سوال کاربر : جلق زدن هر چند وقت یکبار زیانی بر انسان ندارد؟

اشتراک گذاری :

خرید کتاب الکترونیکی مضرات و راه های ترک خودارضایی + کتاب صوتی

 

 

سوال کاربر : جلق زدن هر چند وقت یکبار زیانی بر انسان ندارد؟

جواب : به نام خدا با سلام محضر محترم کاربر عزیز

خدا، همبستر شدن با همسر رو ، حلال شمرده . اگر انسان کاری کنه به غیر از این، نه تنها گناه و حرامه بلکه ضرر بسیار زیادی داره. عمل استمناء و یا به قول شما جلق زدن عملیه که یک بیماریه و ضررهای بسیاری براش شمرده شده.

از جهت جسمی هم استمناء ، در اصل ارضاء نیست یعنی بهتر بگم ارضاء ناقصه. زیرا برای ارضاء شدن بدن نیازهای متفاوتی رو در یک ارگاسم باید برطرف کنه و استمنا در هر ارگاسم به صورت ناقص نیازها را تامین میکنه و به همین دلیل حلاوت و آتشی اضافه ایجاد میکنه، مثل کسی که تشنه میشه آب میخوره و سیراب نمیشه و دوباره طلب آب میکنه و به مقداری سیراب شدن به او آب نمی دهند. همین طور تا بی نهایت.

بنابراین هیچ استثنایی برای این عمل تعریف نشده است نه از جهت شرعی و نه از جهت پزشکی آن.(شرع و پزشکی گرچه مثل همند!!)

باید راهکار ازدواج آسان را پیش بگیریم. هرکسی به اندازه خودش ولو اگر روی دوستانش و خانواده اش موثره، این ازدواج آسان را مطرح کنه ، همین.

مطرح کردنش شاید خیلی مسخره به نظر آید اما وقتی صحبت یک چیزی زیاد شود تاثیر می گذارد. کسانی هستند که کل ازدواجشان بعد از مراسم خواستگاری و چندین جلسه شناخت زیر نظر خانواده ها و تحقیق و به نتیجه رسیدن یک عقد ساده و شروع زندگی از دفتر خانه است بدون مراسمات بیهوده و بعضا الکی و بیخودی.

حتما کتابی که بالا آمده را دانلود کنید و بخوانید

سوالات خود را در این زمینه در بخش نظرات همین صفحه بپرسید تا پاسخ داده شود.

پیشنهاد :

آیا جلق بر دستگاه تناسلی ما آسیب می رساند؟چگونه جلق را ترک کنیم؟

آیا جلق زدن زیر سن بلوغ هم حرام است؟چگونه می توان آن را ترک کردن؟و در آخر اینکه در اسلام چه حکمی دارد؟

آیا جلق زدن باعث کم شدن هواهای نفسانی میشه ؟

سوال : روزی ۲ یا ۳ بار گرفتار گناه استمناء هستم ؟ چکار کنم ؟

برای امتیاز دادن به این مطلب اینجا کلیک کن
[کل آراء: 94 میانگین: 3.3]

523 thoughts on “سوال کاربر : جلق زدن هر چند وقت یکبار زیانی بر انسان ندارد؟

 1. اگر ازدواج ممکن نباشد راهی دیگری هم است

 2. به نام خدا با سلام. ناتوانی برای ازدواج نمیتونه مجوزی برای گناه باشه میشه گفت هیچ چیزی مجوز برای این گناه نیست. البته روی این توانایی و نا توانی برای ازدواج هم بحث هستش واقعا چقدرش سنت های غلط و جاهلی ما هاست و چقدرش مربوط به مسایل اقتصادی میشه مثلا فکر کنید دو جوان خیلی ساده و بدون همه این مراسمات دست و پاگیر و هزینه های بیخودی برن سر خونه زندگی شون و همه هم کمک کنند برای هزینه های مختلف و همه ساده بگیرن خیلی ها خیلی ها خیلی ها می تونن ازدواج کنند.

 3. خدایی یکی نذاره شما دوهفته بری دست شویی چیکار میکنی.

 4. جواب مدیر : سعید جان! بله نیاز جنسی یک نیازه و نگه داشتنش هم توی این زمونه ای که زندگی می کنیم بسیار سخته. اما چطور ما بگیم که بچه ها سمت کاری برند که همش ضرر و واقعا سودی نداره؟ مضرات بسیار خودارضایی رو چه کنیم؟ تاثیرات منفی روحیش توی زندگی مجردی و متاهلی رو چه کنیم؟ راه درستش این نیست و حتما باید مبحث ازدواج آسان را پیگیری کرد اون هم نیازمند حرکت خیلی ها توی جامعه هستش. از جمله ماها.

 5. من دیگه نمیدونم چکار کنم ک این عادت بد از سرم در بیا

 6. جواب مدیر : به نام خدا با سلام. دوست عزیز راههای مختلفی دارد ولی برای ترک چنین عادت گناهی باید چند تا نکته اساسی رو رعایت کرد : الف – خوردن زیاد غذاهای چرب و شیرین رو ترک کردن ب – از دیدن صحنه های جنسی چه در خیابان و چه در فضای مجازی و جاهای دیگه خودداری کردن ج – بیشتر و بیشتر و بیشتر به سمت معنویات رفتن به معنای واقعی. مسجد رفتن و هیئت رفتن با اخلاص د – به فکر ازدواج بودن برای اینکه به فکر بودن می تونه شما رو در اینکه به سمت این هدف حرکت کنید کمک کنه. در آینده جزئیات بیشتری رو در جواب سوالات خواهیم آورد

 7. این کار مثل این می ماند که داری با خودت … بله همان

 8. حاجی چی میگیییییییییییییی فازت نوله هاااااااا

 9. سلام

  من الان ٣١ سالمه. تا سال ٨٧ تا سال ٨٩ هفته ای یادوهفته ای یه بار استمنا میکردم. سال ٩٠ تا ٩١ ترکش کردم اما بعد از یه سال دوباره کنترل از دستم در رفت و هر چند وقت یه بار میزدم. درواقع از ١۴ سالگی میزدم اما با نوسان. تو سربازی هم ١٨ ماه فکر کنم همش سه بار زدم. تو فکر ازدواجم اما شرایط مالیم خوب نیست، در کل از٢٠ اسفندماه ٩٣ استمنا را ترکش کرده ام و الان ٣ ماهه که پاکی دارم و این کار را نمیکنم. آیا زیاد دیر نشده که زیانهای آن نشه برطرف بشه؟ یعنی ترک آن تو این سن آثار مخرب آن را حذف و مرا معمولی میکنه؟

 10. به نام خدا. با سلام.نه برادر هیچوقت دیر نیست. درسته که هر چه بگذره برخی اثرات منفی مخصوصا روحی این عمل بیشتر میشه و امکان برطرف شدنش کمتر میشه ولی هر وقت که کنار گذاشته بشه خوبه. این تصور غلطی هستش که بعضیا دارن که فکر میکنن حالا که از سر ما گذشته. در مورد زیان ها هم فرض کنید هیچکدام از زیان ها برطرف نشه بهتر از اینه که با ادامه کار بدتر بشه. باید به فکر ازدواج باشید شاید هزار دلیل بیارید که نمیشه، باشه شما هدفگذاری کنید به فکر باشید یعنی بگذارید جزو اهدافتون اثر زیادی داره که به سمتش برید.

 11. ما الان به سن بلوغ رسیدیم ونیاز به جنس مخالف داریم حالا که اونن نیست مجبوریم این کار و انجام دهیم

 12. محمد جان ! صر ف نیاز بودن دلیل نمیشه. ضررهای این کار بسیار زیاده و گناه بسیار بزرگیه

 13. به نظر بنده که سی سالی از عمرم میگذره شدیدا توصیه می کنم کسی حتی به این عمل فکر هم نکنه
  آن دوستانی که نیاز جنسی دارند اولا توصیبه می کنم که بروند سمت ازدواج و اگر توانایی یا شرایطش را ندارند بهترین راه این است که با نظارت بزرگترهای خانواده یک خانوم صیغه ای پیدا کنید و نیازتون را به این طریق حل کنید که ثواب هم داره، البته عمل صیغه باید با نظارت بزگتر خانواده مثل پدر انجام بشود که بعدها به مشکل برنخورید و این هنر منطق شما است که بتوانید پدرتان را راضی کنید که اجازه بدهد مدتی برای این که به گناه نیافتید همسر صیغه ای داشته باشید.
  و اگر حتی نتوانستید همسز صیغه ای پیدا کنید خودتان را ببندید به روزه گرفتن.
  ولی به نظر بنده بهترین راه برای کسانی که شرایط ازدواج ندارند این است که همسز صیغه ای البته با نظارت خانواده اختیار کنید. به نظر من اصلا خداوند صیغه موقت را برای مجردها مجاز کرده است که در فقه شیعه خیلی برای آن ثواب هم روایت شده.

 14. آیا خارج شدن منی در هنگام خواب جلق زدن محسوب می شود ؟

 15. با سلام و عرض ادب. خارج شدن منی در هنگام خواب یک امر طبیعی هستش و جلق زدن یا گناه هم محسوب نمیشه. فقط برای نماز خواندن غسل جنابت به شما واجب میشه. برای دونستن بقیه مسایل جنابت به سایت مرجعتون مراجعه کنید.

 16. سلام من — و گاهی خودم رو با مالش دادن ارضا میکنم
  ایا این هم همون جلق زدنه؟؟

 17. به نام خدا با سلام بله این کار جلق زدن هستش. هر کاری که به غیر از راه حلال با همسری حلال منجر به ارضاء میشه جلق زدن محسوب میشه مگر در خواب باشه که از اختیار خارجه و طبیعی هستش. همچنین این کار منجر به ارضا هم نشه جلق زدن محسوب مبشه زیرا لذت بردن از راه نامشروع هستش.

 18. سلام
  اگه جلق بزنیم ولی ابمون نیاد بازم گناه کردیم

 19. محمد رضا گفت:

  با سلام خدمت دوست عزیز. اگر جلق بزنید و ارضا نشید یا به قول شما آب از انسان خارج نشه بلکه گناه کرده. زمانی که فرد کاری و فکری رو برای تحریک خودش آغاز میکنه حالا به هر صورت جلق زدن رو شروع کرده. البته که گناه داره و جلق زدن محسوب میشه.

 20. من ۲۱ سالمه و تا به حال خود ارضایی نکردم/ شرایط ازدواجم ندارم/و از بعضی از دکتر های متخصص در این زمینه شنیده ام که نداشتن هیچکدام از سکس یا خود ارضایی باعث عقیم شدن فرد در اینده میشود./ ایا این مطلب درست است؟

 21. به نام خدا، سلام نوجوانی ۱۵ساله هستم و از۱۳سالگی استمناء میکنم هر وقت خواستم از اینکار دوری کنم به سمتش میرفتم واقعا نمیدونم چراانمیتونم لطفا کمکم کنید. چطوری ترکش بدم؟؟
  و بله سر مسائل غیر مهم ناراحت و عصبی و خودمو سرزنش میکنم هر چه سریعتر جواب سوالمو بگید.

 22. به نام خدا با سلام و عرض ادب. اصلا اینگونه نیست خودارضایی به هیچ وجه خاصیتی ندارد. شما در صورت این شرایطی که می فرمایید احتمالا در خواب محتلم ، جنب و ارضاء میشید. حالت طبیعی بدن هیچ اتفاقی براش نمی افته. توصیه به خودارضایی به هر نحوی غلط هستش به این حرفها گوش ندید بدن در حالت طبیعی راه خودش رو داره و اتفاقا خودارضایی برای دستگاه تناسلی شما میتونه مضر باشه.

 23. به نام حق و سلام. دوست عزیز. اول اینکه عوامل تشدید کننده حس جنسی رو از بین ببرید چشم و دل خودتون رو در خیابون و پای اینترنت و موبایل حفظ کنید تا در موقعی که حس جنسی شما بالا میزنه قابل کنترل تر باشه. دوم ، خلوت نداشتن برای گناهه بعضی وقتا ما اتاقمون یا جایی که کار می کنیم طوری هستش که در معرض دید و رفت و آمد هیچکس نیست این تنهایی خطرناک هستش. سوم توکل و معنویت هستش مسجد و هیئت رفتن اثر بسیار زیادی داره مخصوصا مداومت به نماز اول وقت.اما ، بخش دوم مطلبتون که فرمودید هم بسیار مهمه. خودتون میگید مسایل غیر مهم!! خوب خودتون رو بابت مسایل غیر مهم سرزنش و عصبی نکنید. به غیر از مسایل اخروی و مسایلی که مهمی که در دنیا ممکنه برای هر کسی پیش میاد بیخوده که انسان ذهن خودش رو برای مسایل کوچیک در گیر کنه. قلبتون و فکرتون رو از مسایل بیهوده با تمرین خالی کنید بعدش به آرامش خوبی خواهید رسید که تو پیشرفت زندگیتون بسیار موثره. مای رو سیاه رو هم دعا کنید.

 24. سلام علیکم دوست عزیز من بنده به مدت چند سال میشه که خود ارضایی یا جلق می زنم به خدا قسم چندین بار تصمیم گرفتم این عمل بد را انجام ندهم اما نشد و یه دوست گفتم شما باید روزه بگیرید من وقت ها شده غیر از ماه مبارک روزه گرفتم بعد از روزه دوباره این کار باز هم انجام دادم من الان ۲۱ سالمه.نمی توانم این عادت را ترک کنم .
  دوست عزیز اگه می توانید یک رای حلی برایم نشان دهیم خیلی ممنون می شوم
  نکته:
  دوست اگه من فرضا امروز حلق بزنم باید ۴ بار بزنم چون یه بار حالم نمیشه
  من زیاد اذیت هستم اما توان ازدواج را هم ندارم و تویی کشور ما صیقه هم وجود ندارد
  ممنون

 25. به نام خدا با سلام و عرض ادب. دوست عزیز ترک عادت‌های اینگونه تمرین می خواهد و زحمت داره. اول اینکه نگو من نمی تونم شما می تونی این تلقین من می توانم یادت نره. دوم برای ترک اول سعی کن عوامل تحریک رو کم و از بین ببری توی خیابون پای اینترنت نگاه رو باید کنترل کرد، دل رو باید کنترل کرد شما نگاه و دل رو کنترل نکنی هر چیزی رو ببینی معلومه که تحریک میشی و تصاویر تو ذهنت میمونه بعد یه جایی میزنه بالا. سوم معنویات باید تو زندگی جاری بشه نماز اول وقت تو مسجد هیئت رفتن باید دائمی بشه عادت کنید این ها تاثیر میذاره سعی کنید تا میتونیدصلوات بفرستید صلوات هم گناهها رو پودر می کنه چهارم به فکر ازدواج باشید ولو اینکه میگید شرایطش نیست به فکرش باشید تا به سمتش برید وگرنه هیچوقت نمیشه بعدش اینکه شرایط ازدواج با تمام اینکه هزینه ها بالاست میشه خدا کمک میکنه.در مورد صیغه بعد ها صحبت خواهیم کرد

 26. ببخشید من ۱۴سالمه من با ندانستگی در سیزده سالگی ازاین کار زیاد کردم اما الان ترکش کردم ایا همون عوارضش روی من تاثیر گذاشته؟
  هر چه زودتر پاسخ بدید ممنون میشم.

 27. به نام خدا با سلام و عرض ادب. دوست عزیز موقع خوبی متوجه این مسئله شدید ان شالله که مسئله خاصی پیش نخواهد اومد. ولی بیایید فکر کنیم مشکلاتی هم پیش بیاد به هر حال جلوی ضرر رو هر وقت بگیرید منفعته!

 28. سلام،من خودم متاهل هستم و به خاطر اختلافات سه ماهی هست که هیچگونه ارتباطی با نامزدم ندارم به هرحال من هم با این وجود بعضی مواقع این کارو میکنم،جوان ها ناچاراند این کارو بکنن به علت اینکه شرایط ازدواج سخته شده و با توجه به نوع پوشش در سطح جامعه برای جوان ها تحریک امیز است ،اگر بعضی ها فکر میکنند که چند وقتی این کارو کردن میتونند برن دکتر ارولوژیست و آزمایش اسپرم بدن که ببین وضعیت اسپرم هاشون چطوریه ،متاسفانه در نزد آقایان رفتن پیش دکتر ارلوژیست یه عیب محسوب میشه در صورتی که کمک کننده خیلی از مشکلات هست

 29. سلام عزیز میخوام یه چیز رو بدونید خداوند همه انسان هارو در وجودشان یک سری صفاتی داده که مختص به اون برهه یا دوره از زندگی شونه، در دوره جوانی شهوت رو داده که این چیز بسیار آسمونی اگه درست ازش استفاده بشه و اینو بگم که نگه داشتن غریزه به زور میتونه مشکلات روانی و جسمانی رو به وجود بیاره که حتی از نظر علمی هم ثابت شده. حالا اگه شرایط مملکت طوری باشه که جوان ها این مسائل رو نتونند به درستی ازش استفاده کنند، مسولان جامعه همه به همون اندازه گناه جوان ، گناه کارند. عزیز من مگه کنترل شهوت الکی نمیشه کنترلش کرد چون نیاز انسانه باید برطرف بشه شما دارید به جای اینکه یک ایده درست یا راه حل درست ارائه کنید، دارید صورت مسئله رو پاک میکنید. خداوند احکامش رو برای جامعه اسلامی آورده به شرط آنکه تمام مواردی که یک جامعه اسلامی داره رو رعایت بشود ، تو جامعه ما سطح توقعات ، دزدی و هزار چیز دیگه وجود داره که شرایط یک حکمت به واقع اسلامی رو رعایت نمیکنه اونوقت شما میخواید که جوان ها اینکار هارو نکنند ،چون گناه میکنند؟ که به زور خودشونو نگه دارند که بعد ها هزار جور مشکل روحی روانی براشون پیش بیاد ؟ چه کار کنیم؟ قوی باشیم یا دنبال راه حل باشیم؟ اگه شما خودتونو دربرابر جوان ها مسئول میدونید باید برید با مسئولین صحبت کنید. مرگ نیست که چاره نداشته باشه.

 30. به نام خدا با سلام. بخضی از حرفهای شما رو قبول ندارم من خودم جوانم و جوانهای زیادی دور وبر خودم می شناسم که خودشون رو توی همین جامعه حفظ کردن و سمت این کار هم نرفتن و به لطف خدا شرایط ازدواج رو هم برای خودشون فراهم کردن و تلاش کردن تا کارشون درست بشه.

 31. جواب مدیر : با سلام و عرض ادب. این که مسئولان وظیفه دارند و باید کارهایی انجام بدهند مخصوصا از جهت فرهنگی حرف بسیار درستی هستش که البته این در صورتیه که خود اون مسئول یک زندگی معمولی داشته باشه کاخ نشین نباشه الان در دولت و جاهای دیگری کسانی هستند که وضعیت عجیب مالی دارند خوب این ها نمی فهمند دردهای اینجوریه جامعه رو. این که گفتید این حرفها ایده درستی نیست توی کار گناه و اشتباه شفا نیست اتفاق مثبتی نمیفته این هم که گفتید از جهت علمی اثبات شده کاملا غلطه اتفاقا پاکدامنی حال بهتری به افراد میده نه گناه و آلودگی ای که پایان هم نداره. در مورد اینکه باید حکومت اسلامی باشه تا من کارم رو درست انجام بدم هم مخالف شما هستم شما الان اگر توی حکومت کفر هم زندگی کنه وظایف دینی سر جای خودش هستش و تغییری نمیکنه.دزدی و برخی مسایل دیگه ربطی به این گناه نداره شما نمیتونی اینجوری بگی که چون این گناهان این مشکلات هست پس من باید گناه کنم در حالیکه بی ربط هستش. مشکلات روحی و روانی بعد از انجام این گناهان به مراتب بیشتر از خودداری و پرهیز هستش. اما مشکلات اصلی یک مسئولان هستند که باید پیگیر بود و دو ما مردم هستیم برخی از این اوقعات و چشم و هم چشمی های بیهوده رو ما دامن می زنیم خود جوون ها هم بعضا سخت میگیرین خانواده ها سخت میگیرین این ها حل بشه بدون نیاز به مسئولین به راحتی مشکلات ازدواج حل شدنیه. راه حل اتفاقا گناه نکردن هستش جامعه ای که گناه های بزرگ رو راحت انجام بده مشکلات بیشتر میشه.

 32. سلام من ۱۸ سالمه از ۱۵ سالگی استمنا میکنم تمرین حرفه ای کشتی انجام میدم هر دوهفته دوبار استمنا میکنم به خدا درک نمیتونم اگه امروز از شرش خلاص شدم فردا بدجور میاد سراغم که این کار انجام میدم و حین حال بعد استمنا یک اهنگ گوش میدم که چنان افسردگی میگریم گریه میکنم تا اوج خودکشی میرم ولی میترسیم چکار کنم شما میگی غذای پر چرپ نخور ولی من ورزشکارم خواهشن یک راه دیگه بگین من بتونم تحمل کنم امروز بعد یک ماه دوباره استمنا کردم

 33. به نام خدا – با سلام خدمت دوست عزیز و محترم. نا امیدی بزرگترین گناه هستش صد بار هم اگر توبه بشکنیم از در خونه خدا نباید نا امید شد این حس بد رو از خودتون دور کنید اول سعی کنید گناه نکنید اگر خدای نکرده موفق نشدید باز در آغوش خدا گریه کنید و صلوات زیاد بفرستید چون خیلی موثره، زیاد.
  راههای ترک گناه استمناء فقط نخوردن غذای چرب نیست شما راههای دیگر رو امتحان کنید و البته هیچگاه نا امید نشید از رحمت الهی و هر چه شد حتی لحظه ای فکر منفی به سرتون نزنه.
  چند نکته برای شما :
  الف – سخنرانی های رائفی پور را از سایت جنبش مصاف بگیرید عادت کنید به گوش دادن سخنرانی رحیم پور ازغدی ، پناهیان ، حسن عباسی و… .
  ب – نگاههای حرام رو کنترل کنید توی خیابون یا اینترنت.
  ج – با آدمهایی که انرژی منفی جنسی دارن و همش توی این فاز هستن دوری کنین. رفیق و دوست مناسب.
  د- حتما مسجد و هیئت برین هر طور شده خودتون رو عادت بدید به این جاها رفتن بسیار تاثیر مثبتی داره.
  ه- نگرانی و نا امیدی رو از خودتون دور کنید خدا خیلی بنده هاش رو دوست داره و سعی شما و اینکه کشتی گیر و با اراده هستید به شما کمک زیادی می کنه برای دیگران دعا کنید.
  و – وقتتون رو با مطالعه تفکر ات علمی و سخنرانی پر کنید نگذارید ذهنتون خالی باشه. اگر جای مناسبی کار هست برید روزانه چند ساعتی ولو با پول کم به نزدیکانتون کمک کنیدو
  ز – احترام به پدرو مادر و دعای اون ها معجزه گر هستش.
  ما رو هم دعا کنید ما با امید مطمئنیم در آینده نزدیک مشکلات حل خواهد شد.

 34. مرسی از راهنمایتون ولی من ادمی ساکت هستم اینکه حتی حوصله دو کلام صحبت کردن خانواده یا دوستام ندارم یا اینکه اونا به زور منو بیارن بیرون از خونه زیاد گوشه گیرم با اینکه میتونم خودمو کنترل کنم بیشتر اوغات پیش جنس مخاف کم میارم نمیتونم زیاد اونجا باشم متنفر میشم از اونها همش به خاظر استمنا هست

 35. این جلق تویه ایرانه که انقد شدت پیدا کرده چرا چرت و پرت میگین اگه مس کل جهان یه جایی باشه که بتونن خودشونو ارضا کنن — ک نیستن الکی ب خودشون اسیب بزنن مث اینا یه لیوان اب بزارن جلو چشمت و تشنه باشی بعد بگن نباید بخوری گند بزنن به این مملکت

 36. به نام خدا – با سلام – دوست عزیز! این مسایلی که فرمودید با واقعیت جهان صدق نمی کنه این مشکل در همه جهان هستش. چندین فیل در هالیوود ساخته شده که همین مسئله و اینکه یک مشکل بزرگی در غرب هستش مخصوصا در آمریکا حتی برخی کسانی که متاهل هستند به این مشکل دچار هستند. اون جاهایی که میگید هم دو تا مشکل دارند یکی اینکه توی همه فرهنگ ها رفتن به این جور جاها اشکالات اساسی بین خانواده ها دارد دوم اینکه همه به این مکان ها دسترسی ندارند. دوست عزیزم! این مسایلی که با عنوان می کنیم با اطلاع هستش.

 37. با سلام و عرض خسته نباشید به دوست عزیزمون.متشکر از راهنمایی هاتون بسیار مفید بود فرمایش هایتان . فقط یه نکته مهم و اساسی داشت که به نظرم با رعایت اون صد در صد این عادت بدو تر ک می کنید اونم این که به معنویات باید نزدیک تر بشید من هم خودم از راه ترک کردم.و در اخر هم یه سوال فنی داشتم که غسل جنابت نماز
  دارد یا خیر ؟و چه چیزی دو باره این غسل را باطل می کند؟متشکر

 38. سلام
  دوستان حاجی راست میگه من۲۲سالمه الان چند ساله جق زدن رو ترک کردم کار سختی نیس شدنیه ،بعد از ترکش خیلی حالتون خوب میشه ولی بعدش مواظب شیطان و وسوسه هاش باشید،موفق باشید

 39. اقا این جواب های که شما میدید مادر بزرگ ۱۰۰ساله منم بلده که به جنس مخالف نگاه نکنیم فیلم نبینیم بریم ازدواج کنیم و این چرت وپرتا. اینجا یه ادم باسواد وجود نداره بجای توکل بر خدا ونگاه نکردن به صحنه های تحریک امیز یه راه حل علمی بگیه؟

 40. سلام و درود بر عزیزان دل .
  داداشا یه سوالی ذهنمو درگیر کرده میخواستم بدونم آیا هنگامی که ما به اصطلاح جق میزنیم و آب منی بیرون میاد یا همون استمنا میکنیم دچار گناه نسل کشی میشویم؟
  به نظرم اگر جواب مثبته همین فکر که ما داریم یه نسل جلوتر خودمون رو با استمنا کردن از بین میبریم میتونه راه خوبی برای ترک این گناه کبیره باشد.
  ممنون میشم یه نفر جواب منو بده.
  در آخر هم یه حدیث زیبا براتون بگم که خودم وقتی شنیدم متحیر شدم.
  مولای متقیان حضرت علی (ع) می فرمایند:
  لعنت خداوند بر کسی که با کف دستانش ازدواج کند.
  بخدا حضرت علی و تمامی امامان ناضر بر کار های ما هستند کاری نکنیم در یوم الله شرمندشون بشیم خداوکیلی ببینید خضرت علی از کی پیشبینی چنین روزی کرده…

 41. سلام من الان ۱۳ سالمه از ۱۲ سالگی میزنم ووقتی میخوام ترک کنم نمیتونم
  شده یه عادت واسم لطفا راهنمایی کنید

 42. سلام. دوست عزیز این جواب ها کاملا علمی هستش بسیاری از تحقیقات در سراسر جهان موید همین مسایلی هستش که ما میگیم. مثلا دانشگاههایی که اجازه نمیدن لباسهای تحریک آمیز در اون ها پوشیده بشه به این رسیدن که جلوی علم آموزی گرفته میشه باید جلوی نگاه کردن و جلوی عامل تحریک رو گرفت. یا بحث نگاه نکردن که قرآن مطرح میکنه ثابت شده که در ذهن مردها مخصوصا صحنه ها میمونه و نگاه نکردن و پیشگیری بهتر از اینه که ببینی و بعد به سختی بخوای جلوش رو بگیری. این مسایل رو ما با مطالعه زیاد و مشاوره های بسیاری که در دسترس هستش و همچنین نکاتی که از مسایل دینی و علما بر میاد و گفته شده ارائه میکنیم.

 43. با سلام خدمت شما. مبحث عادت خیلی مهمه برای ترک عادت همون طور که عادت کردید یک کاری رو انجام بدید باید با از بین بردن شرایط گناه مثل خلوت نداشتن و مسایل دیگه ای که قبلا گفتیم مثل نگاه و… عادت این گناه رو نکردن براتون جا بیفته.میدونید، ما حاضر نیستیم تمرین کنیم حاضر نیستیم زحمت بکشیم برای بهتر شدن زندگیمون این خیلی مهمه.

 44. سلام من دچار مریضی لکنت زبان هستم خواستم بدونم که جلق زدن برای زبان من ضرر دارد لطفا پاسخ بدید مرسی

 45. سلام دوست عزیز. نمیدونم. ولی بعیده ربطی داشته باشه.

 46. میخواستم بدونم مگه هم تو آمیزش با همسر و هم تو جلق منی بیرون نمیاد پس چرا میگن جلق ضرر داره؟’؟!

 47. جواب : سلام. سعید جان بله میشه. منتهی امروز ما جوون ها مسئولیت گریز شدیم حاضر نیستیم برای اینکه زن بگیریم و زندگی تشکیل بدیم زحمت زیادی رو اوایل زندگی روی دوش بگیریم تا زندگی چرخش بچرخ و راه بیفته.

 48. جواب : بهترین راهها : اول پیشگیری با کنترل نگاه و فکر دوم تقویتی زدن با مسجد و هیئت

 49. جواب : سلام. سوال بسیار خوبی هستش. بله در هر دو حالت منی بیرون میاد اما فرق های بزرگی با هم داره : الف – در جلق شما ناقص ارضا میشی چون صرف بیرون اومدن منی نیست شما باید بدنت درگیری باشه نیاز به در آغوش رفتن و… هم هست اما توی جلق زدن به یکباره و دفعی هستش و بقیه مراحل رو شامل نمیشه. ب – فشار ذهنی در اثر زنای ذهنی و گناهش در جلق خودش یک ضرر زیادی به همراه داره که در آمیزش همسر نیست. ج – دست شما یک عامل قوی برای ارضا هستش که همه چیز رو معطوف میکنه به یک نقطه از بدن این باز هم فشار ناشی از جلق رو زیاد میکنه. خلاصه سرت رو درد نیارم اگر گناه بزرگ جلق رو کنار بگذاریم که کنار گذاشتنی نیست باید به این نکات و چندین نکته دیگه توجه کرد که فرق های بسیاری توی جلق زدن و رابطه همسری هستش خیلی با هم فرق دارند.شما فقط نقطه ارضا رو نبین.

 50. سلام خداوکیلی شما یه دختری که ساپورت پوشیده و روسری شو انداخته اونور و دکمه لباسشم جوری بسته که همه جاش پیداست بیاد جلوتون چی کار میکنید.
  عزیزم جامعه خرابه خراب وسلام

 51. سلام تا جای ممکن نگاه نمیکنم تا بعدش موجبات دردسرم نشه. والسلام

 52. سلام من نمیتونم خود ارضایی رو ترک کنم و همیشه که میخوام نزنم یاد احساس خوبش میفتم و نمیتونم ترکش کنم راه کار میخوام

 53. به نام خدا. سلام. دوست عزیز این گناه بزرگ برای شما نه تنها به صورت عادت در اومده بلکه دارید لذت زیادی ازش می برید برخی هستن که یک حس نفرتی پیدا کردن و این برای ترک کمکشون میکنه. شما باید با به یاد آوردن مضرات زیاد این کار برای خودتون و مشکلاتی که ممکنه در آینده بسازه از این دوست داشتنه کم کنید و از جمله نکاتی رو که قبلا در همین نظرات گفته شده انجام بدید. میدونید ، اراده قوی باید پشت کار باشه و باید هر چیزی که باعث بوجود اومدن فضا برای خودارضایی میشه از بین بره اون هم توسط خود شخص از جمله وقتهای خالی و خلوت.

 54. آخه بنده هم تقریبا حس نفرت رو بهش پیدا کردم و بعضی وقت ها که غلبم جواب نمیده و اون کار رو میکنم عصبانی میشمو بهم میریزم نمیدونم چیکار کنم

 55. با سلام پسری ۱۴ ساله هستم خدارو شکر توانستم خود ارضایی را یه طور موقت ترک کنم الان حدود ۱ سال شده جق نمیزنم ولی علاقه خاصی به زن ها دارم خیلی هم زیاد

 56. به نام خدا و با سلام. خدا رو شکر مشکل بزرگی رو از سر خودت رفع کردی.این علاقه ای که میگی احتمالا مشکل یک علاقه غیر اخلاقی هستش چون علاقه و محبت به مادر یا خواهر یا خاله و عمه نه تنها بده بلکه علاقه و محبت به رحم محسوب میشه و بسیار هم خوبه اما علاقه جنسی به زن های دیگه بسیار خطرناکه. شما باید فکرت رو به سمت چیزهای دیگه ببری نباید بذاری تمرکزت بره روی این مسئله این با درگیر شدن به کار ، مطالعه و بسیاری از سرگرمی های سالم مقدوره. وقتت رو توی مسجد و هیئت هم بذار بسیار موثره. ان شالله کم کم بهتر میشه.

 57. آقا مرتضی من فیلم سوپر زیاد نگاه میکنم چیکار کنم این کارو نکنم

 58. سلام. ادمین محترم مضراتی را که شما برای استمنا نام می برید در هیچ تحقیق و یا پژوهشی از نظر علمی تایید نشده اند. شما صرف از روی اینکه دین اسلام این عمل را گناه می شمارد آن را کاری زشت قلمداد میکنید و این کار شما غلط و گمراه کننده است. خیلی ها استمنا را با دلیل علمی مفید دانسته اند چون به هنگام ازدواج و فرزندآوری باعث بوجود امدن فرزندانی سالم تر و بی نقص تر می شود. درست نیست در همه مسائل از روی تعصب دینی نظر بدهیم و قضاوت قطعی کنیم.

 59. جواب : به نام خدا با سلام و عرض ادب و احترام. دوست عزیز، ما اطلاعات خودمان در مورد این عمل را از دو راه فراگرفته ایم و در اختیار مخاطب قرار می دهیم :
  الف – پزشکان و متخصصان حاذق که هم مطالبی منتشر کرده اند.
  ب – علمای دینی
  بنابراین ما هم مسایل را دینی بررسی می کنیم و هم علمی که البته از نظر ما فاصله ای بین این دو نیست. قبلا هم عرض کردم این مسئله در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک مشکل و معضل شناخته می شود. اصلا یک عمل طبیعی محسوب نمی شود و مضرات زیادی برایش بیان شده تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده اتفاقا مسایل روحی ای که بوجود می آورد از مسایل جسمی خیلی بیشتر است.

 60. با سلام من ۲۴ سالمه از سن ۱۳ سالگی جق می زدم همیشه هم از کارم پشیمون می شم حتی نماز هم می خونم ولی من شهوتم بالاست بیکارم ولیسانس هم دارم ولی به دلیل نداشتن شغل مناسب کسی حاضر نیست با من ازدواج کنه تا حالا ۳ بار خواستگاری رفتم ولی متاسفانه نشده ..
  لطفا یرای ترک این کار راهتماییم کنید……

 61. به نام خدا – با سلام و عرض ادب. دوست عزیز بهترین راه برای شما همون ازدواجه. سوال اینه که آیا هر کاری باشه انجام می دید؟ مثلا کار آزاد برای خودتون جور کنید مغازه ای جایی. یا مثلا با ماشین کار کنید. خیلی ها هستن اول که شروع به کار می کنند با کارهای مختلفی شروع می کنند بعدش گشایش میشه. حالا که تو فاز ازدواج افتادید ادامه بدید تا نتیجه بده ان شالله با ازدواج گشایش میشه.چند نکته برای شما :
  الف – سخنرانی های رائفی پور را از سایت جنبش مصاف بگیرید عادت کنید به گوش دادن سخنرانی رحیم پور ازغدی ، پناهیان ، حسن عباسی و… .
  ب – نگاههای حرام رو کنترل کنید توی خیابون یا اینترنت.
  ج – با آدمهایی که انرژی منفی جنسی دارن و همش توی این فاز هستن دوری کنین. رفیق و دوست مناسب.
  د- حتما مسجد و هیئت برین هر طور شده خودتون رو عادت بدید به این جاها رفتن بسیار تاثیر مثبتی داره.
  ه- نگرانی و نا امیدی رو از خودتون دور کنید خدا خیلی بنده هاش رو دوست داره و سعی شما و اینکه کشتی گیر و با اراده هستید به شما کمک زیادی می کنه برای دیگران دعا کنید.
  و – وقتتون رو با مطالعه تفکر ات علمی و سخنرانی پر کنید نگذارید ذهنتون خالی باشه. اگر جای مناسبی کار هست برید روزانه چند ساعتی ولو با پول کم به نزدیکانتون کمک کنیدو
  ز – احترام به پدرو مادر و دعای اون ها معجزه گر هستش.
  ما رو هم دعا کنید ما با امید مطمئنیم در آینده نزدیک مشکلات حل خواهد شد.

 62. سلام .اقا من ب سن بلوغ رسیدم و این غریزه جنسیم داره منو عذاب میده ،اون قدرم پررو نیستم ک برم ب پدرم بگم میخوام ی صیقه ای انجام بدم اصلا روم نمیشه فکرشم نمیکنم در حدی جلوی این غریزه رو گرفتم ک افسردگی روحی جسمانی برام پیش افتاد شاید باورتون نشه ولی اگ هفته ای ی بار خودارضایی نکنم زندگی دیگه ندارم دیگ خودم نیستم عصبی میشم بداخلاق .زود رنج من یک فوتبالیستم در حد حرفه ای تمرین میکنم ولی بعد یک هفته از استمنا جلو خودمو گرفتم دیگ ۱۰دیقه نمیتونستم تمرین کنم میدونم اسلام بهترین دینه ولی مث اینکه باید برم مسیحی بشم یا یهودی یا هرچی دارم نابود میشم میفهمی نابوووووووووووووووووووووود

 63. به نام حق با سلام خدمت دوست عزیزم. اولا عزیز جان برای اصلاح ابرو چشم رو کور نکن شما به مطلبی و بخشی از اسلام هم پایبند نباشی بهتر از اینه که بخوای دینت رو تغییر بدی و پایین تر بری بنابراین این عصبانیت در مورد دین رو عزیزم کنار بذار من کار گناه رو انجام بدم فرض کنیم نمیتونم جلوش رو بگیرم چرا به خاطر این گناه با خدا و دین خدا در بیفتم به خدا می گم خدایا من ضعیفم و بدبختم نمیتونم از پس خودم بر بیام من و کمک کن منو ببخش.
  این که گفتی خیلی بهم میریزی از انجام ندادن به خاطر اینه که عادت کردی اگر عادتش از سرت بیرون بره وضعیتت خیلی بهتر خواهد شد.
  بعدش همچنی هم کم رو نیستیا همین که مبحث صیغه رو باز کردی!!!!!
  شما به ورزش کردن به مسجد رفتن و هیئت رفتن اگر عادت کنی خوبه. تفریحات و سرگرمی های سالم دوستایی که از این فضا بیرون باشند سخنرانی گوش دادن و کتاب خوندن خیلی کمکت میکنه.
  نکاتی دیگری هم هست که پرسش و پاسخ های دیگر و بخونی دستت میاد
  فقط خواهش میکنم از فکر در افتادن با خدا و دین خدا به خاطر گناه بیا بیرون و یادت نره نا امیدی بزرگترین گناهه.

 64. گر جایى شندیدین مثلا فلان دکتر گفته این کارهاهیچ ضررى نداره ومفیدم هستش باور نکنین.من خودم عوارض این کار رو چندین بار به زبان انگلیسى سرچ کردم ودرهمه ى سایت هاى معتبر پزشکى عوارضنوشته بود.اگه منبعتون یک سایت غیر معتبر مثل ویکى پدیا هست معلومه نظرتون تغییر میکنه.

 65. سلام،من یک سال بود که این عمل زشت و ناپسند رو انجام میدادم،بعد دیدن عواقبش تصمیم به ترک کردنش کردم،عواقب بدی داشت مثلا موهام خیلی کم پشت شده بودن،شاگرد اول بودم اما سر امتحانا هیچی یادم نمیومد تا اینکه شاگرد پنجم شدم،خیلی عواقب بدی داره،راستش هیییییچ راهی تاثیر نداشت جز عاشق شدن،عاشق شدم،عاشق کس خاصی نبود،فقط به این فکر بودم که من در آینده زندگی خیلی درخشانی دارم،بعد وقتی میدیدم که موهام داره میریزه،یعنی در آینده کچل میشم،و درسام خیلی عقب افتادن،هرشب به ازدواج فکر میکردم و میگفتم شاید من اگه این کارو ادامه بدم به اون جایی که خودم و خانودم ازم توقع دارن نمیرسم،لطفا ین پیام رو به خیلی از دوستان برسونید

 66. سلام آیا خنصی کردن شهوت خود به وسیله واژن مصنوعی
  اشکالی دارد؟

 67. من —– دوساله به دلایلی تنها زندگی می کنم موقعیت ازدواج ندارم چون مشکلات زندگیمو که قابل گفتن نیست و مسلما هم کسی نمی تونه حل یا درک کنه با ازدواج بیشتر می کنم تو دانشگاه درسم عالیه سر کار هم همه راضی اگر بخوام مسئله ی نیاز جنسی مو نادیده بگیرم تو همه چی افت می کنم موقعیت ازدواج ندارم باطنا نه اهل تن فروشی ام نه از تنها زندگی کردنم سوء استفاده کردم خانواده ای هم ندارم تا حالا با هر پسری مواجه شد به دقیقه نکشیده پرسیده شبی چقد می گیری درحالی که تا الان با هیچ پسری رابطه ی اونجوری نداشتم نیاز جنسیم خیلی بالاست و مطمئنم اگه همین جوری بره جلو چون نه ازدواج می تونم بکنم و نه می تونم نیازمو نادیده بگیرم به زنا مجبور می شم سوالم اینه بین زنا و خودارضایی گناه کدوم کم تره؟لطفا سریع پاسخ بذین دوستان نظر بذارن نظرات و راه حل های شما برای من بسیار مهم و محترمه مرسی

 68. من یه پسر ۱۷سالمو تقریبا دوسال هست که استمنا میکنم میخواستم بدونم که اشکال نداره که به جای خود ارضایی با جنس مخالف رابطه جنسی برقرار کنم؟

 69. با سلام دوست عزیز فرق نمیکنه این سوال شما مثل اینه که بپرسیم اشکال نداره به جای مثلا شیشه، کراک مصرف کنم نه فرقی نداره جفتش درست نیست. ممکنه یکی از یکی دیگه گناهش با هم فرق کنه ولی جفتش گناهه بزرگیه و مشکل داره.

 70. به نام خدا با سلام و عرض ادب. این کار اشکال داره و همون خود ارضایی محسوب میشه.

 71. سلام من یه جون ۲۰ ساله هستم از ۱۵ سالگی جلق زدم من خیلی دوست دارم این عمل ترک کنم اما برام خیلی سخته به خاطر ترک جلق زدن نماز شب میخونم چند بار قرآن تموم کردم ولی بازم کنترلم از دستم در میره جلق میزنم لطفا یه راهی واسه من نشون بدین

 72. به نام خدا با سلام. دوست عزیز این همت شما واقعا قابل ستایش هستش یقین بدونید خداوند متعال این تلاش صادقانه شما می بینه و قطعا اجر خواهد داشت. شما دو تا نکته رو باید رعایت کنی اول همین که داری انجام میدی یعنی معنویات هیئت رفتن مسجد رفتن نماز خوندن با اخلاص قرآن خوندن و دعا و از طرفی دیگه جلوی گناه رو گرفتن با آماده نکردن شرایط یعنی مثلا توی خیابون توی اینترنت صحنه ای رو ندیدن به نامحرم نگاه نکردن این گناه رو انجام ندادن دو طرف داره. یکی معنویات و دومی دوری از مسایلی که این گناه رو رقم میزنه.

 73. به نام حق – با سلام و عرض ادب. مطمئنا این مطلبی که میگید نیاز به مشورت با یک آدم مطلع اینکاره داره به سایت منتظران منجی برید شماره مرکزشون رو بردارید و تماس بگیرید استاد شجاعی مرد بزرگ و متدینی هستش خیی میتونه به شما کمک کنه.

 74. من از۱۲سالگی تاالان که۱۴سالمه این کار راکردم ایا چه مضراتی روی من دارم

 75. به نام حق . اگه میخایین ترک کنین از همین الان عهد کنین ک میخام ترک کنم یعنی من اراده ترک رو ندارم؟ معلومه ک بعله اول جایه خلوتی که میدونین زمینش فراهمه نمونین بزنیین بیروون
  دوم ب هیچ وجه سمت فیلم نرین فیلم دیدن ==== استمنا . و بدونیین وسوسه شیطانه که گولتون میزنه مثلان میگه یه نصفه حال ببر و شک نکنین همون نصفه جلقو زدین رفته ، به راههای مختلف گولتون میزنه بدبختا .
  انجا که شهوت خیمه زند جای عقل نیست / غوقا بود دو پادشه اندر ولایتی
  حالا ی کم جلو برو ی فیلم ببین این شیطانه که داره لذت بخش نشونش میده ب مولا لذتی زودگذره دنیا همش ۲ روزه
  پادشاها چشم خرد باز کن فکر سرانجام زآغاز کن
  بازگشا دیده بیدار خویش تا نگری عاقبت کار خویش
  خدا خودش گفته اگه اونا که به من پشت کردند بدانند که من چقدر منتظر انان هستم و به توبه و بازگشت انان مشتاقم, از شوق دیدارم قالب تهی کرده و از شدت محبتم بند بند انان می‌گسسست … الله اکبر

 76. با سلام. مضرات خود ارضایی اولا بسیار مربوط میشه به تعداد دفعات، جسم طرف خودارضاء کننده که مقداری متغیر هستش اما در اصل برای همه افراد ولو یک بار هم مبتلا بشن مضر هستش. مضرات خود ارضایی به دو دسته ی مستقیم و غیر مستقیم تقسیم میشه. دسته ی مستقیم به دسته ای میگن که مشکلات مستقیم مثل ضعیف شدن چشم ضعیق شدن جسم و… دسته ی دوم هم مضراتی هست که مثلا ممکنه ناباروری رو به صورت غیر مستقیم برای فرد به همراه داشته باشه. در عین شما توی سن خوبی داری ترک میکنی سوال و جواب های دیگر و بخون خیلی مفید خواهد بود. برای دیگران خیلی دعا کن.

 77. جوان های ما از جنب شدن در خواب هم خیلی بدشون میاد و از لحاظ خستگی و میزان خارج شدن منی از نظر من با جق یکی هست،پس همه جق رو انتخاب میکنن،ولی وقتی ورزش کنی تا دو ماه به اوج نمیرسی وقتی هم که رسید خودت میتدنی انتخاب کنی جق یا محتلم شدن در خواب جفتشم مثل همه،به نظر شما تو میزان منی و خستگی فرقی داره،کاری به فشار عصبی و روحی نداشته باشید،سلام عذر میخوام،اگر کسی تمایل به ازدواج نداشته باشد جق زدن چه مشکلی برای خود فرد ایجاد میکند.من دو ماهی یکبار جق میزنم و اهل ورزش هم هستم فقط همان روز خسته هستم و بعدش سرحال میشم،از لحاظ چشمی هم هیچ مشکلی پیدا نکردم،فشار عصبی و افسردگی هم نمیگیرم،اصلا اگر نزنی آرامش نداری تا چندین هفته و بیشتر سراغ فیلم میری و نمیتونی به کارهای مهمت برسی ولی وقتی به اوج رسید بزنی به ارامش میرسی و تو فکرش نمیری.و من چون ورزش میکنم به خاطر همین دو ماهی یکبار به اوج میرسه،دوستان ورزش حرفه ای باعث میشه این کار رو به حداقل برسونید چون اولا،بدن و کمر سفت میشه ،دوما،اعتماد به نفس بالا میره و جق براتون بی ارزشه سوما،فکر سلامتی بدنتون هستید،به نظر خودم دو ماهی یکبار با توجه به کسی که اهل ورزش کردن باشه ایرادی نداره،اینکه بگیم بذارید کنار واقعا سخته تو این شرایط جامعه،پس کمترش کنید با ورزش کردن،شاد باشید
  ممنون

 78. به نام خدا با سلام و عرض ادب. مطلب که شما فرمودید یک تجربه ی شخصی ناقص هستش.حود ارضایی کردن در هر صورت و هر ترتیب از لحاظ جسمی ضززهای بسیاری دارد اینکه میگید به روحی و عصبی کاری نداشته باشید اصلا این دو با هم برابر هستن مگه میشه در نظر مگرفت تاثیرات بعد از ازدواج خود ارضایی تاثیرات خود ارضایی روی مسایل جسمی قابل گذشت نیست و در مورد محتلم شدن گفتین محتلم شدن با جق زدن بسیار متفاوته محتلم شدن بخشی از متابولیسم طبیعیه بدن هستش و ضرری نداره اما جق زدن و نوع منی خارج شدنش و فشاری که روی بدن میاره کامل فرق داره. این صحتبهای شما کارشناسی نیست. با تشکر

 79. سلام من ۱۳ سالمه امشب برای سومین بار توی عمرم جلق زدم.

  ۱ چجوری ترکش کنم نمیشه!!؟

  ۲ اگه ضرر هاشو برام بگید شاید از ترس اونا بشه ترک کرد!

  لفا سریع جواب بدید.

 80. سلام :
  عوارض استمناء چه چیز هایی هستند ، آیا با عث کوتاهی قد می شه . راستش هرچی می کنم نمی تونم ترکش کنم خواهش یک راهنمایی بکنین

 81. ببخشید من از ۱۱ سالگی تا ۱۲ سالگی جلق میزدم ولی هرکاری میکنم نمیتونم بهش فکر نکنم بعدش هم با اعصابانیت حرف مسزنم و نمیدونم چطوری خودمو کنترل کنم بعدش اخر که جلق تمام میشد یه احساس قلقک بهم دست میداد سریع بگید

 82. به نام خدا با سلام و عرض ادب خوب موقعی به فکر افتادید که ترکش کنید الان خیلی براتون راحته. برای ترک کردنش جلوی عوامل تحریک رو بگیرید چه چیزهایی باعث میشه شما تحریک میشه و به تیع اون به فکرین کار بیفتید یا جلق بزنید جلوش رو بگیرید. دوم از الان فکری برای نماز اول وقت و هیئت و این ها بکنید با معنویات درگیر بشید. بزرگترین و بدترین ضرر مادیش اینه که بسیاری از فرصتهای جنسی بعد از ازدواج رو از دست میدید و مشکلات جسمی و روحی بسیار دیگه ای هم براتون در همین آسنده نزدیک خواهد داشت.

 83. سلام دوست عزیز. بله استمناء میتونه غیر مستقیم باعث خیلی اتفاقات بد بشه مثلا ممکنه مستقیما کوتاهی قد نیاره اما عوارض جانبی و ضررهای اون باعث میشه شما در امر تغذیه و اعصاب و ورزشتون مشکلاتی پیش بیاد و اونها باعث کوتاهی قد یا مشکلاتی برای رشد بشه. بارها قبلا گفتیم از عواملش دوری کنید و به معنویات اهمیت بدید. به مکان های معنوی برید.

 84. سلام داداش. در مورد عصبانیت و کنترل اعصاب یکی از عوارضی که این عمل و شرایطی که ایجاد میکنه دارند اینه که ضعف اعصاب میارن و کنترل اعصاب در آدمهایی که ضعف اعصاب دارند سخت میشه. بنابراین ترکش در آینده اعصاب شما رو باید قوی تر کنه. دقیقا همینی که گفتید رو پیگیری کنید فکرتون رو مشغول مسایل دیگه ای مثل درس و معنویات و ایهنها کنید مطالعه علمی کنید و بگذارید ذهنتون درگیری چیزهای دیگه باشه و بهش فکر نکنه.احساس قلقک هم میتونه بعد از سست شدن بدن دقایق یا ثانیه هایی طبیعی باشه.

 85. ولی تو این چند روزه بهتر از قبل هستم و زیاد به بازی علاقه زیادی دارم و زیاد فکر نمیکنم

 86. سلام ،اینکه هزارن ایراد وضرر در
  مورد جلق مترتب میفرمائید قطعا همه آنها صحیح نیست .مثلاپاسخ داده شده اگر با دست این عمل انجام شود فلان ضرر را داردوبایستی حتما همآغوشی صورت گیرد تا مرد ارضا شود که این غلط است .فرض کنیدشخص متاهلی بوسیله دست همسرش جلق بزند وارضاشود.و حض وافر هم ببرد.این کجای کار اشکال دارد.بیائید جوابهای منطقی را روبروی جوانها قرار بدهیم تا فرداکه خودشان تحقیق کردندو به حقایقی رسیدند به شما نخندند.کدامیک از مراجع و کجا نوشتندکه مالش آلت و بر انگیختن شهوت بدست خود شخص مثل استمنا است و از گناهان کبیره .برای محقق شدن جلق سه شرط لازم است .چرامسئله را بطور واضح تحلیل نمی کنید تا بندگان خدا دچار عذاب وجدان نشوندو احساس گناه باعث تخریب روحیه شان نشور و ناامید نگردند.تاکی وچقدر میتوا کتاب خواند و روزه گرفت و ورزش کرد سر را به زیر انداخت .اینها که پاسخ غریضه نهادینه در وجود موجودات بخصوص انسان نمیشود.این غریضه راز بقای بشر است .وقتی داری کتاب میخونی همزمان شهوت هم فشار میاره باید چکار کنی .هیچی لابد بری ورزش کنی ،این که بدتر میکنه قضیه رو تازه شاداب شدی فلانی هم سرکش.بدو برو روزه بگیر . بدو برو فلان کارو بکن.من نمی دونم چرا باید خودمونو گول بزنیم و هی صورت مسئله رو پاک کنیم.بابا شکم گرسنه خوراک میخواد،چشم خواب آلود جای خواب میخواد،شهوت هم باید دفع بشه .گرسنه بودی نون گیرت نیومد میری دزدی ،خونه نداشتی کنار خیابون میخوابی،شهوتت گل کرد یا میری دنبال زن و دختر مردم،زنا میکنی قتل میکنی از ترس قصاص.حالا یه بدبختی هم که خودش کنار میاد و در خفا یه خاکی ت، سر خودش میکنه،اینقدر ملامتش میکنیم که بیچاره تادستش رفت واسه غزاموندش همه جهنم و آتیشهاش و باید تو ذهنش مجسم کنه و همه کائنات رو تو سرخودش فرض.یا حق

 87. سلام
  آیا در استمناء که آبی خارج میشود از چی درست می شود ؟

 88. سلام من و همسرم عاشق هم شدیم از دوشهر مختلف یه بار اونها برایخواستگاری وناهار خونه ما اومدن یه بار ما برای ناهار خونه اونها رفتیم دفعه بعدی همرفتیم قمحرم حضرت معصومه عقد کردیم با همون مانتو شلوار و مقنعه ای که راهی قم شده بودیم با یه چادر رنگی که خواهرشوهرم داد عقد کردیم و رفتم خونشون بهمین راحتی
  فقط قبلش بگم روزی ۱۰۰۰ تا صلوات و ۱۰۰۰ تا استغفار می فرستادم که کسی مانع تراشی نکنه خونواده ها هردو سختگیر بودن اما خدا همهچیز رو راحت کرد و الان یکسال از ازدواج عاشقانه ما گذشته عاشق تر شدیم

 89. با سلام خدمت دوست عزیزم. این دغدغه هایی که شما داری بسیار قابل احترامه ولی خوب به بخش هایی از اون پاسخ میدم.این که گفتی زن برای مرد جلق بزنه هم از جهت علمی متفاوته عزیزم فرق داره از جهت علمی وقتی خود فرد برای خودش جلق میزنه نوع فشار دادن دست و یکسری مسایل دیگه با اون حالت فرق داره اینها کاملا اثبات شدست اصلا جلق زدن با انواع دیگر ارضاء شدن بسیار متفاوته. در مورد اینکه گفتید کدام مراجع گفتن که گناهه هم باید بگم اون سه حالتی که گفتید از جهت فقهی برای جنابت هستش برای اینکه مکلف بقهمه جنب شده که بره غسل کنه و پاک بشه یا نه اصلا ربطی به موضوع گناهش نداره و اینکه خودارضایی رو حتی یک نفر عالم معمولی هم نداریم که گناه ندونه اصلا یک مسئله ساده ای هستش گناه بودنش هم روایات بسیار داریم و بسیاری از علما در موردش صحبت کردن و کتابها نوشته شده. اینکه گفتید این راههایی که شما می دید چه کمکی میکنه طرف مثل اینه که غذا میخواد نمیشه گفت غذا نخور بله درسته ما هم میگیم این مسایلی که ما میگیم برای ترک یک بیماری خطرناک هستش که آینده طرف را به خطر میندازه و حتما باید فکری برای غریزه طرف بشه ولی این راهش نیست ضررهای زیادی داره. چه کنیم که بسیاری از این مسایل و مشکلات بعد از ازدواج سراغ طرف میاد و الان معلوم نمیشه یکسری مشکلات جابی هم داره که بماند. دسوت عزیز ما آزار نداریم ولی باید حقایق رو گفت از جهت علمی بودن و تحقیق و اینها هم خیالتون راحت باشه.

 90. سلام.ببخشید من باید چه قرصی را بخورم که خوب بشوم لطفا زود بگویید اسم قرص.ممنون

 91. سلام من هیچ اطلاعی از قرص یا دارو برای ترک خود ارضایی ندارم ولی به نظرم اگر هم باشه قرص های اعصاب و این ها میدن و خودرن اون قرص ها اصلا به صلاح نیست اگر اراده باشه و زحمت کشیده بشه خیلی راحت تر و بهتر میشه ترک کرد.

 92. سلام من به سن بلوغ رسیدم ولی هنوز الت تناسلی من کوچک مانده
  باید چه کار کنم قرص یا داروی گیاهی است
  ممنون

 93. سلام من هر وقت یه دختر خشگل می بینم یا ابمم میا یا مجبور جلق زدن می شوم

  و هر چندبار یه بار بزنم خوبه

 94. به نام خدا با سلام خوب دوست عزیزم تا میتونی که میشه خداییش ندید نبین یعنی در اصل کنترلش کن تا جای ممکن نبینی چه تو خیابون چه تو فضای مجازی و بعد در مرحله بعد اون وقته که جق نزدن خیلی راحت تر میشه. ما قبلا هم چندذ بار گفتیم جلق زدن رو حتی یکبار در تمام عمر هم خطرناک و گناه میدونیم.

 95. سلام اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی از ۸ سانت تا ۱۲ سانتی متر تقریبا باید باشه البته شما اگر نگرانی دارید باید به پزشک مراجعه کنید.

 96. بسم الله الرحمن الزحیم
  سلام من ۱۷سالمه و از سن۱۲سالگی جرق میزنم والان ضعف چشم دارم,,کمرم زده ببرون ناقص شده,استخان های بدنم سست شدم اعصاب درست حسابی هم ندارم تا یکی باهام حرف بزنه میخورمش,من تصمیم به ترک این کار کردم الان یه هفته رفتم مسجد اعتکاف نشستم الانم موذن مسجد شدم خوشبختانه الله به من کمک کرده تا دو هفتست جرق نزدم وامیدوارم از این به بعد هم نزنم
  عوامل تحریک کننده من:تلویزیون,سابتهای مفتضل,دیدن دختر با دامن کوتاه و بدترین و پست ترین دشمن شیطان
  دوستان عزیز من به وسیله ی کتابها شیطان روشناختم الانم بیشترین حیله هاشو میدونم اگه حیله های اونو بدونین در این زمینه راحت ترک میشه
  باخدا باش پادشاهی کن با دیگران باش هرچ خواهی کن

 97. مگه تو ایران هم کسی جلق میزنه با این همه دخترها؟؟؟؟
  من اگر اونجا باشم هر ده سال یه باز جلق میزنم

 98. سلام امید جان شما هر جا هستی اونجا بمون جامعه جنسی گله گشاد به درد نمیخوره باید ازدواج رقم بخوره وگرنه اون هم مشکلیه برای خودش. باید مشکل ازدواج حل بشه نه هر کسی مثل حیوانات راه بیفتی با هر کسی بخوابه بعد مثل دستمال بندازتش کنار.

 99. من یک باز جلق زدم
  أیا هیچ مشکلی برام پیش نمیاد
  ١۴ سالم هم هست

 100. سلام اولا حتما از همین اول جلویش را بگیرید و دیگر نزنید. نه ان شالله مشکلی نیست مگر این که خدای نکرده عادت بشه براتون

 101. جلق برای بدن خوب است اما در هر کاری زیاده روی خوب نیس،چون آبی که در بیضه تولید میشود باعث گندیده شدن میشود و موجب سرطان بیضه میشود ،درنتیجه این آب باید خالی شود.

 102. با سلام. دوست عزیز این مطلبی که شما فرمودید علمی نیست چون بدن خودش به صورت طبیعی آب رو خارج میکنه که ما میگیم جنابت در خواب.بنابراین این مطلبتون غیر علمی هستش

 103. این چرت و پرت ها چیه ?
  مادامیکه زن یا شوهر کلا ازدواج نکردید بزنید بهتر از اینکه وقتتون رو الکی صرفه دختر بازی و پسر بازی بکنید
  بهتر از تو کف بودنه
  بهتر از فکر کردن به نداشتن آینده
  بهتر از فکر کردن راجب توانایی مالی برای ازدواج
  بهتر از فکر کردن به داشتن خونه و ماشین و تشکیل خانواده است که تو همه جای دنیا حداقل هاست تو ایران سقف آرزو هاست
  اونکه گفته نزنید تو جامعه ای بوده که دختر ۸ ساله و پسر ۱۴ ساله قدرت ازدواجکردن داشته نه تو اینجا که مرد و زن ۳۰ ساله ترس از ازدواج دارند که چه چطور ازدواج کنند که صورتشون با سیلی سرخ نگه دارند
  خدا پشت و پناه تون هست

 104. به نام خدا با سلام دوست عزیزم ما هم تمام این مسایلی که می فرمایید را می دانیم اما این مجوزی برای جلق زدن و زنای ذهنی نیست. چرا نیست ؟ چون ضررهای روحی و جسمی این عمل بسیاره و مشکلات زیادی درست می کنه. مثلا این که بعد از ازدواج به دلیل عادت فرد به سکس ذهنی ، سکس واقعی فرد دچار مشکلاتی میشه و…
  باور کنید اگر فشار هم روی فرد باشه :
  بهتر از فکر کردن به بسیاری سوژه های جلق زدنه
  بهتر از فکر کردن به مشکلاتی هستش که در آینده پیش میاد
  بهتر از فکر کردن و مشکلاتی هستش که در ذهن و روح انسان پیش میاد
  دوست عزیزم !
  با همه این مشکلاتی که هست برای ازدواج کمی فکر کنیم بله مسئولین مقصر هستند کم کاری هم بسیاره اما چقدرش رو با مقصریم این آداب و رسوم بیخود و الکی که خودمون هم میدونیم چقدر غیر کاربردی و غیر لازمه از کجا اومده.
  سختگیریهای پدر و مادر ها تقصیر کیه ؟
  سختگیریهای برخی جوون ها از کجا نشئت می گیره ؟
  ما مردم هم مقصریم.
  یا علی

 105. سلام داداش خسته نباشی .داداش من جقو ترک کردم یه پند وقتیه بعد امروز یه کم خوابم شهوت انگیز بود بهد صبح کم کم داشتم بیدار میشدم که بین خواب و بیداری بودم فهمیدی التم لای دوتا پامه بعد نه ایتکه به التم دستم بزنم همون حالت جق به هم دست داد و اب منی ام اومد میخواستم بدون ایا این مریضی هستش که به خاطر جق زدنامه ویا اینکه این بازم گناه کبیره محسوب میشه یا یه چیز آدیه که به خاطر سن بلوغم چون من دارم میرم تو پانزده سالگی . اگه میشه لطفا زودجواب بدید منتظرم.

 106. سلام داداش خسته نباشی.در باسخ به سوالت باید بگم که نه ارضا شدن در خواب نه گناه نه مریضی فقط اب بدن زیاد میشه و بدن مجبوره بسش بده . با عنایت به خداوند سعی کن جلق نزنی. موفق باشی

 107. خسته شدم دیگه نمیتونم چشام ضعیف شده کم خابم معتاد شدم همیشه خستم دوستام میگن خیلی بی حالی چیکار کنم بچه ها ترک کنم توروخدا بگید چیکار کنم دارم دیوونه میشم

 108. به نام خدا با سلام عرض ادب. دوست عزیز برای ترک راههای مختلفی وجود داره ولی مهم ترینش بستن راههای ورود تصاویر و مسایل مستهجن به فکر و چشم و گوشه!!
  اون چه که شما رو تحریک میکنه باید کنترل بشه باید ازش دوری بشه.
  خلوت ها رو از بین ببرید خلوت نکنید خودتون رو سرگرم کنید تا نتونید خلوت کنید
  این مسایل ساده رو رعایت کنید حل میشه
  ان شالله

 109. سلام .
  من ۱۳ سالمه من این عمر رو هر هفته انجام میدم ..
  از دوستام پرسیدم این کار ضرر داره گفتن وقتی مایع منی خارج بشه ضرر داره ولی بعدش گفتن اگه جلق هم نزنی بازم ضرر داره باید میانه روی کنی ؟
  اقا این یعنی چی که میانه روی کنم؟

 110. به نام خدا سلام دوست عزیز. ببینید این حرفایی که زدن یکسری تجربیات شخصی هستش و علمی نیست. جلق زدن میتونه دو جور باشه یک جورش با ارضاء هستش و یکجورش بدون ارضاء شدن هستش این دو تا با هم فرق داره و تفاوت هایی داره اما هر دوش ضرر داره. اگر منی و آب هم خارج نشه باز ضررهایی داره. اصلا اصل جلق زدن ضرر داره و این مبحثی که میگید میانه روی هم معنا نداره درسته کسی که بیشتر درگیره بیشتر ضرر میکنه اما اونی هم که کمتردرگیره هم ضرر می بینه تعداد زدن ممکنه کمی تفاوت داشته باشه ولی ضرر خودش رو داره. بنابراین بنا بر نزدن مطلق هستش.

 111. به نام خدا باسلام به دوست عزیز اولا باید روی این کار بشه که روزی یک بار از بین بره باید تا می تونید دور بشید ماهی یکبار هم ضرر داره بله ولی طبیعی هستش که ضررش با روزی یک بار متفاوته هر چه سریعتر به توصیه هایی که به دیگران گفتیم عمل کنید هر چقدر که می تونید تا از بحران خارج بشید. ان شالله

 112. به نام خدا با سلام و عرض ادب قبلا هم بارها عرض کردیم جلق زدن یک بار برای تمام عمر هم ضرر داره فرقی نداره بنابراین این سوال از اساس غلطه و جلق زدن ضرر خودش رو داره.

 113. به نام خدا با سلام و عرض ادب قبلا هم بارها عرض کردیم جلق زدن یک بار برای تمام عمر هم ضرر داره فرقی نداره بنابراین این سوال از اساس غلطه و جلق زدن ضرر خودش رو داره.

 114. سلام من هر چند روز یک بار جق میزنم خیلی حال میده مخصوصا با عکس و فیلم چیکار کنم نمی تونم ترک کنم راه حل بدید.

 115. سلام. اگه هر کسی بنا به هر دلیلی این کارو انجام بده. بعدش باید چیکار بکنه!

  منظورم اینه که چه غذا های باید بخوریم که انرژی از دست رفته برگردد؟؟؟

  در ضمن اونای هم که معتاد جق زدن شدن خیلی راحت میتونن زن صیغه کنن که خودشونو راحت کنن و هم گناه نکن.

 116. به نام خدا و سلام. همون عکس و فیلمی که گفتید و حال میده !!! منشاء مشکلات شماست باید خودت رو مجبور کنی مثلا با گذاشتن سیستم تو جایی که همه ببینن تا نتونی استفاده اینجوری از عکس و فیلم کنی. این همت رو داشته باشی به راحتی تو مسیر ترک میافتی

 117. به نام حق سلام دوست عزیز. راه خاصی وجود نداره چون برخی ضررها ربطی به انرژی ای که از غذا میگیری نداره. ورزش کنی خیلی خوبه ورزش هم باعث میشه سلامتیت حفظ بشه هم مجبوری سراغ این کار نری تا انرژی ورزش کردن داشته باشی. یکی از توصیه های ما برای اون هایی که اعتیاد دارند به جلق زدن اینه که غذاهای چرب و شیرین زیاد مصرف نکنند چون انرژی زیادی دارند بنابراین برعکس باید کنترل کنی که خیلی انرژیت زیاد نشه که فشار بیشتر جنسی رو تجربه کنی. در مورد صیغه کردن هم برای عده ی کمی جواب میده وگرنه خودش داستانیه!

 118. سلام چند وقت یکبار در خواب منی بیاد طبیعی

 119. سلام دوستان من هر دو سه روز یکبار جلق میزنم ولی خیلی هم ورزش میکنم آیا برای ورزشکاران هم مضر است؟؟

 120. با سلام خدمت دوست عزیز. فرقی نمیکنه بستگی به تغذیه و میزان فکر جنسی داره ولی در کل تعدادش هر چه قدر باشه ضرری نداره چون طبیعیه.

 121. با سلام بله ضرر دارد ورزشکار بودن یا نبودن و میزان ضرر رابطه خاصی با هم ندارند. مگر اینکه قاعدتا بدن ورزیده کمی قدرتش بیشتره در ضرر تفاوتی نداره

 122. سلام. من هر وقت چن باری فیلم س ک س نگاه میکنم و کاری انجام نمیدم خواستم بدونم برا بدن ضرر داره یا نه؟

 123. سلام
  من چند وقتی خواستم ترک کنم اما نتونستم
  چرا نمیشه ؟

 124. سلام من گاهی اوقات صبحا ک بیدار میشم یه ماده چسبناک و سفید روی لباس زیرمه.ولی هنگام احتلام از خواب بیدار نمیشم(فقط یه چند بار حسش کردم ک اون هم بیدار نبودم )
  من میتونم برا اینکه ببینم مشکلی برا تولید مثل ندارم استمنا کنم؟
  تا حالا استمنا نکردم در ضمن

 125. سلام من گاهی اوقات صبحا ک بیدار میشم یه ماده چسبناک و سفید روی لباس زیرمه.ولی هنگام احتلام از خواب بیدار نمیشم(فقط یه چند بار حسش کردم ک اون هم بیدار نبودم )
  من میتونم برا اینکه ببینم مشکلی برا تولید مثل ندارم استمنا کنم؟
  تا حالا استمنا نکردم در ضمن لطفا جواب بدید

 126. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست من. محتلم شدن در خواب نشانه اینه که شما مشکل خاصی ندارید. خیالتون راحت نیازی به استمناء نیست. فقط موقعی که در خواب محتلم بشید که با سه نشانه جهیدن ، سست شدن بدن و شهوت واقع بشه باید غسل کنید به سایت مرجعتون مراجعه کنید در احکام جنابت براتون نوشته چکار کنید. اصلا به خودارضایی و استمناء فکر هم نکنید خیالتون راحت

 127. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا و سلام. دوست عزیز اراده کن و راههایی که باعث تحریک و شهوت میشه ببند میشه حتما.

 128. سلام،من فقط یه بار جق زدم،پدرم در اومد،یه حالت خیلی بد بهم دست داد،التم هم باد کرده تورو خدا بگو چی کار کنم؟؟؟

 129. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا با سلام مشکلی نیست نگذارید دفعه دوم رخ بده

 130. سلام من فقط ۷بار جلق زدم امکان داره تو آینده دچار مشکل بشم? لطفا جواب بدید.

 131. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا با سلام. ان شالله نه. ما این سوال معولا نسبی جواب میدیم ضرر و مقدار اون به نوع این بیماری و مسایل دیگه ای بستگی داره ولی یک فرض رو در نظر بگیرید فکر کنید که ضرری نداره خوب باید ترک کنید تا علائم و ضررها پیدا نشده و یا فکر کنید ضرر بسیاری داره خوب باز هم باید ترک کنید تا جلوی ضرر رو بگیرید پس فرقی نمیکنه. نگران آینده نباشید این عمل رو ترک کنید فقط

 132. هر بار جرق زدن مساوی بر چهار ساعت خون بینی بدون وقفه

  تشکر از معلومات مزید شما :

 133. بهترین راه برای ترک جرق متداوم نماز خواندن و پا بند ان با خضوع و خشوع و توکل به الله (تعالی) موفق باشید

 134. با سلام وخسته نباشید ببخشید من از تابستان کلاس هشتم تا کلاس نهم که حدود و یک سال و نیم میشود به مقدار زیادی منی(جق) خود را دراوردم و اخرین بار در تاریخ ۲۳/۷/۹۴بوده است. من متولد ۱۳۸۰/۵/۱۳ هستم که حدود چهارده سالم است.و در دور چشمم که مویرگ هست در بعضی از مناطق ان به رنگ قهوه‌ای درامده است.
  و فکر میکنم که قدرت ذهنم کم شده و تسلط کمتری بر کار هم دارم و برای مثال چیزی را که میخوانم از ذهنم میرود.
  میخواستم بدونم چگونه این کار ترک کنم و ایا این موارد ها درست میشوند یانه؟
  میدونم که زیاد نوشتم و سرتون رو در اوردم ببخشید لطفا جواب بدین.

 135. با سلام
  این عمل ناشی از برخی اعمال و شرایط محیطی که شخص خود را در معرض ان قرار میدهد میباشد
  مثلا نگاه به فیلم و تصاویر زنان برهنه و صحبتهای تحریک امیز
  از طرفی وقتی بچه ای در بچگی با الت خود دست برد و خوشش امد پدر و مادر باید غیر مستقیم اورا برحذر دارند تا بچه خوشش نیاید و به مرور تکرار و عادتی برایش گردد
  نکته دوم اثر این عمل است اولا این جنب از حرام بوده وبه فتوای اکثر مراجع غسل جنابت از حرام را باید انجام دهد و با اب ورم باشد نه ابی که بخار کرده چون عرقش نجس است و ثانیا فرد ار نظر مغز دارای اثر ۵۷ ساله است.دچار بیماری سااوریسم میگردد که از اذیت دیگران خوشش میاید هرچند خودش هم اسیب ببیند
  گناه آن برگردن برخی از زنان نیز هست چرا که۱۰ لباس دارند ولی زیری بهتر از بالایی دیده میشود روز قیامت معلوم میشود چرا زنان را بابد خود ارضایی فلان مرد برده اند به جهنم …

 136. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا – با سلام خدمت تو دوست عزیزم. داداش من ، اولین کاری که باید انجام بدید اینه که عواملی که باعث میشه تحریک بشی رو از بین ببری این راه مهمیه اگر خلوتی داری از بین ببرش اگر اینترنت و یا ماهواره باعث میشه که این مسایل برات پیش بیاد کنترلش کن اگر دوست و رفیقی داری که اون تو رو تحریک میکنه با حرف زدنش و هلت میده به این سمت باید روابط باهاش رو محدود کنی خلاصه عوامل خیلی تاثیر دارند بعدش و مرحله بعدش اینه که سعی کنی به سمت معنویات حرکت کنی اولین و مهم ترینش نماز هستش نماز به خودی خود باعث خود کنترلی میشه چون آدم جنب و کسی که خودراضایی کرده و ارضا شده باید غسل کنه برای نماز باید پاک باشی کلا جلوی این نوع گناه رو می گیره و سوم صبر داشته باشی تا به نتیجه برسه. در مورد از بین رفتن تاثیرات منفی هم شما فرض کن صد در صد این مسایل باقی بمونه این که باید باعث بشه بیشتر تلاش کنی که بدتر نشه و اگر بهتر بشه که ان شالله با ترک موارد زیادی حل خواهد شد هم که بهتر. اراده و تلاش می تونه تو رو موفق کنه. برای دیگران هم بسیار دعا کن

 137. من از دو هفته است این کار خطا را شروع کرده و در چند ماه پیش این کار را کرده ام ولی الان به شدت پشیمانم و از شما خاهش. میکنم که برای من دعا کنین که خدا منو ببخشه من چهارده ساله ام من انسان ساده لو و جو گیریم که الان پشیمانی شدیدی دارم و به قصد ترک اومدم هرکی این کارو ادامه میده یا ترک کرده اینو درنظر داشته باشه که این یک گناه کبیره است و خدا بزرگترین بخشنده .به خدا ایمان داشته باشین در توبه همیشه بازه از الان ترک کنید . یا علی

 138. سلام .من هنگامی ک در خواب محتلم میشوم اکثرا حسش نمیکنم
  یعنی بیدار نمیشم.البته یکی دو بار حسش کردم فکر کنم ولی از خواب بیدار نشدم.میخوا بدونم بیدار نشدنم مشکلی نیست؟نیازی نیست برا اینکه ببینم اصن آبم میاد استمنا کنم؟
  اصلا میخوام بدونم ممکنه آب کسی نیاد؟در ضمن خدا رو شکر تا امروز جق نزدم و هفده ساله هستم
  میخوا بدونم تو تناسل در اینده مشکلی نباشه؟
  ممنون

 139. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا و با عرض سلام. نه همین که محتلم میشید و بعدا توی لباس زیرتون علائمش رو می بینید کفایت میکنه بیدار شدن موضوعیت نداره برخی بیدار میشن برخی نمیشن اصلا مهم نیست. برای این هم که بدونید دستگاه تناسلی شما داره درست کار میکنه همین احتلام کافی هستش جق زدن به ضرر دستگاه تناسلی شما هستش حتی برای تست و من فکر میکنم با توجه به اینکه قبلا هم همچین سوالاتی داشتیم کاره شیطونه چون نمیتونه شما رو وارد این گناه کنه از این راه وارد شده. خیالتون تخته شما هیچ مشکلی ندارید.

 140. /نه محسن داداش این کارو نکن الان اگه هم کسی مشکل جنسی داشته باشه هزاران دارو وقرص ویا صابون وجود داره که مشکلتو حل میکنه یه بار همیشه ایجاد وسوسه برای بار دومو ایجاد میکنه و نا خوداگاه به گناه کار تبدیلت میکنه موفق باشی داداش.

 141. ممنون داداش مرتضی خیلی ماهی
  واقعا از نگرانی درم آوردی
  هیچ وقت نمیخواستم گناه کنم
  خداروشکر ک نیازی هم نیست
  ایشالا هممون به حق همین ایام عاقبت به خیر بشیم
  یا علی

 142. سلام.من پسری ۲۰ساله ام که خیلی خود اضایی میکنم شاید حتی به ۲۰۰دفعه هم رسیده باشد تورو خداکمکم کنید به نظرشمامن دراینده بامشکل روبروخواهم شد.امکان داره بچه دارنشم.و اگر دیگه استمنا نکنم چی .

 143. اقا گرو هی چیزی تو تلگرام بابت این حرفاندارین ؟ اخه سخته همش بیای تو اینتر نت بگردی دنبال سایت اگه همچین چیزی هست اسمشو بگو تا اونجا بیایم

 144. اقا گرو هی چیزی تو تلگرام بابت این حرفاندارین ؟ اخه سخته همش بیای تو اینتر نت بگردی دنبال سایت اگه همچین چیزی هست اسمشو بگو تا اونجا بیایم
  خیلی ممنون الهی خدا هممونو بیامرزهبیامرزه

 145. تو یه یه سایت خوندم دیدن خواب۳کسی بهتر از جق زدن و فیلم دیدنه ایا از نظر شما درسته .ببخشید زیاد حرف میزنممیزنم

 146. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  مضرات خودارضایی – راههای ترک خودارضایی – مشاوره جنسی – مشکلات جنسی – تاثیرات پورنوگرافی در انسان – مسایل علمی همه و همه در صفحه سوال و جواب جنسی و خودارضایی
  https://telegram.me/sjjchannel

 147. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام علی جان اصلا دیدن فیلم های پورن جداگانه خودش برای خودش ضررهایی داره.
  مضرات خودارضایی – راههای ترک خودارضایی – مشاوره جنسی – مشکلات جنسی – تاثیرات پورنوگرافی در انسان – مسایل علمی همه و همه در صفحه سوال و جواب جنسی و خودارضایی
  https://telegram.me/sjjchannel

 148. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا با سلام. دوست عزیز خیلی ها این سوال رو دارند برای ترک کردن قبلا به بقیه دوستان صحبتهایی شده همون ها انجام بشه ان شاله درست میشه. اما این که فرمودید مشکلی بر میخورم یا نه؟ بیایید فرض رو بر این بذاریم که خیلی مشکل بوجود بیاد و کلی دردسر درست بشه این دلیل نمیشه که ترکش نکنید جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته! پس یک بار هم کمتر بزنید قطعا سود کردید. اما اینکه هر کسی چقدر ضرر کرده و چه مشکلاتی ممکنه براش پیش بیاد بستگی به خیلی موارد داره و در مورد هر کسی متفاوته ولی به هر حال ترک کردن سوده.

 149. من خودم ۲ سال گرفتار این کار زشت شدم و الان چند هفته هست که این کار را ول کردم یعنی قبلا هر روز میزدم و نماز را پنج وقت میخونم اصلا قضا نمی کنم و قرآن هم میخونم من ۱۶ سالمه یعنی از ۱۴ سالگی من شروع کردم رهنماییم کنید یعنی در آینده مشکلی برام پیش میاد ببخشید زیاد نوشتم با تشکر فراوان

 150. سلام این جلق زدن باعث میشه شما سردمزاج بشی وتوزندگی زناشویی به مشکل میخوریدوعوارض زیادی توبدنتون ومغزتون میزاره وباعث کم خونی شدیدمیشه

 151. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام. دوست عزیز ان شالله مشکل خاصی نخواهید داشت. البته تعداد جلق زدن و خیلی مسایل دیگه و دفعات در روز و اینها مهمه لکن شما توی سن خوبی رفتید و ترک کردید ان شالله طی مدتی کم کم اگر مشکلی هم باشه برطرف میشه ضمن اینکه بالاخره جلوی ضرر رو گرفتید. نگران نباشید فقط. به دیگران هم برای ترک کمک کنید.

 152. سلام دوستان سریع منو راهنمایی کنید من ۱۴ سالمه خیلی جق میزنم ولی حالا کم میزنم حدود ۶ ماه مثلا دوروز ۱ بار قبلا روزی ۳ بار نمی تونم این عمل رو ترک کنم فیلم اینا هم زیاد میبینم کمکم کنید تو رو خدا

 153. ایا راهی هست برای فهمیدن اینکه مشکل در بچه اوردن میشویم؟زمانی که منی تقریبا شکل اب بشه حتما مشکل می اوریم؟ایا با ترک کردن بدن دوباره قدرت جسمی را بازمیگرداند؟

 154. سلام کمکم کنید من حدود ۳ ۴ ماهه میزنم ولی از اولش تا الان اب نمیومده کلا تا حالا هیچ وقت نیومده ینی مشکل دارم؟
  کمکم کنید راستشم بگید من از حقیقت نمی ترسم در ضمن ۱۲ سالمه

 155. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام محضر دوست عزیز – خودت فکر کنم دلیل اصلی رو گفتی باید از فیلمهایی که داری دل بکنی وقتی دسترسی و تحریک برات آسون باشه و سریع بتونی تو موقعیت جلق زدن قرار بگیری معلومه که زود به زود گرفتار میشی.مساله دوم هم میتونی شرایط موبایل یا کامپیوترت که باعث میشه به فیلمها دسترسی داشته باشی تغییر بدی.آثار بد این عمل هنوز سراغت نیومده با اراداه میتونی خیلی زود از شرش راحت بشی فقط راهها رو ببند اگر نماز نمیخونی هر طور شده حتما بخون.

 156. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام عرفان جان! شما سنتون مناسب هستش که هر چه سریع ترک کنی فعلا نیومدن منی برای تو مساله خاصی نیست اگر تا چند سال یا مدتی مثلا در خواب هم محتلم نشی یا علائمی دال بر نیامدن منی پیدا نکردی به یک دکتر اورولوژیست مراجعه میکنی. لکن هنوز کمی زوده برای این مساله.هر چه سریع تر هم این عمل رو کنار بگذار زمان خوبی هستش.

 157. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام عرفان جان! شما سنتون مناسب هستش که هر چه سریع ترک کنی فعلا نیومدن منی برای تو مساله خاصی نیست اگر تا چند سال یا مدتی مثلا در خواب هم آب ازت خارج نشه یا علائمی دال بر نیامدن منی پیدا نکردی به یک دکتر اورولوژیست مراجعه میکنی. لکن هنوز کمی زوده برای این مساله.هر چه سریع تر هم این عمل رو کنار بگذار زمان خوبی هستش.

 158. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بله راههای پزشکی که وجود داره که میزان اسپرم و مسایل دیگه گویا بررسی میشه. اما این که منی شکل آب شده ممکنه از زدن زیاد پدید بیاد. با ترک قوای جسمی و قدرتی بدن تا حدود زیادی اصلاح میشه ولی برخی مشکلات هست که تاثیرش طولانی تر هستش و برخی هم هست که ممکنه سالها طول میکشه و ادامه این عمل ممکنه در مواردی کار رو بدتر بکنه. اگر نزدیک سن ازدواج نیستید فعلا آزمایش کردن فکر نکنم نیاز باشه نزنید. خیلی نگران نباشید این عمل رو ترک کنید ان شالله مشکل حل خواهد شد.

 159. آیا استمنا چند وقت یکبار ضرری داره؟ اگه نداره لطفا زمانش را بگید ممنون

 160. وقتی که خیلی شهوت سراغمون میاد مخصوصا سن بلوغ چی کار کنیم¿؟ میگم خیلی یعنی اینکه اصلا نمیشه باهاش مقابله کرد

 161. وقتی که خیلی شهوت سراغمون میاد مخصوصا سن بلوغ چی کار کنیم¿؟ میگم خیلی یعنی اینکه اصلا نمیشه باهاش مقابله کرد

 162. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا سلام. دوست عزیز این پست در جواب همین سوال هستش. خودارضایی یک بیماری هستش و نه راهی برای کم کردن یا از بین برنده شهوت انسان.بنابراین یک بار هم در تمام طول عمر هم خودارضایی کردن ضرر داره.

 163. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا و سلام. اون شهوتی که گفتید سراغ آدم میاد و مقابله باهاش خیلی سخت میشه، خوب دوست عزیزم این راهکارهایی که ما می‌دیم برای اینه که کم بشه و وقتی به سراغت میاد بتونی باهاش مقابله کنی.
  بذار بیشتر توضیح بدم. شما یک دوره هایی بیشتر شهوت داری که الگوش سینوسی هستش یعنی یه وقتایی بالا میاد و یه وقتایی پایین میره اگر اون وقتایی که پایینه رفتارهای درستی داشته باشی در هنگام بالا اومدن قابل کنترل تره!
  چه رفتارهایی :
  الف – کنترل نگاه به صورت کلی. وقتی شما توی خیابون ، اینترنت ، گوشی یا هر جای دیگه به هر صحنه ای نگاه کنی وقتی بالا میزنه اذیت میشی.
  ب – کنترل خوراک. سعی کنی پر خوری نکنی مخصوصا چیزای شیرین و چرب.(اگر در سن رشد باشی باید به تغذیه اهمیت بدی و کم نخوری)
  ج – ورزش کردن و ورزشهای رزمی.
  د- از بین بردن خلوت ها. تا جایی که میتونی با خودت خلوت نکنی جوری که هر کاری بکنی کسی نبینه.(گر چه خدا می بینه و…)
  ه – سرگرم شدن با مسایلی که خودشون عامل تحریک نباشند ذهن بیکار و آدم بیکار بیشتر در معرض شهوات هستش
  و – به معنویات مخصوصا نماز خیلی اهمیت بدی نماز به هیچ وجه ترک نشه خیلی ضررهای زیادی داره.
  و…
  موفق باشی

 164. با عرض سلام. داداش دستت درد نکنه ویک سوال دیگه اونم اینکه آخر من که تو سن بلوغم غذا چی بخورم و چقدر بخورم که شهوت سراغمون نیاد

 165. آیا سوالم که در بالا ن‌شتم ربطی به شهوت داره؟

 166. سلام من ۱۷ سال دارم و ۴ ساله که به طور مکرر دارم خود ارضایی میکنم آیا من بچه دار میشوم؟آیا ترک خود ارضایی اسپرم های انسان را قوی تر میسازد؟ آیا ترک خودارضایی باعث میشود قوای جنسی ما حالت اولیه را داشته باشد؟

 167. سلام داداش من از ۱۶ سایم تحالا خود ارضایی کردم الان سنم ۲۲ است لطفاً جوابدین خیلی بد شدن یعنی زن بگیرم مشکل پیدا نمیشه

 168. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام خدمت دوست عزیزم. بچه دار شدن به عوامل متعددی بستگی دارد و مورد با مورد فرق دارد البته خودارضایی می تواند عامل نازایی هم باشد که بستگی به خیلی چیزها دارد. ترک خودارضایی شما را قوی تر خواهد کرد لکن فرض کنید شما اصلا بعد از ترک هیچ تغییری نکنید باز بهتر از این است که با زدن بدتر و بدتر شوید./

 169. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام داداش جان! این که مشکلی پیش میاد یا نه همون طور که قبلا هم عرض کردیم بستگی داره نمیشه در برای همه یه حکم داد اصطلاحا. لکن شما اولا ترک کنید. دوم مبحث یچه دار شدن یا نشدن اگر خدای نکرده مشکلی باشه که گفتیم خودارضایی ممکنه در مواردی باعث نازایی هم بشه با این سوال و جواب ها معلوم نمیشه.

 170. سلام .تو روخدا کمکم کن .من ۱۶سالمه الان دوساله بشدت استمنا میکنم ی چن وقتی حدود ی ماه ترک کرده بودم ولی باز شروع کردم نمیتونم جلو شهوت مقابله کنم خیلی برام سخته لطفا بهم بگید چطور بزارمش کنار ؟؟؟

 171. سلام خسته نباشید!
  من یک نوجوون پسر سیزده ساله هستم. تابحال یک بار هم خود ارضایی نکردم و نه علاقه ای دارم ونه انجام خواهم داد چرا که از نظر دین اسلام گناه است و ضرر های زیادی دارد. وقت من هم پر است و همانطور که گفتم وقتم رو هرگز صرف این کار نخواهم کرد.حالا یک سوال دارم :
  ۱- لمس کردن آلت تناسلی یک فرد پسر دیگر از روی شلوار آیا همانند خود ارضایی حرام است و ضرر های آن را دارد؟ یا فقط لمس کردن آلت تناسلی خود این مشکلات را به وجود می آورد و مشکل دارد؟
  ممنون می شوم به این سوال پاسخ کامل بدهید ، ممنون!

 172. سلام
  من ۱۵ سالمه یکی دو ساله که روزی یه بار جق میزدم ولی با باز شدن مدرسه ها یه ماه ترک کردم ولی چون میبینم که هر پنج شنبه که میخوام صب پا میشم میبینم پر منی هستم و خدا نمیخواد ترک کنم بازم رفتم جق زدم تا لباسامو به گند نکشم چون میبینم خدا خودشم میخواد من این کارو بکنم و تو خوابم چیزایی میاره میخوام هر هفته یک بار این کارو بکنم و من در طول این مدت که ترک کرده بودم هیچ تفاوتی با روز هایی که جق میزدم نمیبینم خدا رو شکر ابمم غلیز و زیاد میاد و فهمیدم که فقط گناه داره خب اگه گناه داشت تو خواب نمیدیدم که. پس سعی میکنم دو هفته یه بار جق بزنم.
  ممنون بابت یاد دادنتون به مردم خداحافظ

 173. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام خدمت دوست عزیزم. آفرین به تو که این فکر و داری حتما همین طور ادامه بده و مطمئن باش آثار بسیار پربرکتی داره.یکی از علما گفته بود اگر نوجوون ها به گناهای سن خودشون مبتلا نشن صاحبا کراماتی میشن. اما در مورد سوالی که مطرح کردی بله عزیز گناه بزرگی هستش و مطموئنا ضررهای خاص خودش رو داره سریعا از این افکار بیا بیرون و فراموش نکن که اگر شیطون از یک راهی و گناهی نتونه منحرفت کنه از راه دیگه ای وارد میشه. به طور کلی خودارضایی یعنی لمس آبت یا تحریک از راهی به جز راه حلال با همسر!

 174. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام عزیز جان!
  دوست عزیزم! لطفا با دقت این مطلب رو بخون.
  ببین! جنابت و اون خوابهایی که می بینی و ارضا میشی و لباس زیرت خیس از منی میشه یک امر طبیعی، حلال و درستی هستش چون عالم خواب عالم وظیفه نیست. فقط وقتی شما در خواب ارضا میشید باید بعدش برای نماز غسل جنابت بکنید و لباس هایی که نجس شده رو پاک کنید.
  اما کاری که شما در بیداری انجام می دید گناه کبیره و یک عمل پر ضرر و گناهی هستش و مورد تایید نیست.
  بنابراین این شگرد شیطون هستش که شما رو با توجیحی که خودتون فرمودید از یک کار حلال به یک کار حرامی انداخته.
  ان شالله موفق و پیروز باشید.

 175. سلام من دو سال روزی دو بار جق میزنم البته بعضی روز ها هم نمیزنم ولی بعضی روز ها هم ممکن است سه یا چهار بار بزنم من ۱۷سالمه لطفا بگید چگونه ترک کنم وایا دارویی هست برای ترک با تشکر از شما

 176. سلام،من یک بار بیشتر.نزدم،اما ،
  تو فکر میرم.خیلی بهم.حال.میده دو بار هم.از.این.راه منی ام.اومده،الان ۱۴/۵ سالمه.چند بار بیشتر از.حالت طبیعی اومده،لطفاً راهنمایی ام.کنید

 177. سلام من دوازده سال دارم از سن ده سالگی جلق میزدم ایا ممکن باروری نشدن هست

 178. سلام من تقربا دو ساله که فهمیدم به سن بلوغ رسیدم قبل از این که به سن بلوغ برسم وقتی میزدم منی نمیومد ولی از وقتی که فهمیدم به سن بلوغ رسیدم ازم منی هم بیرون اومد من الان دوازده سالمه و حدودا از شش هفت سالگی اینکارو به صورت اتفاقی انجام دادم الان حدود دوساله که من ازم منی میاد یرون .حالا من از نظر بچه. دار شدن مشکلی پیش میاد؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید .

 179. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام صادق جان! الان موقع مراقبت و مقابله با وسوسه هاست! اگر الان جلوش را نگیری بعدا کارت سخت میشی سن خوبی هم هست که نگذاری شروع بشه. به مضرات بیشمار خودارضایی فکر کن و توصیه هایی که قبلا گفتیم را رعایت کن حتما موفق خواهی شد.

 180. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست عزیز ! احتمالش خیلی کم هست اما خطری که تو رو تهدید میکنه سن پایینت هست اگر الان جلوش را نگیری و ادامه بدی در آینده مشکلات جدی ای خواهی داشت. بنابراین جلوش را همین الان بگیر و ادامه نده.اگر بهش عادت کنی تا سن ازدواج برسی خطرات زیادی تهدیدت میکنه

 181. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام مهرداد جان این نقطه ای که الان شما درش هستی نقطه ی خوبی نیست روزی چند بار یعنی بیماری و اعتیاد با توصیه هایی که قبلا کردیم زودتر در فکر ترک باش و خودت را از خطرات احتمالی نجات بده.در مورد دارو من اطلاعاتی ندارم لکن اگر هم باشه پیشنهاد نمیکنم خودت را به مشکل بزرگتری بندازی به صورت طبیعی این بیماری قابل ترک هستش نکات را دنبال کن/

 182. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام با توجه به سن پایینت اگر جلوش را نگیری خطرات زیادی تهدید میکنه. چون اگر از الان عادت کنی بزنی تا سن ازدواج لدنت مشکلات زیادی پیدا میکنه.

 183. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام شایان سوال خوبی پرسیدی!
  بدن ما به دو صورت متبولسیمی یعنی طبیعی و سیکل طبیعی بدن و ذهنی و فکری احتیاج جنسی پیدا میکنه.
  توی حالت اول شما غذا می خورید فعالیت می کنید و سوخت و ساز بدن صورت میگیره و نیاز جنسی به سراغ شما میاد که طبیعی اش هفته ای یک بار یا دوبار ممکنه در مواردی بیاد سراغت.
  توی حالت دوم شما ذهنت را دیدن صحنه های جنسی در اینترنت ، خیابان یا هرجای دیگه ، صحنه سازی میکنه و نیاز جنسی سراغت میاد و اذیتت میکنه.
  خوب برای کنترل این ها باید کارهایی انجام بدی تا وقتی نیاز جنسی سراغت میاد اون قدری نباشه که این جمله را بگی که “اصلا نمیشه باهاش مقابله کرد”!
  برای کنترل اولی :
  الف – کنترل غذاهای چرب و شیرین ، فست فود که سمه و پرخوری.
  ب – ورزش کردن مخصوصا رزمی که انرژیت را کاملا بگیره و خسته ات کنه.
  ج – برنامه مناسب خواب و تفریح سالم.
  و…
  برای کنترل دومی:
  الف – مشغول کردن ذهنت به مباحث علمی و دینی و مطالعات مختلف. داستان و شعر و…
  ب – کنترل چشم و ذهنت برای اینکه سراغ مسایل جنسی نره.ماهواره ، تلویزیون ، اینترنت ، خیابان و… می تونه عامل تحریکت باشه باید خودت را چشم و ذهنت را کنترل کنی.
  ج – درگیر شدن با معنویات به صورت جدی مخصوصا نماز که حتما باید خونده بشه حتما. هیئت های مذهبی محلی و جسد رفتن هم خیلی کمک میکنه. مخصوصا عادت به مسجد و هیئت رفتن.
  و…
  این ها باعث میشه در زمانی که شهوت به سراغت میاد کنترلش راحت تر بشه. در آخر کسانی که از چند سال قبل از ازدواج به فکر ازدواج میافتن میتونن توی سن مناسب ازدواج کنن و از زندگیشون به شدت لذت خواهند برد چون انرژی جنسیشون ذخیره شده.

 184. من روزانه چندین بار جلق می زنم مشکلی نیست
  و
  اگر هفته یکبار بزنی چطور

 185. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام. دوست عزیزم ما بارها قبلا هم خدمت بسیاری از دوستان عرض کردم ولو یکبار زدن هم ضرر داره ما مسلما هر چی تعداد دفعات بالاتر و نزدیک تر میشه ضرر بیشتر میشه بنابراین فرقی نمیکنه خیلی.

 186. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام جلق زدن به معنای خودارضایی است یعنی کسی با خودش کاری کند که تحریک بشود و به ارگاسم برسد. خودارضایی با وسیله یا بدون وسیله هم ضرر دارد و هم گناه بزرگی است.

 187. سلام من پانزده سالمه خوب کلا ازدواج رو وللش من حدودا یک سال گرفتارم باید چکار کنم اخه ترک هم خیلی سخته …..

 188. سلام من تقریبا ۲۵ ساله ام از زمانی که به سن بلوع رسیدم تازهنوز جلق می زنم اما درطول همین یک دوسال می شود که می خواهد کنترول کنم تا خدی موفق هم بودم ام
  حالا آینده من را کدام خطر جدی خود تهدید نمی کند
  تشکر

 189. سلام . اگر تو چند روز نزنی کمرت خوب میشه . ممنون

 190. سلام.من۱۷ سالمه تا حلا جلق نکردم ایا در زمان بچه داری مشکل پیدا میکنم

 191. اینی که میگم یه چیزی میدونم که میگم ۲۰بار زدن در ماه تقریبا هیچ ضرری نمیرسونه خوندم که می گم. اما به شرطی که پشت سر هم نباشه کلا حوس تو ذات ادمه اینی که میگی هم نمیشه دیگه ادم باید یه جوری خودشو تخلیه کنه. . . لطفا جوابمو بدید

 192. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : سلام. چرا ازدواج و ولش کردی ؟؟ شما از الان روی ازدواج فکر کنی و برنامه ریزی بکنی میتونی توی یک سن مناسبی ازدواج کنی. بله دوست عزیز ترک در مواقعی سخت میشه شکی نیست هر چی اعتیاد آدم بیشتر بشه سختر تره ولی شدنیه کاملا شدنی هستش با همین راهکارهایی که بارها داده ایم.

 193. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : کمی غیر واضح نوشته بودید. شما برای ازدواج یک برنامه جدی بریزید. ما بارها قبلا گفته ایم فکر کنید خطرات جدی و زیادی شما رو تهدید میکنه خب دخلی داره به ترک کرده یا ترک نکردن؟؟ به هر حال باید ترک کنید. برخی از مسایلی که از خودارضایی عارض میشه توی سنین بالاتر خودش رو نشون میده.

 194. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب :‌شاید به خودی خود نتونیم خودارضایی را عامل پایین آمدن قدرت یادگیری بدونیم اما بدون شک خود ارضایی عواملی را باعث میشه کهاون عوامل تمرکز شخص را پایین میاره بنابراین غیر مستقیم مشکلات بسیاری بوجود میاره. ضمن اینکه مسایل و موارد بسیاری قدرت یادگیری را پایین میاره که یکی از مهم ترینش میتونه درگیری شدن ذهن با عکس ها و فیلمهای مستهجن باشه.

 195. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب. اگر کمر درد مستقیما از خودارضایی باشه بعد از مدتی بهتر میشه گرچه گاهی کمردرد عوامل دیگه ای داره و ضعیف شدن بدن از طریق جلق زدن خودش عاملی میشه بر بیشتر شدن و در این صورت صرف نزدن کمکی نمیکنه هم نباید زد و هم باید عوامل دیگر را برطرف کرد.

 196. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : دوست عزیز ! دقیقا برعکس چون شما جلق نزدید از این جهت خیالتون راحته که جلق زدنتون باعث نازایی و ناباروری نشه. سوالتون اصلا غلطه خودارضایی یک عمل طبیعی نیستش که کسی انجامش نده مریض باشه یک بیماری هستش که هر کسی انجام میده در اصل به اون بیماری مبتلاست. جلق نزدن همش سوده سود.

 197. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : بارها این سوال از ما پرسیده شده بله جلق زدن می تونی یکی از عوامل مستقیم یا غیر مستقیم نازایی در آینده باشه اما به عوامل مختلفی بستگی داره ونمیشه در مورد همه افراد یک حکم صادر کرد. لکن آدم جلوی ضرر را هر وقت بگیره منفعته.

 198. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : بارها این سوال از ما پرسیده شده بله جلق زدن می تونی یکی از عوامل مستقیم یا غیر مستقیم نازایی در آینده باشه اما به عوامل مختلفی بستگی داره ونمیشه در مورد همه افراد یک حکم صادر کرد. لکن آدم جلوی ضرر را هر وقت بگیره منفعته.

 199. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : برای ترک کردن که باید مسایلی را که عنوان شده انجام بدید اما در جواب سوال دومتون باید بگم که اگر منظورتون اینه که جلق بزنیم و هر بار بعدش توبه کنیم بازم گناه داره بله این کار مسخره کردن خود و خداست. توبه کردن از کاری مراحلی داره که بهترینش از نگاه مولا اینه :”پشیمانی در دل، آمرزش خواهی و استغفار به زبان، عمل کردن با اعضای بدن و تصمیم بر بازنگشتن به گناه”.
  البته ممکنه من توبه کنم و بعد وسوسه بشم دوباره کاری رو انجام بدم و باز توبه کنم این عیبی نیست ولی این که خیلی منظم و شیک و مجلسی گناهی را با اراده قبلی انجام بدم و بعدش توبه کنم و این به اون در بشه نه نمیشه. ضمن اینکه گناه کم کم زیاد میشه و توفیق توبه را هم سلب میکنه. این راه غلطه داداشم! بله هزار بار گناهی را گول می خوریم و انجام میدیم و توبه می کنیم طوری نیست و امید داریم که روزی آدم بشیم و دیگه گناه وتموم کنیم.

 200. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : دوست عزیزم! این مطلبی که گفتید هیچ مبنایی علمی و دینی ای نداره(گرچه علم و دین یکسان هستند). بله هوس درون ما و وسوسه درون ما ممکنه جولان هم بده اما طبیعت و ذاتی ما به این معنا که دست خودمون نیست و مجبورمون بکنه نه نیست. در مورد تخلیه بله راه های حلال امروز سخت شده ولی باز قابل دسترس هستش و به تلاش و سختی زیادی میشه بهش رسید ما تلاش نمی کنیم و گناه می کنیم. ضمن اینکه سیستم بدن را اگر به توصیه ها گوش فرا داد میشود طوری بار آورد که فشار کمتری بیاورد.

 201. سلام من ده سال جلق زدم اخرشم بچه دار شدم همش الکیه

 202. سلام داداش ایا جلق زدن فقط بازی کردن با خوده ایا اینکه فکر کردن یا نگاه کردن فیلم که باعث ارضا شد میشه هم بده

 203. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : دوست عزیز ، بسیار سوال مفیدی پرسیدید. بله دوست من همه این کارهایی که گفتید هم خودارضایی و جلق زدن محسوب میشه. اصولا هر کاری که باعث بشه انسان از راه غیر از راه طبیعی و حلال تحریک یا ارضاء بشه رو خودارضایی یا جلق زدن میگن. بنابراین فرقی نداره! و هر گونه که باشه هم گناهه و هم اثرات بد جسمی و روحی داره.

 204. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : با سلام و عرض ادب محضر شما. در مورد سوال اول به نظرم خوب موقعی به فکر افتادید همین حالا مقابله کنید و رازش هم خودتون گفتید در اینه که سمت مسایل تحریک آمیز نروید مثل فیلم از خلوت و هر اتفاق دیگه ای که ممکنه باعث بشه دوباره سمتش بروید جلوگیری کنید به عبارت دیگه چند قدم قبل تز ترمز بزنید. در مورد سوال دوم کلا مهم ترین و پرکاربردترین راه برای ترک وسواس اعتنا نکردن ، اعتنا نکنید فشار هم اومد بگید عیبی نداره من می خوام نجس باشم اینجوری حال میکنم یه مدتی فشار میاد ولی بعد از مدتی عادی میشه. برای مشاوره بیشتر با حقیر توی تلگرام ارتباط بگیرید. @sjjxxm

 205. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام دوست عزیز به توصیه هایی که شده عمل بشه خیلی تاثیر داره

 206. سلام آیا جلق بدن بدنساز وورزشکار راکوچک میکوند وقدرت نیز کم میکند ممنون

 207. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام در مورد کوچک کردن بدن اطلاع دقیقی ندارم!! چون بعضی میگن این حرف رو. اما در مورد کم کردن قدرت بدنی بله قدرت پایین میاد به دلایل مختلف که طول و تفصیل داره.

 208. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : باسلام خدمت شما. بله دوست عزیز این تعداد از تعداد های بسیار بالا حساب میشه.

 209. من جلق زدم منی نیومده این چطور میشه

 210. سلام داداش میخواستم ببینم کسی که تو خواب ارضا نمیشه باید چند ماه یک بار خودارضایی کنه؟ممنون میشم اگه لطف کنی و جوابمو بدی

 211. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست عزیز. اگر کسی به هر دلیلی در خواب ارضا نمیشه یا دوره های در خواب ارضا شدنش چند ماه یک بار هستش. نباید خودارضایی کنه ! خودارضایی یک بیماریه نه درمان اگر هم مشکل خاصی باشه در موقع ازدواج پیگیری میشه.

 212. شما چند سالته داداشی؟اونم حرام وگناهه البته اگه منی نیومده بعد دومین بار یا سومین بار حتما میاد بعد اون موقع هست که پشیمون میشی برا همین بیخیال این کار شو وهر وقت وسوسه شدی به این فکر کن که این کارت گناه کبیره است.موفق باشی

 213. اقا مرتضی خسته نباشی با این کاری که کردی خیلیا رو ترک دادی خیلیم ثواب میکنی من یکی از کساییم که ترکش دادی خسته نباشی مرد بزرگ

 214. سلام لطفا پاسخ بدید
  میخواستم بپرسم مثلا کسی که حدود مثلا۸۰۰بار خود ارضایی کرده اگر کاملا ترک کنه اون عوارض جسمی و روحی روش میمونه یا رفع میشه و به حالت اول بر میگرده؟؟؟؟

 215. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام محضر دوست عزیز! برخی از آثار خودارضایی هستند که در آینده معلوم می شوند و برخی دیگر هستند که آنی با هر باز خودارضایی مثل تاثیرات روحی خودشون و نشون میدن ولو این که فرد متوجه نشه. اما نمیشه با تعداد و این ها مشخص کرد که دقیقا ضرر چطور خواهد بود مثلا به بدن طرف بستگی داره به تعداد بستگی داره به فواصل بستگی داره به تغذیه و هزار تا چیز دیگه. اما آدم عاقل جلوی ضرر رو میگیره. هر وقت جلوی ضرر رو بگیرید برای آینده کمتر مسایل و مشکلات خواهید داشت. همون طور که بارها هم قبلا عرض کردم این سوال اساسا غلط هستش چون یک بار کمتر زدن هم مفیده و یکبار بیشتر زدن هم مضره فرقی نداره باید ترکش کرد.

 216. معذرت میخوام ولی جواباتون خیلی چرته یک جوان ۱۸ ساله که در اوج لذت جنسی است پاک دامنی کنه شما یا خودت ازدواج کردی یا خودتم جقی البته یک راه دیگه هم هست که دوست دختر که بر فرض اینکه بچه های اینجا همه خوبن و ازدواج نکردن که امدن این سوال رو پرسیدن پس همه جقین مثل این میمونه به یک تشنه بگی اب نخور و گلوت رو پاک نگه دار خوب این حرف حرف چرتیه چون اگه قرار بود ما بتونیم جلوی غریزه ای جنسی رو که نیمی از کل غریزه ای انسان رو تشکیل که حضرت محمد میفرماید با ازدواج نیمی از دین تکمیل میشه و برای باقیش باید تقوی پیشه کرد نتیجه گیری میشه که غریزه ای جنسی بسیار قدرتمنده و اگه من و امثال من میتونستیم جلوش وایسیم همه پیغمبر بودیم نصیحتم میخواین بکنین یک چیز بگین بگنجه لااقل به نظر من با این وضع جامعه دختر مردم و بدبخت نکن جق تو بزن تا ۳۵ ۴۰ سالگی بتونی ازدواج کنی بهترین راه والسلام

 217. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست عزیز و ممنون از نظرتون. این مطالبی که شما فرمودید، بله در نگاه اول حرف های قشنگی هستش و اتفاقا بسیاریش رو هم ما قبول داریم اما نسخه ای که تجویز می کنید غلطه. جلق زدن یک بیماریه در همه جای دنیا هم بیماریه البته عده ای هستند که در داخل و خارج برای این که نمی تونن نسخه مناسبی تجویز کنند میگن برید بزنید و خودشون و راحت می کنن. جوانی که معتاد به جلق زدن هستش از جوانی که تحت فشار جنسی خودش رو حفظ میکنه و ما هم می دونیم چه فشاری رو تحمل میکنه وضعیتش بدتره. اولی جلق هم میزنه و میل جنسیش بدتر میشه و هزار مشکل در آینده و حال پیدا میکنه. دومی از جهت روحی و روانی دچار مشکلاتی میشه که اون هم با کارهایی کم میشه. شما فکر می کنید ما مشکلات رو نمی دونیم؟؟ اما اون طرف قضیه و بعد از ازدواج رو هم باید دید که شما ازش بی اطلاعید و مشکلات زیاد این بیماری رو کامل نمی دونید.
  اما در مورد ازدواج که فرمودید من قبلا هم بارها گفتم حکومت دولت و همه این ها به شدت مقصرند و باید پاسخگو باشند و باید مردم فشار بیارن که کاری بشه چطور برای ماشین های پراید وام داده میشه برای جوون ها نه ! اما در عین حال ما هم مقصریم.
  این ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران چرا باید خالی باشه؟؟
  چرا مراسمی که برخی مراکز آبرومندانه با ۵ میلیون برگزار می کنند باید ۲۰ یا ۵۰ میلیون آب بخورد؟؟
  چرا آدم هایی که دستشان به دهنشان می رسد به جوان ها کمک نمی کنند برای از ازدواج؟؟
  چرا بسیاری از جوان ها اصلا نمی خواهند زیر بار مسئولیت ازدواج بروند؟
  ؟؟؟
  پس مشکل حل شدنیست…

 218. سلام . التم در حالت غیره نعوض ۵سانته ودرحالت نعوض ۱۳ سانته بضی از رفقا میگن با جق زدن التت بزرگتر میشه ایا این حرف درسته ویه سوال دیگه این که ایا کسی که جلق بزنه در اینده پدر میشه یانه ومن هم التم کوچکه و هم بیضه هام .چکار کنم چه عملی رو انجام بدم لطفا جواب بدید…اگه میشه جوابه اصلی رو به ایمیلم بفرستید….

 219. خیلی بده نمیشه ترک کرد

 220. باسلام.
  من می خوام خودارضایی رو ترک کنم ولی همش وسوسه میشم.
  نمی خوام دیگه این کارو ادامه بدم ولی سخته. امیدوارم خدا بهم کمک کنه که هم مریض جسمی نشم وهم جلوی گناهامو بگیرم.
  توروخدابرام دعاکنید.
  پسری با پشیمانی

 221. سلام داداش خواستم بپرسم چرا وقتی ادم جق میزنه یا همون خور ارضایی بعد وقتی درسی یا مطلبی چیزی حفظ میکنه دچار ت س میشع بعد همش تو ذهنش تکرارش میکنه طوری ک ذهن دچار خستگی میشه طوری ک تکرار مطلب دست خودش ام نیس خودش دوس داره کنترل کنه دهنشو اما نمیتونه

 222. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  هه هه هه وو!

 223. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام دوست عزیز. این پشمونی شما ارزشمنده ضمن اینکه اراده کنید حتما موفق میشید. خیلی ها تونستند.بعد هم برای دیگران خیلی دعا کنید بسیار موثر هستش.

 224. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام. غسل حیض مثل همه غسل های دیگه هستش به سایت مرجع خودتون مراجعه کنید اونجا کامل توضیح دادند. غسل کلا سه مرحله داره بعد از این که طهارت کردین و بدنتون از نجاست پاک شد. اول سرو گردن رو میشویید دوم سمت راست بدن و سوم سمت چپ بدن. اما حتما به سایت مرجعتون مراجعه کنید و با دقت یکبار مسایل مربوط به غسل و بخونید.

 225. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام. نمی تونیم بگیم یک عامل مستقیم و حتمی هستش اما در مواردی با توجه به ضعف بدن و تعداد و … میتونه باعث لاغری بشه. کلا به عنوان عامل لاغری شناخته نمیشه.

 226. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  خیلی بده ولی میشه ترک کرد.

 227. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام دوست عزیز. اندازه آلت شما طبیعی هستش. با جق زدن در موارد بسیاری آلت کوچک هم میشه جق زدن آلت و بزرگ نمیکنه این حرف اشتباهه.

 228. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام داداشم. این مطلبی که گفتید رو خیلی خوب متوجه نشدم. این مطلبی احتمالا برای شما بوجود اومده. اما از عوامل خودارضایی ضعف حافظه هم هست به صورت کلی جلق زدن طبق گفتی برخی از پزشکان فشار زیادی به مغز میاره و اذیت میکنه و همچنین به دلیل زنای ذهنی و مسایلی که در زهن بابت این کار میگذره از عوامل اشغال شدن ذهن محسوب میشه. ولی موردی که شما گفتین ممکنه علت دیگه ای داشته باشه برای تمرکز اولین مرحله اینه که حساس نشین و بهش فکر نکنین

 229. سلام لطفا راه حل ترک خود ارزایی را بهم بگید؟؟؟؟؟؟؟

 230. چرا وقتی کسی جلق میزنه بعدش احساس گناه میکنه

 231. لام
  خدمت کسانی که می خواهند خود ارضایی را ترک کنند
  در قدم اول باید از خدا بترسید مثلا وقتی میل شما به استمنا شد شما اولا از خداوند و عذابش بترسید دوما پاشین یه دو رکعت نماز بخونین
  خداوند میفرمایند هیچ گناهی سودش از ضررش به هیچ عنوان بالا تر نیست

  هیچ گناهی غیر قابل ترک نیست

 232. بچه ها راه حل ترکش اول اینکه غسل کنید یعد نماز بخونید خیلی تاثیر داره به خدا خیلی تاثیر داره حتما اینکارو بکنین تو روخدا این کارو انجام بدین خوب میشین خوب خوب وجدانا راسات میگم حتما عمل کنید

 233. بسم الله الرحمن الرحیم
  فقط یک کمی اراده میخواهد!
  ان شاء الله هر کس این کار را انجام دهد موفق میشود!
  —ابتدا هر دستور العملی را که انجام میدادید ونتیجه نگرفتید را متوقف کنید
  ۱- نزدیک ترین مسجد نزدیک به خانه تان را که در آن علاوه بر برگذاری نماز جماعت ظهر و مغرب نماز جماعت صبح هم در آن خوانده شود را پیدا کنید!
  ۲- ۱۷ رکعت نماز واجبتان را به جماعت در آن مسجد بخوانید(مخصوصا نماز صبح)
  ۳- از روی کسالت و تنبلی از ادامه این کار منصرف نشوید حتی اگر هم در این مدت باز هم مرتکب شدید سریعا غسل کرده و خود را به نماز جماعت برسانید.و از ادامه مسیر دلسرد نشوید!
  ۴-اگر فکر مسایل جنسی به شما هجوم آورد در حد توانتان مبارزه کنید هر چند در انتها شیطان برنده شه!
  ۵-یک سال این کار را ادامه دهید.
  ۶-اگر هم روزی نتوانستید نمازتان را به جماعت بخوانید مشکلی نداره !فقط از روی تنبلی و بی اهمیت بودن نماز جماعت نباشه!!!
  ۷-کم کم خواهید دید ماه ها میگذرد و شما هیچ علاقه ای به انجام کار مورد نظر ندارید!
  ۸- هربار شکست خوردید با شدت بیشتری به خواندن نماز جماعت اهتمام بورزید!
  ۹- هر روز صبح که از خواب بیدار میشوید به سمت قبله به امام زمان سلام بدهید!اگر یادتان رفت به محض به یاد آمدن انجام دهید
  در صورت موفقیت نویسنده این مطلب را از دعای خود محروم ننمایید!!!!!
  اگر هم موفق نشدید مطمئن باشید به دستور العمل عمل نکردید!!!!!!!!!!!!

 234. ضرر های حلق زدن رو بخوان تا ترک کنی.

 235. سلام.من به مدت۲سال استمنا میکردم.اما الان مدتیه ترک کردم.خیلی راحته فقط کمی اراده میخواد…به ضررهاش فکر کنید.ایندتونو خراب نکنید…

 236. سلام
  سوالی داشتم که اگه خیالم ازش راحت شه شاید هیچ وقت به فکر جق نیفتم.
  راستش من از بیرون نیامدن منی ام میترسم(که یک وقت در آینده بچه دار نشوم).واقعیتش اینه که چند بار شیطان فریبم داده و فیلم های نامناسبی دیدم ولی آبی ازم خارج نشده(البته اصلا دست به آلتم نزدم و فقط فیلم رو دیدم)
  یعنی جق نزدم البته حرکت یه مایعی رو تو آلتم حس میکنم ولی هیچوقت تو بیداری خارج شدنش رو ندیدم(به خاطر همین نگرانم)
  این رو هم بگم تا حالا به کمک خدا جق نزدم و نمیخوام هم گناه کنم.
  اینم بگم در خواب به طور معمول ۲ هفته یه بار ازم مایعی خارج میشه(ولی بدون هیچ شهوتی فقط صبح میبینم قسمت بالای آلتم یه ماده چسبناک خشک شده (بعضاهم مرطوب)سفید هست و اثرش روی لباس زیرم هم هست
  با همه این اوصاف میخوام ببینم مشکلی دارم یا نه؟
  نیاز هست برای اطمینان جق بزنم یا نه؟
  ببخشید طولانی شد ولی خواهشا با تفصیل بهم پاسخ بدید
  ممنون از سایت خوبتون که نوجوانهارو به راه راست هدایت میکنید
  در ضمن ۱۷ ساله هستم.

 237. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام مشکل خاصی نیست خیالتون راحت. جق زدن راهی برای اثبات هیچ چیز مثبت یا منفی نیست. این قطعا فریب شیطونه.

 238. عزیز برای ناراحت نشدنم میگی مشکلی نیست یا واقعا نیست؟

  ممکنه بدن من منی نداشته باشه؟برای اطمینان از این موضوع که من منی دارم میخوام جق بزنم.
  میخوام ببینم اینکه آب من در خواب خارج میشه کافیه؟

  و اینکه من دو سه بار فیلم دیدم نباید همون موقع آب من خارج بشه؟؟
  یعنی برا اینکه اب خارج بشه حتما باید با الت بازی کرد؟
  خواهشا به سوالاتم پاسخ بدید.
  بازم ممنون

 239. چی بخوریم که جق زدن از یادمون بره

 240. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست عزیز. ان شالله مشکلی پیش نخواهد اومد.

 241. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : در اصل باید بگی چی نخوریم ! به صورت کلی کمتر خوردن غذاها و خوراکی های چرب و شیرین انرژی شما رو کمتر خواهد کرد.

 242. سلام.
  من وقتی بچه بودم با آلتم ور میرفتم.یک بار یک حس عجیبی بهم دست داد (همین جلق زدن)از اون موقع به بعد هر چند روز یک بار جلق میزدم تا امسال که فهمیدم قزیه چیه و چه زرر هایی داره . هر وقت هم جلق میزدم هیچ آبی ازم بیرون نمی آمد فقط کیف میکردم.
  حالا میخواهم بدونم در آینده برام مشکلی پیش میاد یا نه؟
  (چند روز وقت پیش جلق زدم منی در اومد)
  خواهشا هرکی میتونه کمکم کنه.

 243. محمدرضا - مدیر اصلی گفت:

  جواب :
  واقعیت اینه که خودارضایی به عنوان عامل اصلی و حتمی نازایی محسوب نمیشه وای از عوامل نازایی هستش. ما نمیتونیم یک نسخه واحد به همه بدیم چون افراد با هم فرق دارند و میزان درگیریشون با خودارضایی فرق داره.
  اما چون نمیدونم هر کسی و با شرایطی که داره ممکنه گرفتار ناباوری و نازایی بشه پس بهتره خیال کسی رو الکی راحت نکنیم و الکی هم کسی رو نترسونیم بنابراین ترک خودارضایی بیش از پیش مهم میشه.
  در نهایت ، خودارضایی عامل مستقیم نازایی و ناباروری نیست ولی میتونه در شرایطی از عوامل باشه که در هر کسی میتونه متفاوت باشه.

 244. محمدرضا - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب. حتما راه برگشتی هست. یک کسی چندین نفر از فرزندان اهل بیت رو کشته بود به امام رضا ع خبر دادند ماجرا رو امام فرمود نا امیدی که از رحمت خدا داره از اون کارش بدتره (با اینکه کارش به شدت وحشتناک و جنایت بوده). بنابراین هر چه شد باید دوباره برگشت به آغوش خدا!

 245. محمدرضا - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب این مطلبی که شما فرمودید توجیه خودارضایی نیست. خودارضایی یک بیماری هستش و یک امر طبیعی نیست. محتلم نشدن شما در خواب به علت خودارضایی هستش ، خودارضایی نکنید این مطلب حل خواهد شد.

 246. محمدرضا - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : قبلا هم عرض کردم. دوستان میخوان به زحمت نیفتند و بدون هیچ مشکلی ازدواج کنند یعنی عملا زیر بار مسئولیت نمیخوان برند. شما رو صرفا نمیگم ولی با جوان های زیادی صحبت کردم مشکل زیر بار مسئولیت نرفتن و تنبلی مفرط باعث میشه جوون ها برای ازدواج هستش البته علل بسیاری داره ولی اگر همت باشه میشه.

 247. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام اگر منظورتون برای ازدواج هستش که خوب بعد از سن بلوغ معمولا. اما اگر منظورتون بعد از ترک هستش بستگی به خیلی چیزها داره و جواب این سوال نسبی هست و اصلا باید کم شده باشه.

 248. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام. سن شما برای ترک سن بسیار مناسبی هستش ان شالله بعد از ترک ضرری متوجه شما نخواهد بود. ضمن اینکه شما باید از حالت طبیعی خارج شده باشید که بهش برگردید. در هر صورت ترک کردن در هر شرایطی لازم و عقلانی هستش.

 249. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر: با سلام یکی از آفتهای جلق زدن در مجردی ماندن این عادت در بعد از ازدواج است که برای مردان متاهلی که به این عادت دچار باشند یک معضل بزرگ خواهد بود اصلا همین مسئله یکی از ضررهای بزرگ اعتیاد به جق است.

 250. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : اولا باید به متخصص مراجعه کنید. اگر خودارضایی زیاد داشته باشید میتونه یکی از عوامل باشه یا اینکه شما در بحث تحریک مشکل دارید.

 251. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام در سن رشد تاثیر زیادی میتونه بذاره روی رشد به صورت کلی. کمکی که میشه کرد ترک کردنه که خودت داری انجام میدی. موفق باشی.

 252. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام اصل این سوال غلطه. خودارضایی یکی از عوامل غیر مستقیم نازایی ممکنه باشه و بسته به شرایط افراد نوع اعتیادشون به خودارضایی و خیلی چیزای دیگه متفاوته و از این جهت نمیشه نسخه واحدی به همه داد. بهترین راه احتیاطه!

 253. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام اصل این سوال غلطه. خودارضاییبسته به شرایط افراد نوع اعتیادشون به خودارضایی و خیلی چیزای دیگه متفاوته و از این جهت نمیشه نسخه واحدی به همه داد. بهترین راه احتیاطه!. یعنی شما نگید که چی میشم یا نمیشم این معلوم نیست بهتره ترکش کنید تا ان شالله مشکلی پیش نیاد بقیه میمونه برای موقعی که احیانا نیاز باشه که آزمایشاتی انجام بشه.

 254. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام اصل این سوال غلطه. بسته به شرایط افراد نوع اعتیادشون به خودارضایی و خیلی چیزای دیگه متفاوته و از این جهت نمیشه نسخه واحدی به همه داد. بهترین راه احتیاطه!. یعنی شما نگید که چی میشم یا نمیشم این معلوم نیست بهتره ترکش کنید تا ان شالله مشکلی پیش نیاد بقیه میمونه برای موقعی که احیانا نیاز باشه که آزمایشاتی انجام بشه.

 255. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام اصل این سوال غلطه. بسته به شرایط افراد نوع اعتیادشون به خودارضایی و خیلی چیزای دیگه متفاوته و از این جهت نمیشه نسخه واحدی به همه داد. بهترین راه احتیاطه!. یعنی شما نگید که چی میشم یا نمیشم این معلوم نیست بهتره ترکش کنید تا ان شالله مشکلی پیش نیاد اگر بقیه میمونه برای موقعی که احیانا نیاز باشه که آزمایشاتی انجام بشه.

 256. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : بله ضرر داره. مهم نیست که کسی سالها هم زده باشه و مشکلی هم براش پیش نیومده باشه. این بیماری ضررهای بسیاری داره و بعضیهاش واقعا معلوم نیست.

 257. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : این مبحث قبلا هم مطرح شد و پاسخ دادیم. واقعیت اینه که از جهت علمی هم خودارضایی یک مسئله طبیعی نیست بلکه یک بیماری محسوب میشه. پزشکانی هم که این جور نسخه میدن معلوم نیست از کجا این رو میگن جون خودارضایی حتی محدودش ممکنه ضررهایی به همراه داشته باشه که بعدا موجبات پشیمونی و … فراهم کنه و عقلا هم کاری غیر عقلانی و به دور از احتیاطه!

 258. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام این کار هم ضررهایی برای دستگاه تناسلی ممکنه داشته باشه و فشار میاره چند بار قبل از این هم گفته شد که کار معقول نیست که بعضی رفقا گفته بودن انجام میدیم.

 259. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام چون توی سن رشد هستی ترک کن مشکلی پیش نمیاد. به لطف خدا

 260. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب: نه دوست عزیز به شوخی نگیرین!!!

 261. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : حتما این یکی از راههای مهم هستش چون فکرتون مشغول باشه خیلی تاثیر داره. البته همون طور که گفتید مشغول مسایل بدرد یخور!!

 262. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام آن چه در خواب اتفاق می افتد خودارضایی نیست بلکه یک مسئله طبیعی هستش خود ارضایی در بیداری مشکل داره. به این امر جنابت میگن که باید بعد از هر دفعه خودتون و پاک کنید و غسل کنید.

 263. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام آرین جان هر اتفاقی هم بیفته نباید نا امید باشی هر اتفاقی. نا امیدی از همه جیز بدتره. حالا به فکر خودکشی و اینا که بماند. این مشکل با قدرت اراده برای تو قابل حله.

 264. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام یارها گفته شده که این سوال غلطه و نسبی هستش اما قطعا ترک که باید کرد.

 265. من در حدود ۱ماه به جلق علاقه پیدا کردم و هر کاری می کنم نمی تونم ترک کنم ۱۶سالمه باید چیکار کنک

 266. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام حتما به توصیه های بالا توجه کنید و نا امید نشید.

 267. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام توی پست لینکی هست بنام راههایی برای ترک خود ارضایی برو و بخون و سعی کن به مواردش عمل کنی حتما موفق میشی

 268. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام و عرض ادب. واقعا متاسفم به خاطر حادثه ای که برای شما رخ داده. به نظرم شما همین طور بدون اینکه خانواده متوجه بشن به یک متخصص مراجعه کنید و موضوع رو باهاش در میون بگذارید تا راهکار لازم رو به شما بده نهایتا اگر تشخیصشون براین باشه که مثلا هیچ راهی نداره و شما باید به همسر آیندتون این مسئله رو بگید یا اینکه حتی به خانواده یه جورایی مطلب رو حالی کنید. من قطعا هر کاری کنم نمیتونم جای شما باشم ولی ممکنه سخت باشه براتون دیگران متوجه بشوند منتهی کم کم می تونید موضوع رو بگید البته بعد از دکتر رفتن و یادتون باشه خیلی ها توی دنیا هستند که مشکلات خیلی خیلی بزرگتر از این حرفها رو با صبر و درایت والبته اب شجاعت پشت سر گذاشتند. موفق باشید

 269. سلام صفحه شخصی رو میشه توضیح بدین. ممنون میشم.
  میخواستم تجربه مو ارسال کنم

 270. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا با سلام خدمت شما.
  دوست عزیز !
  خدا رو شکر باشگاه میری و این رو تا میتونی ازش استفاده کن تا انرژیت هر چه بیشتر تخلیه بشه. مهم ترین اصلی که در مورد جلق زدن خیلی کمک میکنه مخصوصا در مورد شما کنترل ورودی هاست در مورد دیدنی ها ، شنیدنی ها حتی رفقایی که شما رو توی این فضا قرار میدن باید دوری کنی عواملی که شما رو آماد میکنه برای این کار و بعد در خلوت به شما فشار میاره باید از بین بره.
  شما روی این موضوع تمرکز کن که این عواملی که یاد این موضوع رو در ذهنت روشن میکنه خاموش کنی

 271. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا
  سلام و عرض ادب جواب این سوال و چند سوال دیگه رو با هم میدم.
  از این نمونه سوالات برای خیلی میاد که : “اگر هفته ای یه بار بزنم باز ضرر داره؟” یا “چند ساله میزنم آیا بچه دار میشم؟” یا “اگر ترک کنم خوب میشم؟”
  در جواب این گونه سوالات باید گفت که شرایط هر کسی فرق داره و معلوم نیست ضرر خود ارضایی برای هر کسی چقدره. قبلا هم گفتیم عواملی مثل ناباروری و نازایی از عوامل غیر مستقیم خودارضایی میتونه باشه و معلوم نیست که سراغ هر کسی بیاد یا نه! چرا ؟ چون شرایط فرق داره و عوامل دیگری هم برای این مسایل وجود داره که خودارضایی یکی از اون عوامل هستش.
  اما بر فزض اگر یک ضرری رو انسان احتمال میده و نمیدونه واقعا احتمالش زیاده یا کمه بهتره ازش دوری کنه و جلوی ضرر رو بگیره.
  مسئله دیگه هم اینه که به غیر از عوامل مادی و جسمی ، عوامل روحی و معنوی بدی هم خودارضایی داره که گاهی به مراتب خیلی مضر تر و بدتر برای شما و آینده زندگی زناشویی شما خواهد بود.
  بنابراین اولین اقدام ترک هستش که در سایت بارها گفته ایم که چگونه میشه ترک کرد.

 272. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام برای مشکل سوزش به دکتر مراجعه کنید.

  به نام خدا
  سلام و عرض ادب جواب این سوال و چند سوال دیگه رو با هم میدم.
  از این نمونه سوالات برای خیلی میاد که : “اگر هفته ای یه بار بزنم باز ضرر داره؟” یا “چند ساله میزنم آیا بچه دار میشم؟” یا “اگر ترک کنم خوب میشم؟”
  در جواب این گونه سوالات باید گفت که شرایط هر کسی فرق داره و معلوم نیست ضرر خود ارضایی برای هر کسی چقدره. قبلا هم گفتیم عواملی مثل ناباروری و نازایی از عوامل غیر مستقیم خودارضایی میتونه باشه و معلوم نیست که سراغ هر کسی بیاد یا نه! چرا ؟ چون شرایط فرق داره و عوامل دیگری هم برای این مسایل وجود داره که خودارضایی یکی از اون عوامل هستش.
  اما بر فزض اگر یک ضرری رو انسان احتمال میده و نمیدونه واقعا احتمالش زیاده یا کمه بهتره ازش دوری کنه و جلوی ضرر رو بگیره.
  مسئله دیگه هم اینه که به غیر از عوامل مادی و جسمی ، عوامل روحی و معنوی بدی هم خودارضایی داره که گاهی به مراتب خیلی مضر تر و بدتر برای شما و آینده زندگی زناشویی شما خواهد بود.
  بنابراین اولین اقدام ترک هستش که در سایت بارها گفته ایم که چگونه میشه ترک کرد.

 273. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا
  سلام و عرض ادب جواب این سوال و چند سوال دیگه رو با هم میدم.
  از این نمونه سوالات برای خیلی میاد که : “اگر هفته ای یه بار بزنم باز ضرر داره؟” یا “چند ساله میزنم آیا بچه دار میشم؟” یا “اگر ترک کنم خوب میشم؟”
  در جواب این گونه سوالات باید گفت که شرایط هر کسی فرق داره و معلوم نیست ضرر خود ارضایی برای هر کسی چقدره. قبلا هم گفتیم عواملی مثل ناباروری و نازایی از عوامل غیر مستقیم خودارضایی میتونه باشه و معلوم نیست که سراغ هر کسی بیاد یا نه! چرا ؟ چون شرایط فرق داره و عوامل دیگری هم برای این مسایل وجود داره که خودارضایی یکی از اون عوامل هستش.
  اما بر فزض اگر یک ضرری رو انسان احتمال میده و نمیدونه واقعا احتمالش زیاده یا کمه بهتره ازش دوری کنه و جلوی ضرر رو بگیره.
  مسئله دیگه هم اینه که به غیر از عوامل مادی و جسمی ، عوامل روحی و معنوی بدی هم خودارضایی داره که گاهی به مراتب خیلی مضر تر و بدتر برای شما و آینده زندگی زناشویی شما خواهد بود.
  بنابراین اولین اقدام ترک هستش که در سایت بارها گفته ایم که چگونه میشه ترک کرد.

 274. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا
  سلام و عرض ادب جواب این سوال و چند سوال دیگه رو با هم میدم.
  از این نمونه سوالات برای خیلی میاد که : “اگر هفته ای یه بار بزنم باز ضرر داره؟” یا “چند ساله میزنم آیا بچه دار میشم؟” یا “اگر ترک کنم خوب میشم؟”
  در جواب این گونه سوالات باید گفت که شرایط هر کسی فرق داره و معلوم نیست ضرر خود ارضایی برای هر کسی چقدره. قبلا هم گفتیم عواملی مثل ناباروری و نازایی از عوامل غیر مستقیم خودارضایی میتونه باشه و معلوم نیست که سراغ هر کسی بیاد یا نه! چرا ؟ چون شرایط فرق داره و عوامل دیگری هم برای این مسایل وجود داره که خودارضایی یکی از اون عوامل هستش.
  اما بر فزض اگر یک ضرری رو انسان احتمال میده و نمیدونه واقعا احتمالش زیاده یا کمه بهتره ازش دوری کنه و جلوی ضرر رو بگیره.
  مسئله دیگه هم اینه که به غیر از عوامل مادی و جسمی ، عوامل روحی و معنوی بدی هم خودارضایی داره که گاهی به مراتب خیلی مضر تر و بدتر برای شما و آینده زندگی زناشویی شما خواهد بود.
  بنابراین اولین اقدام ترک هستش که در سایت بارها گفته ایم که چگونه میشه ترک کرد.

 275. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  به نام خدا
  سلام و عرض ادب جواب این سوال و چند سوال دیگه رو با هم میدم.
  از این نمونه سوالات برای خیلی میاد که : “اگر هفته ای یه بار بزنم باز ضرر داره؟” یا “چند ساله میزنم آیا بچه دار میشم؟” یا “اگر ترک کنم خوب میشم؟”
  در جواب این گونه سوالات باید گفت که شرایط هر کسی فرق داره و معلوم نیست ضرر خود ارضایی برای هر کسی چقدره. قبلا هم گفتیم عواملی مثل ناباروری و نازایی از عوامل غیر مستقیم خودارضایی میتونه باشه و معلوم نیست که سراغ هر کسی بیاد یا نه! چرا ؟ چون شرایط فرق داره و عوامل دیگری هم برای این مسایل وجود داره که خودارضایی یکی از اون عوامل هستش.
  اما بر فزض اگر یک ضرری رو انسان احتمال میده و نمیدونه واقعا احتمالش زیاده یا کمه بهتره ازش دوری کنه و جلوی ضرر رو بگیره.
  مسئله دیگه هم اینه که به غیر از عوامل مادی و جسمی ، عوامل روحی و معنوی بدی هم خودارضایی داره که گاهی به مراتب خیلی مضر تر و بدتر برای شما و آینده زندگی زناشویی شما خواهد بود.
  بنابراین اولین اقدام ترک هستش که در سایت بارها گفته ایم که چگونه میشه ترک کرد.

 276. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست عزیز و محترم!
  ما برای سن های بالاتر همیشه پیشنهادمون فقط ازدواج هستش ازدواجی با دقت و عاقلانه ولی با در نظر گرفتن حقایق و شرایط.

 277. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب. در همین پست لینکی با نام راههای ترک خودارضایی وجود دارد نکات را با دقت بخوانید خیلی کمک حال خواهد بود.

 278. سلام اسمم قیس است مه مدت ۵ سال است که زیاد جلق میزنم هر شب یک بار میزنم خودم متاحل هستم ۲۳ سال عمرم است میشه بگوین چیگونه کم کنم و ضرر هایش را بیان کنید که چی ضرر ها دارد امید است که به سوالم جواب زود تر بتین

 279. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : به نام خدا با سلام. دوست عزیز شما چون متاهل هستید باید از زنای ذهنی دوری کنید یعنی از عکس و فیلم مستهجن گرفته تا توی خیابون باید خیلی کم ببینید و به شدت به همسرتون محبت کنید و محبتش رو جلب کنید این راه نجات شما خواهد بود از زنای ذهنی و به تبع اون خودارضایی.

 280. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  دوست عزیزم !
  بله درسته ! ما هم قبول داریم مسئولین کم کاری می کنند!

 281. باسلام خدمت همه کسانی که ای مطالب رو می خونند . بهترین کارپرهیزگاری وپیشه کردن تقواست وبعد ازآن یک ازدواج ساده و آرامشگر

 282. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام خودکشی چیه داداش؟!! چرا جو الکی میدی؟!!
  باید به سعی و تلاش ادامه بدی ضمنا راهکارهایی که گفتیم رو حتما بخون و هیچ وقت و در هیچ شرایطی نا امید نشو . هیچ وقت

 283. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  شایان جان!
  شاید باورت نشه ولی این مسایلی که مطرح کردیم حرفهای علمی هستش اصلا مگه دین هم چیزی جز حرف علمی هستش ضمن اینکه دین حرفهایی زده که هنوز علم بهش نرسیده و زمان که میگذره تازه تازه داره به چیزایی از معلوم میشه.
  اما مطالبی که ما عنوان می کنیم علمی هستش و اصل و ریشه حرفهای ما اینه که خودارضایی یک امر طبیعی نیست و یک بیماری که باید ترک بشه.

 284. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  قبلا در این مورد گفته ایم این که استمناء رو شورع کنی و تموم نکنی یعنی به ارضاء نرسه هم ضررهای خاص خودش رو داره و فرقی نمیکنه باید ترک کرد.

 285. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام عرفان جان سوال خوبی پرسیدی و من سعی میکنم کوتاه و ساده پاسخ بدم.
  وجود شهوت دست کم دو تو فایده تو وجود ما داره یکی برای تشویق برای تولید نسل و دیگری برای امتحان !!!!
  و نکته دیگه اینکه مگه دین با شهوت مخالفه ، نه ، به شدت هم شهوت رو کانالیزه کرده این ماییم که با رفتار غیری دینی کار رو خراب میکنیم و برخی مسئولین هم که باید کارهایی کنند نمی کنند. اگر ازدواج در موقع مناسب خودش اتفاق بیفته همه چیز عالی خواهد بود و اصلا شهوت به تهدید تبدیل نمیشه

 286. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : میدونی داداش ! اینایی که میگی برعکس هم داره بارها و بارها دیدم که طرف ، پول و همه چیز داره ولی نمیخواد مسئولیت ازدواج بپذیره نمیخواد کار کنه نمیخواد تغییر کنه همه چیز پول نیست.

 287. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  داداش جواب این سوال رو بارها دادیم

 288. وقتی ادمو جلقو ترک کنه همه چی درست میشه برای سال ایندش اتفاقی پیش نمیاد

 289. پس من دیگه نمیزنم…

 290. سلام لطفاکمکم کنین هروقت تصمیم می گیریم جلق نزنم دوباره می زنم واعصابم داره داغون میشه حالاازنظرشماچیکارکنم می ترسم به خانواده بگم و ناراحت بشن ازاین موضوع لطفاکمکم کنین

 291. سلام من خیلی وخته این کارو انجام میدم ۱۰ میشه چجوری میتونم ترکش کنم فیلم های سکس خیلی نگاه میکنم راه حلش چیه همه ی اینکارارو ترکش کنم اگه ترکنم به حالت عادی خودبرمیگردم یعنی خوب میشم لطفارهنمایی کنید متشکرم

 292. ای بابا چیکار کنم من دستشویی هم میرم نمیتونم خودمو نگه دارم هی جلق میزنم چشمامو هم دادم رو جلق الان یه عینکی شدم شما رو به خدا بگین چیکار کنم

 293. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  راهکارها بارها قبلا اعلام شده راهکار ها را دی سوال و جوابهای دیگران بخوانید… اراده و تمرین

 294. سلام من یه چند ماهی هس این کارامیکنم تازه به قیافمم نمیخوره من یاکمرم درد میگیره یاحالت چشم درد دارم بعضی موقاع که جغ میزنمبعضی موقاع هم ازخودم خجالت میکشم وبه فکر اون دنیا میفتم که چه عواقبی درانتظارم هس تازه قران و نمازودعا هم میخونم حالا اگه خدابخواد میخوام ترک کنم خدااز سر تقصیراتم بگذره

 295. ببین جق زدن اصلأ کار نیست که به آسانی پشتت را رها بذارد
  اول باید اعتماد به نفس داشته باشی
  دوم باید غیرت و ایمان داشته باشی
  سوم باید نماز بخوانی تاکه بت خدا نزدیکتر شده میری همه گناهان که میکردی از آن ها دور شده میری آهسته آهسته
  چهارم باید نماز که خواندی از خدا بخاطر دوری از این غضب پناه بخواهی چنانچه خداوند قادر به هر کار است

 296. آیا خوردن منی مرد توسط خودش موجب بیماری میشود حکم شرعی چیست؟؟؟؟

 297. سلام میگم جلق زدن هر یه هفته خوبه یا بیشتر خیلی سخته ولش کرد سوال بدیم اینه وقتی یه فیلم میبینی دیدی بدون جق زدن یه اب خیلی کم میاد اونم منی؟

 298. قبلا ماهی ی بار چهل پنج روزی ی بار میزدم.هر کاری کردم نتونستم ترک کنم.یعنی ب نظر خودم راهی نیست ک ترک بشه غیر از اذدواج و ایمان ….چون این یک غریزه است و راهی نداره که ارضا نشی برای این کار باید ایمانمان را قوی کنیم تا این کارو نکنیم تا ازدواج
  پس ایمان خود را قوی کنید
  من خودم ایمانم قوی نیست و حداقل ماهی ی بار و میزنم

 299. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  ما هیچ وقت این کار و باعث ایدز اعلام نکردیم

 300. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : سلام جلق زدن در هیچ صورتی خوب نیست. اون آب منی نیست

 301. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  منی نجس هستش و خوردنش حرامه!

 302. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جلق زدن در اصلاح فقهی همون استمناء میشه گناه کبیره هم هست

 303. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : دقیقا مشکل شما همین فیلم دیدن زیاده

 304. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام راهکارها رو گفتیم نا امید نشید به خانواده و یا هیچکس دیگه هم نگید

 305. با سلام خدمت شما مدیر سایت
  میخواستم بگم:
  ایا این کار گناه است و یک چیز دیگه چگونه ترک کنییم به جز ازدواج و مطالبی که تو سایت
  گذاشتین چون ترک کردنش یک کار سختی است.نشانه هاش ایا همین جوش صورت است
  یا نه

 306. سلام دوستان تنها راهی که برأی ترک خودارضایی هستش اینه که شبا زود بخوابید و خودتونو سرگرم به کاری کنید که جق نزنید من خودم قبلا انقد جق میزدم إز بیکاری رفتم سرکار و دیگه اصم وقت نمیکنم سرمو بخارونم چه برسه بخوام جق بزنم ولی از همه مهم تَر اینه که شبا خسته برید به رخت خواب که خوابتون ببره

 307. منی من رنگ سفید نیست بی رنگ یا شیشه ای هستش و چسبناک علتش چیه رنگ نداره

 308. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  بله ! مگر ما گفتیم وجود نداره ما داریم برای ترک کردن و خیلی خیلی کم کردنش کار می کنیم

 309. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام و عرض ادب. دوست عزیزم ! اون تخلیه ای که می فرمایید به صورت طبیعی و هماهنگ با بدن و ارگانیسم بدن هستش بنابراین ضرری هم نداره اما خود ارضایی هماهنگ با بدن نیست بنابراین اساسا فکر شما در این مورد غلط است.

 310. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام و عرض ادب بله دوست عزیزم گناه است گناه کبیره! ترکش هم در مواردی سخت است ما راههای زیادی را در سایت به بهانه های گوناگون بیان کردیم باید همت بشه و ان اشالله اثر میذاره. در مورد جوش صورت هم نمی توان این عمل را عاملی برای جوش دانست.

 311. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : به این مسئله که به صورت طبیعی برای هر جنس مذکری اتفاق می افتد گناه نیست ولی شما نجس می شوید و باید برای نماز غسل جنابت کنید. هیچ ضرری هم نداره زیرا کاملا طبیعی هستش

 312. سلام اگر بخوایم که در خواب هم نیاید چکار کنیم . چون مشکلاتی در حفظ کردن مطالب درس و همچنین فراموش شدنشون میشه راهی هست؟ ممنون

 313. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : سلام و عرض ادب. برای این که بخواهید توی خواب هم اینطوری نشید به همون نکاتی عمل کنید که در بیداری برای این عمل ذکر شده فرقی نمیکنه. مثلا نخوردن یا کمتر خوردن غذاهای چرب و شیرین. به صورت طبیعی البته هر چقدر هم که سعی کنید به هر حال این اتفاق برای شما در خواب خواهد افتاد و این مسایل فقط میتونی کمی دفعات رو کم کنه.

 314. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : سلام و عرض ادب. برای این که بخواهید توی خواب هم اینطوری نشید به همون نکاتی عمل کنید که در بیداری برای این عمل ذکر شده فرقی نمیکنه. مثلا نخوردن یا کمتر خوردن غذاهای چرب و شیرین. به صورت طبیعی البته هر چقدر هم که سعی کنید به هر حال این اتفاق برای شما در خواب خواهد افتاد و این مسایل فقط میتونی کمی دفعات رو کم کنه. این مسئله در خواب ربطی به فراموشی و درس نداره

 315. با سلام من دیگه خودمم خسته شدم بس که جغ میزنم لطفا کمکم کنید یه راه حل بزارید جلو پام واقعا ترک کردنش سخته. مرسی

 316. سلام من خیلی اعتیاد دارم به جق چون خیلی داغم هر روز میزنم الان ۵ ساله که ادامه میدم هرکاری کردم نتونستم ترکش کنم میشه راهنمایی کنی چیکار کنم که ترک بشه

 317. نه اون منی نیست یه مایعی به نام مذی که در صورت تحریک کم بیرون میاد و پاک است

 318. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب : با سلام و عرض ادب محضر شما دوست عزیز. بله دوست من توبه همیشه از طرف خدا پذیرفته میشه ولی باید چند نکته را در نظر داشت :
  ۱. پشیمانی و ندامت از صمیم قلب و تصمیم بر عدم ارتکاب دوباره .
  ۲. استغفار و طلب بخشش.
  ۳. تصمیم قاطع بر جبران گذشته و ادای حقوق، خصوصا اگر حق الناس باشد.
  البته هیچگاه نباید نا امید شد نا امیدی بزرگترین گناه است.

 319. دوست عزیز چرا اطلاعات غلط میدی؟ خودارضایی (سکس) نیاز بدنه این حرف من نیست حرف دکتره
  نظر اسلام رو با نظر دکترا قاطی نکن

 320. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : دوست عزیزم !! اولا سکس با خود ارضایی بسیار متفاوته دوما این نظرات اغلب نظرات پزشکی هست نظر اسلام رو ما خیلی انتشار ندادیم.

 321. با عرض سلام خدمت مدیریت سایت و دوستان یه مطلب بگم من الان خودم خود ارضایی رو ترک کردم ویه لذتی که تو ترکش هست تو انجام دادنش نیست باید ترک کنی تابفهمی دوست عزیز ۲اگه شما میخواهی واقعا ترک کنی اولا نباید بهونه بیاری به دلایل مختلف مثلا بگی به فلان دلیل من نمیتونم ترک کنم سوما میخواهی بدونی من چطور ترک کردم فقط نباید به عواملی که تو رو تحریک میکنه نباید بری سراغشون من میدونم دیگه شما میری فیلم پورن نگاه میکنی بعد تحریک میشی میری خود ارضایی میکنی بعد میگی چطوری ترکش کنم خب برادر نگاه نکن بزرگترین عاملش اینه قدم بعدی خدا برات راه گذاشته گفته نمیتونی خودتو نگه داری برو صیغه موقت کن که هم از نظر اسلام شرعی هست و هم از نظر قانون قانونی وسلام راه دیگه من نمیدونم بهت بگم اگه هم این مطالبو قبول نداری بدون واقعا نمیخواهی ترک کنی فقط بهونه میاری سرتون رو درد آوردم ببخشید فقط خواستم اگه هم که شده یه نفر دیگه رو به غیر از خودم از این عمل گند بکشم بیرون یا علی…

 322. سلام من چند وقته دارم جق میزنم ولی دوستانم به من میگن که ضررات زیادی داره میخواستم بدونم ضررات جق چیه؟ خیلی ممنون

 323. سلام من دوستام بعضیاشون جق یا خود ارضاسی
  میزن ولی من نمیزنم چون میدانم عوارض داری ولی یه نگرانی باعث شده چون من اب منی از بدنم خارج نمیشه فقط اب مذی خارج میشه تب کنی فقط هر چمد وقت یه بار تو خواب اتفاف میفته من باید چه کنم۱۶سال دارم و مگران ایندمم لطفا خواهش میکنم راهنماییـکنید

 324. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بر دوست عزیز ! این مطلبی که توی ذهن شما اومده غلطه همین چند وقت یک باری که در خواب ارضا میشید کفایت می کنه و هیچ مشگلی پیش نمیاد. حتی اگر ارضا شدن در خواب مدتها هم طول بکشه و کم بشه باز مشکلی نیست. خیالتون راحته راحت. تفاوت بدن شما با اون دوستانتون که جلق میزنند سالها بعد معلوم میشه.

 325. داداش یا خواهرهایی که میخواهند ترک کنند!!
  باید اول راه جدب جق یا استمنا یا خودارضایی بدونند.
  نگاه به فیلم سوپر و جنسی نکن.
  ادرارت رو زیاد گیر نده.
  لباس تنگ نپوش.
  نماز بخون اگه حتی یه رکعتش دیر بخونی میاد سراغت.
  این ۴بدانی تمام تو میتونی ……

 326. اولا بگم جق خعلی مزخرفع کسایی ک میگن خودارضایی برا سلامت بدن مفیده اشتبامیگن خودارضایی درصورتی مفیده ک سکس با همسر یاطرفش صورت بگیره…ن تنهایی با اندام خودمون..

 327. سلام،من فقط دو بار در عمرم جرق زده ام و بعد آن را ترک کرده ام آیا آن دوباره ضرری به بدن من وارد کرده است؟؟

 328. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام ضرر که قطعا داشته اما ان شالله قابل ملاحظه نبوده و توبه و ترک شما بهترین کار بوده…

 329. سلام
  هیچ راه قطعی واسه ترک استمناء وجود نداره جز ازدواج که اونم خیلی سخته و نمیشه فقط واسه سکس ازدواج کرد.
  صیغه گیر نمیاد و گیر بیاد اسلامی نیست
  همجنس بازی حرامه
  با زن یا دختر سکس کردن حرامه
  خب انسان توی سن ۱۵ سالگی به بلوع میرسه من توی ۱۲ سالگی بود . آخه انسان چقد بخواد خودشو نگه داره؟ خب حالا ما که نمیتونیم ازدواج کنیم چکار باید بکنیم؟چقد بخوای ورزش کنی و غذای سرد بخوری و این چیزا؟تنها راهش تسهیل ازدواج واسه جوان ها توسط دولت هست و السلام
  حرف زیاد هست و سعی کنید مطالب مربوط بذارید نه حرف های حاشیه ای
  تا همینجا بسه
  حرف زیاد دارم ولی اینجا جاش نیست

 330. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام امیر جان !
  صحبتهای شما تا حدود زیادی صحیح هستش ولی در هیچ شرایطی نمیشه مجوزی برای گناه صادر کرددر طول تاریخ انسان های زیادی بودن که در مقابل مسایل و مصائب بسیار سخت تری ایمانشون رو حفظ کردن و سمت گناه به این معنا که مجوزی صادر کنند نرفتند.
  در مورد ازدواج هم در عین حال که بسیار حکومت و دولت مقصر هستند و باید کارهای بزرگی انجام بدهند که نمی دهند اما مردم هم بسیار نقش دارند در کم کردن چشم و هم چشمی و گذشتن از مال برای این که به جوان ها کمکی بشه خیلی ها خونه خالی دارند پول بلا استفاده دارند.

 331. سلام ببخشید من چهارده ساله خیلی جق زدن ولی آبم نیومده چون خودم کنترلش کردم الان ترک کردم خدارزو شکر هنوز به سن بلوغ نرسیدم توبم قبول میشه؟

 332. سلام نظراتتون رو خوندم عالی بودن من ۸ساله جق میزنم هرکاری کردم نتونستم ولی الان مقطعیش کردم مثلا ۱هفته یکبار و رسیدم به ۱۳روز یکبار ایا امکانش هست ترکش کنم؟

 333. سلام من ۲۲ سالم هست از چهارده سالگس خود ارضایی میکنم چشمام ضعیف شدن نمیدونم چکار کنم ترکش برام درد اوره یعنی ترکش کنم زمینو میخوام گاز بگیرم سخته حشیش هم مثه این نیست که اینو تجربه میکنم سخته سختتت نکنم میمیرم جونم در میاد میترکم پولم ندارم ازدواج کنم نمیتونم یعنی توانایی اداره کردن زندگی رو ندارم فوق لیسانس معماریم هستم یک ریال درامد ندارم هیچ وقت شاید نتونم ازدواج کنم چشمام ضعیف شدن موهام ریختن نمیدونم چکار باید کنم
  خود ارضایی نکنم میخوام خود کشی کنم نمیتووووونم طاقت ندارممممم یکی کمکم کنه

 334. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بله حتما می تونید شما اراده قوی ای دارید!!!!

 335. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام نا امیدی از رحمت خدا بزرگترین گناه هستش بنابراین با هر گناه سنگینی هم که داشته باشیم توبه ما رو خدا قبول خواهد کرد ان شالله .

 336. من با وضو گرفتن و نماز خوندن هیچ راه حاشیه ای کشیده نشدم خدا رو شکر

 337. داداش مدرک و پول ربطی به رابطه جنسی نداره تا نماز نخونی اموراتت منظم نمیشه نماز اول وقت بخون دو ماه پشت سرهم ببین چطوری درهای فضل خدا بروت باز میشه از هر نظر سکس پول علم و…

 338. سلام من هم چند ساله دارم این اشتباه رو می کنم و خودم دارم کمش می کنم تا رسیدم به هفته ای یکبار و دو هفته یکبا می خواستم بدونم اینطوری هم میشه اخه طور دیگه فکر کنم دیوونه بشم

 339. سلام ،وقتی این نظراتتونو خوندم پشیمون شدم ،اما من میشد روزی دو با یا سه بار هم میزدم الان شده هفته ای یبار ،تورو خدا منو کمک کنید، که چطور باید نزنم

 340. یه سوال داشتم چرا جق میزنیم دور چشممان سیاه گود میشود؟؟؟؟
  لطفا جواب منو بدین

 341. سلام ب همگی . تنها راه رهایی اراده ی محکم و توکل بر خداست

 342. درود به شما. آیا ده روزی یکبار خودارضایی مضرات شدید دارد؟؟

 343. سلام می خواستم بپرسم از این همه عوارض جق فقط چرا دونمونه درمن تاثیر گذاشت (رشد قد و کمی هم کندی ذهن) —- ولی رشد قدیم الان ۱۷۵هست معمولی هستم ولی نسبت به فامیلامون نسبتا قدکوتاهم ومن می خواهم از لحظه سال تحویل امسال شروع به ترک ان بکنم

 344. خدا قوت پهلون(: منم بیام کمک(:

 345. کسی که سنش زیرهجده سال است که نمیتوانددامادشودپس نوجوانان بایدچیکارکنند.خواهش میکنم جوابم روبدید

 346. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام راههای پیشگیرانه برای همینه دیگه

 347. سلام من یه سوال داشتم من نه تاحالا با نامحرم بودم و تا ۳ هفته پیش ترکش کردم من الان دارم از کمر درد میمیرم چیکار کنم نمیتونم با خانوادم در جریان بزارم لطفا خواهشا اگه به من در این مسئله کمک کنین ممنون میشم

 348. خانم موسوی گفت:

  با سلام و ادب. دوست عزیز برای کمر درد کارهایی دیگری باید انجام بدید و اولین مرحله اینه که علتش معلوم بشه ولی دکتر برید.

 349. سعی کنید این کار را نکنید.

 350. نماز بخوانید شمارا از زشتی ها بازمیدارد

 351. سلام من جلق سبک میزنم ینی تا اخر نمیزنم که منی بیاد تا نصفه میزنم بعد دیگه نمیزنم آیا این روش ضرر داره؟

 352. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام و عرض ادب. بله این روش هم ضررهایی دارد به دلیل اینکه منی داخل می ماند به صورت کلی ضرر خودش و داره البته اگر این ضرر بزرگ و و گناه بزرگ نبود شاید از اون حالت کمتر باشه.

 353. کسی که جلق میزنه یا باید از همین لحظه نزنه یا اینقدر بزنه تا بمیره

 354. باسلام بالاخره جلق به طورسبک هم ضربان قلب راافزایش میدهدودربرخی شرایط منجربه دردقفسه سینه میگرددوبهتراست انجام نشود

 355. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر :
  با عرض سلام. اگر کسی کاری کنه که از قصد ارضا بشه بله روزه اش باطله یه جستجوی کوچیک اسم مرجعتون رو بزنید و در سایتشون کامل این مطلب و بخونید و یا نهایت سوال بپرسید به زودی جواب می دن

 356. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  این راههایی که بارها گفته ایم تنها راههایی هستش که میشه این کار رو با اون ها ترک کرد خیلی ساده و البته با پشتکار

 357. سلام ، من نزدیک ۳ماه نمیزنم ولی خودش میاد علتش چیه؟ ممنون میشم جوابم بدین

 358. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام اگر در خواب باشه کاملا طبیعی هستش

 359. خودارضایى دشمن موفقیت در تمام زمینه هـاى زندگیست . ترک خود إرضایى ؛ درهاى خوشبختى را باز مى کند درست مثل یک معجزه ! امتحان کنید و ببینید .

 360. من شخصی بودم که خیلی جرق میزدم اما با توکل به خدا الان یکسال بیشتر است که این کار را ترک کردم

 361. سلام میشه بگید که چطور میتوان این عادت بد را ترک کرد خواهش میکنم اگه میدونید بگید توروخدا

 362. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام توی کامنت ها توضیح دادیم و توی همین پست هم لینک راههای ترک هستش

 363. سلام خسته نباشید
  ب نظر من جق زدن یه عمل زشت و نابجا هستش ک اکثر پسر و دختر استفاده میکنن
  ترک کردنش زیاد ب نامحرم نگاه نکردن و نیت بد نبودن .و چشم بد ب مردم نگاه نکردن است

 364. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  ما این منطق و قبول نداریم خیلی ها در شرایط بسیار بدتر خودشون و حفظ کردن

 365. سلام من خواستم یه روشی بگم برای ترک جلق حتی خودم هم تست کردم امتحانش کنید پشیمون نمیشید من خودم جلق میزدم ولی خوب مثل شما نا امید میشدم اما یه روزی برادرم منو برد سفر ۱ هفته خدایش وقتی رفتم باهاش مشهد کلا اون فکر که تو ذهنم میکردم رفت ولی وقتی که برگشتم اون فکر هم برگشت حالا تنها که میخواید بکنید فقط سفر کنید من نتونستم اونجا بمونم چون زیاد پول ندارم ولی انسافا سفر کنید و ببنید چقد خوبه نگاه جلق ترکش اسونه مثل سیگار ممیونه سیگار چیز معتادی نیس بلکه یه دفعه تو فکرت میاد که باید بکشی اینم اینطوری یه دفعه تو فکرت میاد ولی اگه سفر کنید کله وققتتو بیرون بزاری اون فکرا میره به خاطر همین گفتم سفر کنید امیدوارم فایدشو ببینید التماس دعا

 366. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام ببخشید! اون چیزهایی که توی ویکی پدیا هستش نوعا جای بحث داره اساسا اصل ویکی پدیا و مطالبی که منتشر میکنه با توجه به شعارهایی که در مورد آزاد بودنش داده میشه زیر سواله! این که زنا رو مطرح می کنید پاک کردن صورت مساله هستش من می گم در مورد ازدواج اگر فکر کنید اگر هدفتون باشه در چند سال بهش می رسید مشکل اینه که ازدواج هدف بعضی ها نیست و اراده ای براش ندارن چطور کارهای دیگه رو انجام می دیم؟؟؟؟!!!!

 367. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام دوست عزیز!
  معلومه دیگه خودتون راه و می دونید تنها نمونید!!!!

 368. وایمگه چه ضرری میرسونه من فقط میدونستم که میگن بچه دار نمیشید

 369. وایمگه چه ضرری میرسونه من فقط میدونستم که میگن بچه دار نمیشیدولی حال میده ولی دیگه ترک کردنه

 370. به نام خدا سلام من۱۰ بار این کارو کردم و دیگه تکرار نمیکنم در این ۱۰بار ایا برای من مشکلی پیش میاد من در خواب ارضا میشوم چیکار کنم که این جوری نشه

 371. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام برای ارضا نشدن در خواب به همین توصیه هایی عمل کنید که در مورد استمناء گفته ایم ولی جای نگرانی ندارد و طبیعی هستش. ان شالله خدا توبه شما رو قبول کنه و ضرر ها رو از شما دور کنه

 372. سلام خسته نباشید من ی ماه ترک میکمن اما بدون خات خودم گاهی مایه ای از آالتم میاد وقظی زمان زیادی اس اخرین بار میگزره … طبیعیه …
  و بیا این ک تن تن حمام نرم خودمو خالی میکنم این کار عایا اشتباهه؟

 373. دوستان گلم سلام.اول بگم هر چبزی تو این دنیا زیادش ضرره و کمش هم همچنین.درواقع تعادل رو رعایت کنین . در رابطه با ترک هر چیز اگر ذهن آدمی درگیر اون چیز نشه مطئنن سمتش نخوامد رفت درنتیجه اگر بخواهیم استمناع رو هم ترک کنیم که بسیار بسیار مشکل است باید ذهنمون رو از روی شهوت دور کنیم که این عمل با درگیر کردن ذهنتون برا درآمد زندگی یا همون شغل و کار درست شدنیه. وقتی شما مشغول کاری می شید مطمئنن تموم انرژیتون رو در طول شبانه روز برا اینکار میذارید و شبا هم وقتی بر میگردید خونه کاملا خسته هستین و خواب سراغتون میاد یا اگه حتی بخواین دوش هم بگیرید از فرط خستگی خیلی زود از حموم در میاین مطمئنن . قطعا دلیلش مشخصه هم نداشتن انرژی هم درگیر بودن ذهن روی درآمد . پس واقعا اینو میگم اگر ذهنتون رو مشغول کارمفید دیگری کنین صددرصد موفق به ترک خودارضایی میشید.البته تو ایران کار پیدا کردن سودای خودشو داره ولی تنها چاره همینه. دوستان گلم اگه از کسانی که خدمت کرده باشن بپرسین قطعا خواهند گفت که در دوره آموزشی اصلا یادشون از شهوت و استمناع میره دلیلش اینه که ذهنشون درگیر چیز دیگه ایه. ازدواج دوای این درد هست ولی واقعا دارم میگم از چاله درنیاین خودتونو بندازین تو چاه. زندگی مزدوج خیلی خیلی سخته اول کار دوم کار سومم کار . اگه از همه ی جیباتون همینجور پول ریخت اونوقت تصمیم بگیرین برا ازدواج البته با کسی هم که واقعا ارزش زندگی رو داشته باشه الکی هردمبیلی کسی رو انتخاب نکنین برا خوشتیپی و خوشگلیش. دوستان همیشه مثبت در هر موردی فکر کنین اینم توصیه ی آخرم. امیدوارم همیشه تو زندگیتون موفق باشین

 374. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام در مورد خروح آیهایی در خواب یا به صورت طبیعی بعد از دستشویی رفتن قبلا گفتیم که طبیعی هستش. اما این که برای حموم نرفتن خود ارضایی می کنید هیچ منطقی نداره و قطعا کار گناهی هستش.

 375. سلام من هم این مشکل جنسی را دارم و سه ساله انجام نی دم و نمی تونم تر وش کنم لطفا به ام کمک کنید

 376. سلام برشما ببخشید نوجوانی۱۶ساله هستم من۴ماه خودارضایی نکردم اما شیطان من رو وسوسه کرد من من خیلی پشیمونم

 377. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام این پشیمونی خودش یعنی شما دوست ندارید به وضعیت بد برگردید صد بار اگر توبه شکستی بازا!!!!

 378. سلام،زمانیکه دونفر همسر باشن و باهم حرف بزنن و جق بزنن بتنهایی و ازطور،اشکال داره؟

 379. سلام ببخشید منم متاسفانه به این درد گرفتارم میخواستم ببینم اگه خدایی ناکرده مشکل بچه دار شدن پیش بیاد با درمان خوب میشه???

 380. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام اگر یکدیگر رو تحریک کنند ایرادی نداره اما خودارضایی و ارضاء شدن از راه دور اشکال داره.

 381. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام این سوال جواب دادنی نیست چون اصلا اگر خدای نکرده مشکلی پیش بیاد باید علت سنجی بشه و هر چیزی ممکنه

 382. سلام ببخشید اگر در خواب آدم ۱۴ ۱۵ ساله نا خواسته ی آب از مثانه خارج بشه آیا گناهه؟
  آیا ادامه پیدا کنه دیگه انسان بچه دار نمیشه
  من که پس از این که در خواب خارج میشه صورتم جوش می زنه اگه میشه جواب اینها رو زود بگید .

 383. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام و عرض ادب. خارج شدن منی در شب و در خواب یا آن مایعاتی که بعد از ادرار ممکن است خارج شود طبیعی است اصولا وقتی از شما مایعی خارج می شود و شما در خارج شدنش نقشی ندارید یعنی ناخواسته است در این حالت شما نه مرتکب گناه شدید و نه ضرری برایتان دارد. فقط وقتی منی در خواب از شما خارج می شود باید غسل جنابت کنید که می توانید از سایت مرجعتان اطلاعات بیشتری از این موضوعات دریافت کنید.

 384. سلام ببخشید من رفتم تو اینترنت زدم تعرف غسل جنابت در مورد همه چیزش گفت ولی من زیاد سر در نیاوردم لطفا بگید الان گفتید باید غسل جنابت کنید باید چیکار کنم

 385. یه هفتس نزدم الان دارم تحریک میشم شروع نکردم ابم هم نیومد ولی احساس کمر درد دارم طبیعیه؟

 386. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام به سایت مرجعتون مراجعه کنید. ساده ترین توضیحی که میشه در مورد غسل گفت اینه که اول نجاست رو از روی بدنتون پاک کنید سر و گردن و بشویید بعد سمت راست بدن و قسمت سمت راست جاهای مشترکی از بدن که دو طرف محسوب میشن و وسط هستند و بعد سمت چپ.

 387. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  کمر درد میتونه عوامل مختلفی داشته باشه و فقط نمیتونه از خودارضایی باشه

 388. سلام من یه دختر — ساله هستم و حدودا ۱ ساله ک خودارضایی می کنم من حدودا —- خودارضایی می کنه شیطون خیلی گولم میزنه چیکار کنم؟(دوستان هرگونه شوخی مسخره یا توهین نشونه ی شخصیت شماس)

 389. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام ! نکات ذکر شده بارها گفته شده لطفا کامتت ها رو بخونید بارها توضیح داده شده

 390. هر بار که جق میزنم، خدارو میگام.
  کیر به تمام عالم ممکنات و غیره…

 391. سلام دادا من روزی ۱۵ بار جق میزنم
  یه مدت زن صیغه کردم که اون خانوم طاقت نیاورد
  الان این خانوم رفته و من دوبار جق میزنم

  ایا راهی هستش بشه یکم کمترش کرد
  من انقدر در روز غسل میکنم پول اب خونه مون نجومی میاد

  میشه بجای حموم تیمم کنم

 392. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام داداش جون!
  راهکارهایی که گفتیم و بخونید و اجرا کنید کم کم درست میشه ان شالله !
  نه نمیشه به جای غسل تیمم کرد غسل رو سخت نگیرید مثل مردم عادی سریع غسل کنید و از حمام بیرون بیاید.

 393. سلام من ۱۹ سالمه ….. خیلیم زود در حین مالش و شق کردن ابم میاد ایا من زود انزالم یا اختلال نعوظ دارم به مولا ترکش میکنم من ارادم خیلی قویه ایا با ترک مشکلاتم حل میشه و میتونم همسر داشته باشم از لحاظ روحی. هم همش احساس خستگی میکنم در سر و چشمم ایا من الان ۱۹ سالمه تا ۲۵ سالگی اصلا نزنم کار درستیه یا به خودم فشار جنسی وارد میکنم راهنمایی کن خواهش میکنم کمکم کنید

 394. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.
  دوست عزیز!
  ان شالله با ترک مشکلات شما رفع خواهد شد بیایید فرض کنیم مشکلات برطرف نشه این که بدتره با ادامه دادن مشکلات بیشتر میشه.
  فشار خاصی متوجه کسی که جلق نزنه نمیشه خیابتون راحت ولی فکر ازدواج و از سر بیرون نکنید این که بهش فکر کنید ان شالله بهش می رسید.

 395. سلام خسته نباشین من ۱۹ سالمه دوساله خودارضایی میکنم و هردفعه پشیمون میشم چند بار خواستم ترکش کنم یبار ۴ ماه نزدم ولی باز نشد خواهشا کمکم کنین ایا خوردن کافور کمکی خواهد کرد یا زیانش از فایدش بیشتره؟؟؟؟؟

 396. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام خوردن کافور راهکار مقطعی هستش راهکاری دائمی ازدواج و اصلاح فکره

 397. باعرض سلام،آقا اگه هفته ای مضره ،پس اون کسی که تازه زن گرفته و تا سه ماه هر دوشب یبار قاطی میشه اون چی پس؟

 398. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما. دوست عزیز صحبت رابطه بعد از ازدواج زناشویی با خودارضایی دو چیز متفاوته هم از نظر جسمی و ساختار بدن در هنگام انجام هردوش و هم از جهت روحی بسیار فرق داره.

 399. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام همچنین چیزی تا حالا نشنیدم!

 400. سلام.
  پسری هستم۱۴ساله میخواستم بدونم اگه هر۴روز یک بار جلق بزنم مشکلی نداره؟
  میتونم با خوردن کافور دیگه نزنم؟

 401. سلام خوببن؟
  عذر میخوام این عمل چگونه باعث بد بویی بدن میشه؟

 402. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام
  ما حتی یک بار در طول زندگی رو هم اشتباه بزرگ می دونیم. کافور بعیده راه مناسبی باشه

 403. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بعیده.

 404. بله
  در سن رشد به دلیل کاهش سطح تستسترون بدن و احیانا افزایش استروژن باعث پهن شدن پهلو و لگن میشه

 405. بله باعث بوی بد عرق بدن میشه ….

 406. سلام من اسمم سعید هستش از ۱۲ ده ماهگی شروع به جق زدن کردم تا پنج سال بعدش در شروع خیلی زیاد میزدم اما به مرور زمان کمش کردم یکی دوماهست که گوشام دارن وزوزه میکنن اندامم حالت لرزش دارن واگه الان ترکش کنم خوب میشم ونگفته نمونکه من خیلی وقتا میخواستم ترکش کنم اما نشد حتا چند بار تا سه ماهم نه زدم اما بازم شروع کردم بعد تموم شدن این لعنتی خودمو لعنت میکردم میگفتم دیگه تو عمرم این کارو نمیکنم اما نمیشد این دفعه تصمیمم اول خدا جدیه تقریبا یکو نیم ماه که نزدم و ازین به بعد هم این کار نجس رو نمیکنم دوستان شما همین الان ترک کنین این مصیبتو خواهش میکنم آخرش میخواین به کجا برسین آخرش بدبختی و اقارت همین الان سروقته بجنبین آفرین منم ترکش کردم ایشالا جواب منو هم بدین خوب میشم یانه به امید دیدار

 407. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام خدمت شما سعید عزیز!
  قطعا ترک در هر زمانی اتفاق بیفته مفیده و امیده مشکلات بعدی هم حل بشه. اما به هر حال هر چه زودتر ترک صورت بگیره بهتره. در عین حال نا امید نشین و محکم و استوار ادامه بدین نا امیدی بدترین گناهه.

 408. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام داداش جون! بله برای اینکه ضعف میاره میتونه تاثیر منفی میذاره.

 409. ببخشید اگه بزنیم روزه رو هم باطل میکنه یانه؟؟ممنون میشم جواب بدین؟؟؟

 410. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بله یکی از چیزهایی که روزه رو باطل می کنه ارضاءشدن هستش.

 411. سلام من ۴ ۵ ساله که به این عمل زشت مبتلا شدم. الانم خیلی از خودم متنفرم. وقتی که میخوابم یهویی از خواب بیدار میشم بعد اصلا خوابم نمیبره ایا از جلق زدن اینطوریه یا نه. لطفا جواب بدید. ممنون

 412. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام سوال شما نا واضح هستش!!!

 413. سلام من ۱۴سالمه و ۱ ساله که جلق میزنم از ۳ماه پیش دارم کمترش می کنم. من کمر درد زیادی دارم اگه جلق رو ترک کنم خوب میشه

 414. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بله جلق در مواردی میتونه باعث کمر درد هم بشه!

 415. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  پاسخ مدیر : با سلام دوست عزیز راهکار بارها و بارها قبلا گفته شده مطالعه کنید و به کار ببندید. خوندن پرسش و پاسخ ها هم بی تاثیر نخواهد بود

 416. ببخشید ماهی ی بار مشکلی هم دارع

 417. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  ببخشید بله!

 418. دوستان و مدیر محترم لطفا بر روی آیا جلق زدن بر دستگاه تناسلی آسیب میرساند؟چگونه جلق را ترک کنیم ؟برو روی این گذینه بالا هست کلیک کنید و سوال بنده رو ببینید عزیزان و دوستان و مدیر‌گرامی به آن پاسخ درست بدید واقعا به پاسختون احتیاج دارم آیندرو میسازم اگه پاسخمو بگیرم اگه نه

 419. ایا وقتی جق میزنیم اگر نگذاریم در ان لحظه آب از بدنمان بیرونن نیاید چه تاثیری دارد .

 420. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام درسته که در این حالت شما ارضاء نمی شید اما ارضا نشدن هم ضررهایی داره.

 421. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : با سلام و عرض احترام خدمت شما دوست عزیزم! ابن مسایلی که شما فرمودید رو نه تنها ما بلکه همه مردم می دونند و قبول دارند که مشکلات فراوانه اما شما توقع دارید ما جوون ها رو سوق بدیم سمت کاری که هم گناهه بزرگیه و هم مشکلات روحی و جسمی زیادی برای کسی که این کار و انجام میده بوجود میاره. بله اگر ما هم مثل بعضی دکترها و کسانی که توی شبکه های ماهواره ای مشاوره میدن تایید می کردیم کلی هم طرفدار پیدا می کردیم اما نمی تونیم حقیقت رو پنهان کنیم. من یه نکته ای رو قبلا هم گفتم با تمام این مشکلات اگر دختر و پسر و خانواده ها دست از کل کل و چشم و هم چشمی و خرافات و سنتهای غلط بردارند ازدواج خیلی راحت تر از این هاست همه می تونند کمک کنند دو تا جوون توی دو تا خانواده بهم برسند و بعد از مدتی با هم زندگی رو ولو چند سالی طول بکشه تشکیل بدن. موارد بسیاری این گونه شده اند.

 422. سلام من یه سال حق زدم حالا یه ماه میشه نمی زنم خالا اخساس میکنم بلند نمیشه و کوچکنر شده چکار کنم سر یک ماه حق بزنم یا نه تورو خدا کمک کنید

 423. سلام من چند وقتی که ترک کردم ولی نا خوداگاه میاد تو ذهنم خیلی سختمه زوری خودم رو کنترل میکنم باید چیکار کنم؟؟

 424. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام نه هیچ ربطی نداره اصلا نگران این مسایل نباشید بعد از مدتی خودش رفع میشه اگر البته اصلا مشکلی باشه!!! نگران نباشید و پیگیری نکنید. مگر کسی میخواد ازدواج کنه چندین ماه هم از ترک گذشته میره دکتر در بسیاری از موارد توهمه این چیزا !

 425. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بله یکی از مشکلات بعد از ترک همینه! وسوسه ها قوی میشه ولی مدتی تحمل و سرگرم کردن ذهن به کارهایی مثل مطالعه ورزش و گام برداشتن ولو کوچک برای ترک حتما بهترین کاره! برای دیگرانی که به این مسئله مبتلا هستند خیلی دعا کنید دعا برای دیگران در حق خودتون مستجاب میشه.

 426. ببخشید شهوت من زیاده باید چیکار کنم نمیتونم خودمو کنترل کنم

 427. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  دقیقا تمام این نکاتی که ما بیان می کنیم برای کنترل شهوت هستش و پایین آوردن اون

 428. سلام
  چند بار در هفته ضرر نداره؟؟؟

 429. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب شما در سن رشد هستید برخی نشانه ها میتونه برای سن رشد باشه برخی نشانه ها میتونه برای تغذیه باشه باید به متخصص مراجعه کنید. یا در اینترنت تحقیق کنید. خیلی هم حساس نشید.

 430. سلام اگر نگذاریم آب بیرون بیاید چه خطراتی دارد

 431. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام ممکن است باعث مشکلاتی شود مخصوصا در هنگام انزال

 432. امیر ssssssssssssssssssssssssssssssss گفت:

  سلام من ترک کردم بعد از یک ماه خیلی سختم شد هرکاری کردم که دوباره تکرار نکنم نشد چه کنم مسجد رفتم قران خوندم ولی باز فشار و وسوسه ها بیشتر میشدن چه کنم

 433. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام اولا ارتباطتون با فضاهای مذهبی رو کم یا قطع نکنید مستمر ولو کم ادامه بدید ناامید نشید چون نا امیدی بزرگترین گناهه. کتاب رو هم دانلود کنید کامل بخونید لطفا

 434. با سلام من الان وقتی فیلم یا یه چیزی خیال میکنم آبم خود به خود هفته ای میاد آیا ضرر دارد اگر دارد چگونه باید درمانش کنم؟

 435. …… میخوام آن رو الان ترک کنم عوارض جق زدن برتری میشه خیلی ممنون بگی

 436. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام این هم مرحله ای از خودارضایی که بعد از دیدن صحنه های مستهجن و خیال های جنسی بوجود میاد. گناه هم هست. قاعدتا با ندیدن دیگه نمیاد. در مورد ضرر هم دو ضرر داره یک ضررش خودارضایی و ضرر دیگش عادت کردن به پورنوگرافی!

 437. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  قبلا به سوال بارها پاسخ داده ایم بیایید فرض کنیم هیچکدام از ضررها حل نشه باز جلوی ضرر رو گرفتن بهتر از ادامه اون هاست. ضمن این که برخی از ضررها برطرف میشه.

 438. سلام مدیر گروه یک سوال دارم وقتی که رابطه داشته باشیم ارضا میشیم و وقتی هم جق بزنیم ارضا میشیم . خب این دو باهم چه فرقی دارن که شما میگویید ضرر دارد لطفا به جیمیل من ارسال کنید.

 439. با سلام
  میشه یه چن مورد از اون ضرر هایی که می گید اگه نزاریم آبمون بیاد چیه؟
  و لظفا یک توضیح مختصری هم بدید
  با تشکر

 440. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام خدمت شما دوست عزیزم!
  بله شما در این صورت هم دچار گناه هستید و هم فشار به دستگاه تناسلی خواهد آمد.

 441. سلام
  روش های شما رو انجام دادم ولی متاسفانه فایده نداره .
  این که میگن جغ زدن در آینده باعث میشه همسرت بچه دار نشه درسته یا نه ؟
  لطفا جواب بدین

 442. سلام من شبها فک میکنم دارم ارضا میشم حدود ۳ماهی هست ترکم خیلی سخته

 443. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام وقت بخیر. به این موضوع حساس نشید ارضا شدن کامل در خواب همون جنب شدن که غسل داره. اصولا حساس نشید شبها موقع خواب صلوات بفرستید یا اگر حوصله داشتید با وضو بخوابید اگر از لحاظ روحی اذیت میشید. یکی از چیزهایی که بعد از ترک رخ میده همینه که با بی تفاوتی کاملا قابل حله.

 444. سلام خواهش میکنم جواب بدید ،————————————————————– ، همچنین باشگاه میرم و خیلی دوست دارم ترک کنم ، الان که دارم پیام میدم بعد دو هفته متاسفانه درگیر گناه شدم،خواهش میکنم بگید که اگر من ترک کنم و استغفار کنم خداوند از سر تقصیراتم خواهد گذشت ، تا الان خیلی توبه کردم ولی متاسفانه هربار شرمنده شدم ، خداکنه اینبار خدا کمکم کنه ، توصیتون چیه ؟ بخشیده میشه این گناه ؟

 445. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام علی جان!
  ما بارها قبل از این در این مورد صحبت کردیم. ناامیدی بزرگترین گناهه خدایی که مهربون تراز پدر و مادر بله که بخشنده است بله که ما رو رها نمی کنه و همیشه با ماست و رفاقتش هم پایداره بنابراین وقتی ما توبه می کنیم و بر میگردیم گرمترین آغوش ، آغوش خدای مهربونه. اما از طرفی کاش ما هم کمی معرفت داشته باشیم و تا جایی که می تونیم با خودمون بجنگیم و به خاطر رفاقتمون بیشتر حواسمون باشه. کمی باید به نمازهامون اول وقت بودنشون و آرام و خوش حس بودنشون کار کنیم. من از شما یه خواهش دارم دیگه هیچوقت این سوال رو مطرح نکنید که آیا خدا میبخشه یا نه ؟ قطعا می بخشه اما ما باید به خاطر همین صفت نیک خدای عزیز و مهربون با تمام سعی کمتر و کمتر گناه کنیم و باهاش رفیق بشیم. شما هم برای من و امثال من رو سیاه دعا کن.

 446. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام در کتاب به صورت کامل اومده. در برخی پرسش و پاسخ ها هم بارها توضیح دادیم.

 447. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام سوال خوبیه. ببینید در خودارضایی اصولا ارضاء کامل نمیشه در ارضاء کامل یک نفر مراحل مختلفی رو میگذرونه ولی در ارضاء ناقص اون مراحل یا برخی از اون چه از جهت روحی و چه از جهت جسمی کامل نمیشه. مثلا در خودارضایی فرد دچار گناه بزرگی میشه و اصولا گناهها فرد رو دچار یک حالت روحی مضر می کنه یا اینکه معمولا بعد از ارضا در این مورد حال بدی به فرد دست میده که مضره اما در حالت حلالش اینگونه نیست و…

 448. باسلام
  من ۱۵ سالم هست و یه ماه که نمیزنم و بعضی وقت ها به طور ناخوداگاه بدون حس داشتن حس خود ارضایی اب کمی ازم میاد بیرون ایا این طبیعی هست؟؟؟

 449. با سلام یه ماهه که نزدم بعد بعضی وقت ها بدون حس ارضا شدن از بدنم اب کمی میاد بیرون ایا این طبیعیه؟

 450. سلام من ۱۶ سالمه من الان ۳ماهه ترک کردم به نظر من نمیشه تاوقتی ازدواج کنم خودارضایی نکنم.چون بلاخره تو زندگی روزمره چیزایی میبینم که باعث تحریک میشن چیکار کنم؟؟؟؟؟

 451. سلام میخواستم بگم که همه میگن برای بچه دار شدن باید رابطه داشته باشیم ولی از ان طرف ارضا شدن گناهه من گمراه شدم

 452. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام رابطه ای که همسران که به هم حلال هستند و ازدواج کردن حلال هست که بچه دار شدن به قول شما شاملش میشه. ولی به غیر از این روابط نوع دیگه حرامه وقتی دو نفر با هم ازدواج نکردند

 453. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام برخی آبهایی که از انسان خارج میشه بله طبیعی هستش به رساله و سایت مرجعتون مراجعه کنید کامل تو بخش طهارت توضیح داده شده.

 454. سلام من۱۶ سالمه به نظر من نمیشه تا وقت ازدواج خودارضایی نکرد. چیکار کنم؟؟؟راهنماییم کنید

 455. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام و عرض ادب اگر تحریک میشید که باید مسایلی که باعث تحریک میشه رو کنار بذارید وگرنه باید بیشتر توضیح بدید

 456. با عرض سلام من ۲۶سالمه سه سال پیش گفتم میخام ازدواج کنم خانواده مخالفت کردن،الان چند سالی هست این کارو میکنم شده مثلا دو ماه هم ترک کردم ولی بازم شروع کردم،خیلی سخته،دوباره چند وقت پیش خاستم ازدواج کنم و شخصی رو پیشنهاد دادم ولی بازم مخالفت کردند،به دلایل کاری و مالی بنظر خودشون،الان از نظر روحی و روانی جسمی خیلی داغون شدم از خدا هم خاستم ولی نشد،دیگه نمیدونم چکار کنم حس جنسیمم خیلی زیاده،ادمی هم هستم زود قهر میکنم،و کینه ای،راه حلی دارید برام،با تشکر

 457. انصاقا ما که میگید همسر ، آیا وضع جامعه درسته که بخواد آدم همسر بگیره؟؟؟ اینقدر گرون شده که حد نداره .
  خدا هم خودش به جلق زدن راضیه

 458. سلام
  من در جوانی عادت بهدخودارضایی داشتم.گاهی هفته ای یکبار بود و گاهی هفته ای دوبار.
  اون موقع در همه زمینه های علمی و قرآنی و فرهنگی حرف برای گفتن داشتم و توی مسابقات بسیاری رتبه کسب کردم.
  باتوجه به اون پیشینه الان یک جای خوب مشغول به کارم با حقوق خوب.
  راستی حدود۲۵ سالگی ازدواج کردم و فقط ارتباط با همسرم دارم.
  اما از ۳۰ سالگی به بعد کمکم کم حافظه شدم و بی دقت.اثرات کم حافظگی کمکم روی کارم هم اثر داره میذاره و بعید نیست کمکم همه چیزم رو از دست بدم.
  شک ندارم این برمیگرده به شاید حدود۸سال خودارضایی. اصلا این قضیه رو شوخی نگیرید.
  درست جایی که باید لذت زندگیتون رو ببرید ممکنه همه چیز لز دست بره.
  حالا اثرات معنویش به کنار!

 459. سلام خسته نباشید من بعضی وقت ها شهوتم میزنم بالا که حد نداره برای همین دو یا سه بار وسط جلق زدن پشیمون شدم ولی یه حس کمی از شهوت رو داشتم حالا ۱ سوال داشتم ۱….ایا این جلق ردن میشه یا نه چون نه ازم منی اومد نه هیچی فقط یکم احساس لذت شهوت کردم؟

 460. سلام من سینا هستم و ۱۶ سال سن دارم
  من خودارضایی رو در ۱۳ یا ۱۴ سالگی آغاز کردم و به طور متوسط هر دو یا سه روز یک بار خودارضایی میکنم و انسان خوبی هستم ولی به این گناه آلوده شدم، من از این رنج میبرم که دختران زیادی دور و بر من هستند ولی چون نمیتونم باهاشون ارتباط دوستانه زیادی برقرار کنم مجبور به خودارضایی میشم و هر بار هم پشیمون تر از دفعه قبلی هستم، من خیلی تلاش کردم که این کار زشت رو ترک کنم و تو خیلی از جاها خوندم نباید تنها باشید وگرنه به سمت این کار میروید و مشکل من هم همینجاست که من در کانادا زندگی میکنم و اکثر اوقات خونه خالیه و من به خاطر همین و از روی بیکاری سمت این کار میرم و واقعا احتیاج دارم یه کسی بهم کمک کنه

 461. سلام من ۲۱سالمه تاحالاجلق نزدم آیامن بیمارهستم?آیاآبی که بعضی شباموقع خواب از ادم.خارج میشه همون آب جلق هست

 462. سلام خسته نباشید حرف هایتان خیلی موثر است ولی بعد ….. ………….. این حرف هایی که گفتید اصلا یادمون میره ولی بعده خود ارضایی میگوییم ایوایی دوباره…. من پدر و مادرم همیشه منا تنها می گذارند باید چی کار کنم؟؟؟؟ کسی که خود ارضایی می کندد چقدر وقت دارد تا تمومش کند ؟؟؟لطفا جواب بدید ممنون

 463. سلام من پانزده سالمه از یکی دوسال پیش خودارضایی میکنم بار ها تصمیم به ترک گرفتم فقلم های ترک خودارضایی رائفی پور و…. دیدم و خوندم اما بعد از ۲۰ روز نموتونم کنترل کنم خودمو نهایتن ۲۱ روز
  یه سوال دیگه اگه چند وقت خودارضایی نکنم اکثر عوارض ان از بین میرود چون تو یکی از سایتها نوضته بود سه ماه و این خیلی انگیزه به من داده حالا این راسته یا ن
  لطفا سریع جوابمو بدید

 464. شما میگید ازدواج ولی یک جوونه ۱۸ ساله باید چیکار کنه؟نمیتونه فقط به خاطر نیاز جنسی تو این سن ازدواج کرد که بعد شما میگید تا قبل ازدواج هیچکی نباید ارضا بشه
  نمیشه رفت تو خیابون همینطوری ب ی دختر بگی بیا با هم س.س کنیم که
  من نمیگم هر روز جق باید زد ولی دیگه هفته ای یکبار واقعا نیازه

 465. سلام .من ۱۴ سالمه و جلق میزنم وخیلی هم دوست دارم که این کارو کنار بزارم چون میگن در آینده با مشکلات جنسی مواجه میشم .آیا درسته؟؟لطفا راهنمایی کنید .خیلی ممنون.

 466. سلام داداش من هیفده سالمه و درست بلوغم و نیاز جنسی هم دارم ولی تو این سن که نمیشه ازدواج کرد جلق که میگین بده پس آدم باید چیکار کنه

 467. من هیفده سالمه نیاز جنسی هم دارم ولی تو این سن نمیشه ازدواج کرد جلق هم که میگین ضرر داره ادمم که نمیتونه تو کل زندگیش چشم بند بلنده و بره خیابونو یا فضای مجازی دور بزنه پس باد چه کنیم

 468. سلام من الان دو سه روز هست در دستشویی و حمام با ریکا آلت خود را۳۰ ثانیه مالش میدهم ولی یک قطره بی رنگ و رقیق از من خارج میشود که هیچ شباهتی به معنی البته من حتما یک دقیقه هم مالش ندادم ولی این قطره از من خارج میشود و یک هفته است معنی من در خواب نیامده است اما وقتی در خواب می آمد سفید و غلیظ بود و خشک هم نمیشد الا من یک پسر جلقی هستم یا نه لطفا زود جواب دهید با تشکر

 469. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام باید راهی پیدا کنید که خانواده دست از مخالفت بردارند یا مشکل رو پیدا کنید که چی هست که مخالفت می کنند. از افراد مورد وثوق و اطمینان خانواده استفاده کنید. به یک مشاور مذهبی خوب مثل استاد شجاعی که در سایت منتظران منجی مشاوره میدن مراجعه کنید.

 470. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  افشین جان دیگه از خودت فتوی نده قربونت برم. خدا به جلق راضیه رو از کجا در آوردی. وضع جامعه معلول کارهای ماست انتخاب های غلط مسئولین که ما رای میدیم و سختگیریهایی که ما انجام میدیم وگرنه ازدواج خیلی راحته.

 471. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام این کاری که شما انجام میدید و گناه بزرگی هم هست رو جلق زدن میگن حالا این فرآیند به ارضاء منتهی بشه یه جوره و اگر نشه هم یه جوره.

 472. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام سینا جان!
  راهکار ها رو خودت گفتی تنهایی و بیکار بودن اگر مشغول کاری باشی خیلی اثر داره. کار میتونه فکری هم باشه. اما دوست شدن با جس مخالف و ارتباط راهکار مناسبی نیست اون خودش راه ناصواب دیگه ای هستش.
  بهترین کمک رو خودمون میتونیم به خودمون داشته باشیم با کار و فعالیت فکری و عملی و با معنویات.

 473. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام میلاد جان برعکس شما سالم هستید که جلق نزدین. آبی که شبها در خواب از انسان خارج میشه طبیعیه گناه نداره و ضرری هم نداره.

 474. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب این سوال به خیلی چیزا بستگی داره ولی معمولا مسایل حل میشه به امید خدا. اما بیایید فرض کنیم اصلا از بین نره چه فرقی میکنه حالا شما ترک کردید و جلوی ضرر رو گرفتید. البته گفتم بسیاری از مسایل حل میشه مخصوصا در کسانی که زودتر به فکر میفتند اما در کل خودتون رو اذیت نکنید و امیدوار و خوشحال به آینده فکر کنید و مطمئن باشید در آینده همه این مسایل برای شما درست خواهد شد و مسایل روحی که مهم تر از جسم هستش هم حل خواهد شد. خیلی گیج کننده پاسخ دادم ولی شما گیج نشید و رها کنید این داستان همین که ترک کردید مهمه و بقیه اش و پیگیری نکنید.

 475. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام خودتون گفتید که تنها هستید باید تنهایی رو از بین ببرید ورزش برید کلاس برید وققتون رو پر کنید.

 476. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام سوال خوبیه!
  آدم نمیتونه چشمم رو ببنده اما باید از دیدن صحنه های جنسی در فضای مجازی و حقیقی دوری کنیم این خودش بسیار بسیار موثره!
  اما ازدواج و خودمون سخت کردیم و رای دادن به دولتهای داغون و جو گیر شدنمون هم بی تاثیر نیست مسئولین خوبی سر کار بیان توسط ما شرایط تغییر میکنه خودمون هم باید توقعات و بیاریم پایین و راحت بگیریم.

 477. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام علی جان! چه کاره ای با خودت می کنی نه شما جقی نیستی ولی داری تمام سعیت رو میکنی که در آینده بشی. این کار و ترک کن و همون در خواب به صورت طبیعی این اتفاقات میفته. در خواب گناه هم نداره.

 478. سلام من یک ماهه ترک کردم توبه هم کردم ولی ۳ روز اخر ماه فیلم سوپر نگاه میکردم و هی میگفتم که رو من دیگه تاثیر نداره من دبگه ترک کردم ولی دوباره خودارضایی کردم بخدا خسته شدم۳ سال دارم این عمل زشت رو انجام میدم سوالم این بود که من یک ماه زحمت کشیدم ترک کردم ولی با یک بار خود ارضایی من در اخرای ماه همی زحماتم به هدر رفت یعنی ضرر ها مثل اول شدن دیگه هم این کار ها رو نمیکنم لطفا جواب بدین باتشکر

 479. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام و عرض ادب. شما دیدن فیلم سوپر رو به خاطر ترک به خودتون بی اثر دونستید این همون مشکل اصلیه اصلا باید همه چیزهایی که باعث تحریک دوباره می شوند رو مراقب باشید وگرنه کار برای برنگشتن سخت میشه. در مورد ضرر اینگونه فکر نکنید که حالا چه اتفاقی میفته چقدر از ضرر برگشته از صفر باید شروع کنم یا نه ؟؟؟ اینها افکار شیطانی و وسواسی هستش هر چه شده باشه شما الان توی این نقطه وایستادین و باید با قدرت و امید به آینده فکر کنید چون گذشته ،گذشته است. عوامل تحریک هر چی کمتر باشند بهتر و بهتر میشید و راحت تر زندگی میکنید. حتما سوال و جواب های همین پست رو مطالعه کنید.

 480. سلام میخواستم بدونم بعد از چند وقت نزدن این کار کلا ترک میشه

 481. اقا سلام من ۱۵ سالمه ۶ ماه جقل زدم میگم یعنی مشکلی برام پیش میاد

 482. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام و عرض ادب این سوال اشتباهه شما میخواید با این پرسش به این نتیجه برسید که ادامه بدم یا نه؟ خوب معلومه هر وقتی انسان ترک رو شروع کنه حتما ضرر کمتری متوجهش میشه و این کار رو همون لحظه ای که متوجهش اشتباهش میشیم باید ترک کنیم بقیه مسایل حاشیه هستش.

 483. سلام دوستان نمیخوام نصیحت کنم نه. ی جمله میگم ما را به خیرشما را به سلامت.ازدواج آبه شیرینه و استمنا(جلق) یا حتی زنا حکم آب شور رو داره اگروقتی یک دخترخانم یا یک آقاپسرتشنه میشن آب شیرین نوش جان کنن تشنگی شون رفع میشه ولی اگه آب شوربنوشن برشدت تشنگی شون اضافه میشه.دخترخانم آقاپسرحواست باشه موقع تشنگی آب شور نوش جان میکنی یا آب شیرین.یاحق

 484. خب موقعی که نیاز جنسی دارم چی کار کنم?

 485. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام خب مسلما بهترین راه برای اطفاء میل جنسی ازدواجه و دومین راه در شرایطی که با ازدواج فاصله وجود داره حفظ پاکدامنی که اثرات بسیار بسیار مثبتی در آینده فرد خواهد گذاشت. این راهکارهایی هم که در سایت عنوان کردیم برای کم کردن شهوت و قدرت برای تحمل بیشتره. در مورد ازدواج هم به غیر از بی کفایتی مسئولین مخصوصا دولتی در گرانی و مشکلات، خود ما هم در مد کردن سنتهای غلط و افراطی و گران کردن مراسم های ازدواج مقصریم.

 486. سلام ۱۴ سالمه . منم با این مشکل دست و پنجه نرم کردم و بلاخره از شرش خلاص شدم خدارو شکر . خاستم بهتون اینو بگم فقط اولش سخته ینی روز اول دوم و …. فقط اولش سخته به بعد دیگه اصلن خودتم نمیفهمی چند روزه ک مرتکب این گناه نشدی و … ببینید ما هممون انسانیم و هیچ فرقی هم با هم نداریم . چرا باید یه نفر بتونه و یه نفر دیگه نتونه ؟)) ارادت و قوی کن و از همین الان شروع کن . موفق باشی

 487. سلام من ۱۶ سالمه از۱۴ سالگی هر چهار پنج ماه یک بارعمل زشت خودارضایی داشتم وبه لطف خدا ترک کردم از خودارضایی بیزارم و سراغش نمیرم، خودارضایی عوارض زیادی داره یکی از اونا لاغریه ،ولی آیا بعداز ترک عوارضش مثل لاغری از بین میره یا دیگه جبران ناپذیره لطفاً اگر میشه جوابم رو بدید ممنونم

 488. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام بله ان شالله.

 489. من حوسی هستم خیلی زیاد نمیتونم جلو خودمو بگیرم

 490. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام خیلی هوسی نباش!
  این مطلبی که شما فرمودید ناشی از اراده ماست. بله، انسان ها از جهت میل جنسی متفاوت هستند اما این در همگان قابل کنترله

 491. ااووو

 492. سلام دوستان
  خواستم از تجربه ی تلخ خود ارضایی خودم براتون بگم، من پسری ۲۵ ساله هستم که متاسفانه از سن ۱۵ سالگی درگیر خودارضایی شدم، ای کاش ۱۰ سال پیش هم سایت های اطلاع رسانی مثل این سایت وجود داشت و دسترسی بهش هم مثل الآن ساده بود، متاسفانه به نظر من مشکل بچه ها از ناآگاهی هست، آموزش مسائل جنسی متاسفانه در جامعه ی ما رها شدست، نه خانواده آموزشی میده و نه مدرسه و نه صدا و سیما و همین باعث میشه بچه ها چنین اطلاعاتی رو بصورت نادرست از افراد نادرست بگیرن، من خودم تا سن ۱۴ سالگی اصلا نمیدونستم جلق چی هست، جزء دانش آموزهای با پشتکار و منظم بودم اما عوض کردن مدرسه دبیرستانم تو سن ۱۵ سالگی باعث شد وارد محیط ناآشنایی شدم که تصور میکردم باید دانش آموز های خوبی داشته باشه و از همونجا به خاطر محیط نامناسب و ناآگاهی نتونستم مسیر خودم رو پیدا کنم و به صورت ناخودآگاه درگیر این موضوع شدم، جالب اینجاست که ۴ سال بعد و توسن ۱۹ سالگی تازه متوجه شدم که این کار عوارض داره، تا ۱۹ سالگی که وضعیتم خیلی خراب بود و هفته ای ۲ یا ۳ بار انجام میدادم، بعدش هم که فهمیدم تا بیام ترک کنم دوباره ۵ سال طول کشید، کم میشد ولی به صفر نمیرسید، خلاصه بهتون بگم اون پسر تیزهوش عاقل بانظم و پرتلاش که تمام رقیب های تحصیلیش الآن دارن در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل میکنن تبدیل شده به کسی که فکر خودکشی تو ذهنش هست و دوبار هم میخواسته اقدام کنه ولی یاد مادرش و زحمت هایی که کشیده واسش جلوش رو گرفته، من تاحالا ۲ بار به خاطر استمنا لعنتی دچار التهاب پروستات شدم صورتم به شدت لاغر شده(دقیقا مثل معتادها) ریزش شدید مو دارم، دچار زود انزالی هستم و یکبار هم کارم به جراحی کشیده و هیچ جای بدنم نیست که سالم مونده باشه، افسردگی شدید دارم هیچ امیدی به آینده ندارم، شب ها فقط با این امید میخوابم که صبح وقتی بیدار میشم ببینم تو همون ۱۵ سالگی هستم و همه ی این ۱۰ سال فقط یک خواب بد بوده.
  بچه ها هیچ حسی تو زندگی آدم بدتر از پشیمونی و حسرت نیست تورو خدا الآن که اینترنت هست و می تونید کسب اطلاعات کنید راه درست رو انتخاب کنید
  اگر هم تازه و اخیرا یا یکی دو ساله که درگیر شدید من به عنوان یه بزرگتر بهتون شدیدا توصیه میکنم که خانوادتون رو در جریان بذارید چون میتونن کمکتون کنن نگذارید این قضیه کش پیدا کنه از طریق خانواده با روانشناس در ارتباط باشید، از این که خانوادتون بفهمه نترسید چون شما هدفتون بازگشت به مسیر درست هست و هیچ خانواده ای بد فرزندشو نمیخواد و وقتی پشیمانی و تلاش شما رو ببینن که میخواید از لجن در بیاد قطعا با روی باز کمکتون میکنن، بالاخره هر فردی ممکنه اشتباه کنه ولی باید سریع متوجهش بشه و ازش فاصله بگیره
  بچه واقعا از این لجن بترسید، ساده نگیریدش
  ایشالا که هیچ کسی تو کل دنیا گرفتار این موضوع نشه و چیزایی که من تجربه کردم رو تجربه نکنه.
  یاعلی

 493. سلام

 494. عالی بود مرسی❤ احسنت به شما

 495. سلام من گاهی اوقات ۲ یا ۱ ماه یک بار من بدن سازی میکنم بدن خوبی دارم اما وقتی جلق میزنم فک میکنم تمام بدن سازی که کردم بی فایده بوده خیلی ناراحتم اعتماد به نفسم پایین اومده دوس ندارم تو جمع فامیل باشم انقد افسرده ام چیکار کنم کمکم کنید

 496. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام امیر علی جان !
  این اعتماد نفس و اینا که میگی به سن هم مربوط میشه توی این سن برخی از نوجوون ها فکر میکنن برای مقبولیت اجتماعی باید تیپ ، قد یا چهره خاصی داشته باشند ولی بعد از مدتی کم کم این حس تغییر میکنه.
  نباید زیاد این حس رو جدی گرفت باید به خودمون برسیم و تمیز و خوشتیپ باشیم اما اندازه خودمون و بدون وسواس

 497. سلام،من سه سال هست مبتلا هستم
  به فیلم و عکس هم اعتیاد دارم،
  بدنسازی هم میرم ولی کمرم درد می‌کنه
  می‌خوام ترک کنم،لطفا راهنماییم کنید

 498. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  جواب مدیر : سلام و عرض ادب
  معمولا خود کسی که دچاره میدونه که مشکل از کجاست و از کجا باید شروع کنه. در مورد شما اعتیاد به فیلم و عکس رو باید ترک کنید راهکارش اینه که اگر حریم شخصی و خلوتی دارید اون و از بین ببرید تا نتونید برید سراغ این فیلم ها و عکس ها

 499. سلام خسته نباشید آیا اینکه میگن خودارضایی به تعداد درستش مفید است، درس است؟

 500. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام و عرض ادب
  متاسفانه نه!
  این تجویز اتفاقا برای برخی پزشکانی هست که بیشتر برای شهرت و کسب محبوبیت از این جور حرفها می زنند. مقالات معتبر زیادی در جهان در مضرات خودارضایی منتشر شده.
  برخی از روانشناسان و مشاوران هم این تجویز را دارند و علتش همان طور که در بالا عرض کردم بیشتر برای شهرت است. حتی در تلویزیون چندی قبل یکی از همین روانشناسان که خانم ظاهرا مذهبی هم نشان میداد توصیه به خودارضایی غیر خطرناک کرد یعنی همین تعدادی که شما میفرمایید.
  خودارضایی یک عمل مضر و یک بیماری جنسی محسوب می شود که با توجه به مشکلات بوجود آمده در ازدواج و تاخیر بیش از حد ازدواج در سراسر جهان متاسفانه وجود دارد.
  به دلیل شیوع این عمل زشت و خطا در بین برخی از جوان ها و نوجوان ها عده ای هم برای کسب شهرت و محبوبیت کاذب که خودشان دچار بیماری سلبریتیسم هستند این تجویزهای خطا را انجام میدهند.
  این در حالیست که در متون دینی هم این امر به شدت نهی شده و جزو گناهان کبیره یاد شده است.
  به این حرفها گوش ندهید و نگاهتان به این عمل به عنوان یک بیماری خطرناک را تغییر ندهید.
  موفق باشید.

 501. ببخشید من اصلا نمی تونم جلوی خودمو بگیرم با این که می دونم بده و گناه داره ولی کاری از دستم بر نمیاد می خوام همینم ترک کنم

 502. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  با سلام اولین و بزرگترین مشکل همین جمله ای که میگید نمیتونم. چرا میتونید. این گفتن هم تاثیر داره و اراده رو قوی میکنه. راههای ترک رو بارها گفتیم

 503. با عرض سلام بر دوست گرامی
  یه سوال داشتم خدمتتون
  اگر این کار زشت را برای همیشه یعنی تا زمانی که ازدواج نکردیم ترک کنیم و اصلا و اصلا جلق نزنیم
  آیا ضرر دارد؟یا در بزرگسالی دچار مشکل میشود؟……

 504. ببخشید یکمی میشه راجبش توضیح بدین مثلا اگه برای همیشه نزنیم چه اتفاقی می افتد ضرر دارد یا ندارد و……..
  ممنون میشم

 505. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

  سلام و عرض ادب
  نه داداش جون هیچ ضرری نداره این یک تفکر غلطه شما وقتی این کار رو انجام نمی دید بدن در حالت طبیعی و با جنابت در خواب مکانیزم خودش رو جلو میبره و در آینده بسیار هم عالی و مفید خواهد بود. این کار سراسرش ضرر هستش.
  و کسی که از این گناه و ضرر بزرگ دوری کنه حتما سود میکنه.