هنگام بریدن ترمز خودرو باید چه کرد؟

اشتراک گذاری :

نودیها:کارشناسان حوزه خودرو بهترین راه برای پیشگیری از عامل حادثه‌ساز درست عمل نکردن ترمزها را بازرسی همیشگی ترمزها می‌دانند.

باید برای بررسی ترمزها از گوش‌ها و پاهایتان کمک بگیرید؛ به‌عنوان مثال اگر صداهایی از ترمزها می‌شنوید که می‌تواند خطرناک باشد یا احساس می‌کنید، پدال ترمز با روزهای دیگر فرق می‌کند، خودرو را در کنار مسیر متوقف کنید.

با همه این احوال، احتمال اینکه هنگام رانندگی در جاده با این مسأله مواجه شوید، وجود دارد. اقداماتی که می‌تواند به شما برای کنترل خودرو و کاهش آسیب کمک کند، را باید بدانید.

با استفاده از کلاچ و تغییر دنده خودرو به یک دنده پایین‌تر، سرعت وسیله نقلیه را کمی کاهش دهید.

خودرو خود را به سمت راست جاده برانید و از حاشیه صاف جاده خارج شوید و این کار را آرام و با دقت، همراه با نگاه کردن به آینه‌ها و توجه به ترافیک انجام دهید.

گاهی برخی وسایل اضافه در داخل خودرو مانند بطری آب، توپ‌های کوچک یا دیگر اشیا باعث ثابت ماندن پدال می‌شود و نقص در عملکرد ترمز می‌شوند، به این موضوع توجه کنید و این وسایل را از جلوی صندلی راننده دور کنید.

برای اطلاع دادن به خودروهای دیگر از علائم هشداردهنده مثل فلاشر استفاده کنید.

اگر قرار است به جایی برخورد کنید کم‌خطرترین را انتخاب کنید. هر چیزی بر برخورد با انسان ترجیح دارد.

آرامش خود را حفظ کنید. دانستن این نکات و توان انجام آن به جای وحشت و اضطراب به شما اعتماد به نفس می‌دهد.

پس از آن که خودرو را به‌طور ایمن متوقف کردید به حرکت کردن مجدد فکر نکنید، حتی اگر ترمزها به‌طور اتفاقی دوباره شروع به کار کردند. خودرو را به یک تعمیرکار نشان دهید.

فارس

برای امتیاز دادن به این مطلب اینجا کلیک کن
[کل آراء: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *