ماجرای پشت پرده یک موضوع تاریخی / تورم در زمان هویدا قیمت کبریت و خودکار…

اشتراک گذاری :

🔺معروف است هویدا در دادگاه انقلاب درباره عملکرد خود به قاضی میگوید:  «در دوران صدارت من، قیمت خودکار بیک ثابت بود و همیشه ۵ ریال!»

سلطنت طلبها حالا با فراموشی بعضی مردم میگویند «ای داد بیداد! حیف! چرا بجای اعدام، کسی از او نپرسید رمز موفقیت و مدیریت تو چه بود!»

✅ اتفاقا از او پرسیدند که چطور چنین حرفی میزنی.. تو تورم را از ۰.۳ درصد در عرض سیزده سال به ۲۵ درصد رساندی. قیمت غذا و مسکن ۲۵ برابر شده!

 *هویدا میگوید:* دقت کنید: من غذا و ملک را نگفتم. من *خودکار* را گفتم. *چون کسی درس نمیخواند،* *کسی خودکار نمیخرید.* این بود رمز مدیریت و عوامفریبی شاهنشاه اعلیحضرت و من.

 *ما با یک خودکار و موز دادن در مدرسه، کاری میکردیم که هیچکس نپرسد روزی ۶ میلیون بشکه نفت کجا میرود؟*
بله! تاریخ را با دروغ به مضحکه نکشید. هویدا را خود شاه بجرم فساد مالی دستگیر کرد و وقتی  شاه در دی ۵۷ از ایران فرار کرد، غذای سگش را برد ولی هویدا را نبرد.

 *نگذارید به شما دروغ بگویند.*

✍️منبع آمار تورم از بانک جهانی:

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.DEFL.KD.ZG?end=2017&locations=IR&start=1960

برای امتیاز دادن به این مطلب اینجا کلیک کن
[کل آراء: 1 میانگین: 5]

مرتضی - مدیر اصلی

2 thoughts on “ماجرای پشت پرده یک موضوع تاریخی / تورم در زمان هویدا قیمت کبریت و خودکار…

  1. سلام.چراواقعیت رانمیگویید .عوام فریبی الان بیشتراست یاقبل .ضمنآدرخصوص دادگاه هویدا من کاملا رویت کردم چنین چیزی عنوان نشدفقط.به.موضوغ کبریت وخودکاربیک اشارهوشد.نه یک کلام بیشتروکمتر.من دفاع نمیکنم ولی واقعیتهاهم پنهان نمیکنم

  2. مرتضی - مدیر اصلی گفت:

    سلام مهراب جان !
    والا موضوع عوام فریبی در این زمان یا اون زمان نیست. این موضوع خودکار بیک و کبریت سالها بود که در مقایسه بیان میشد که تبیین شد وگرنه مبحث دیگه ای مطرح نشده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Next Post

ماجرای دبل استاندارد یا یک بام و دو هوای سلبریتی ها و بازیگران در موضوعات مختلف مثل اعدام نکنید

ی جولای 19 , 2020
سایت نودیها – دبل استاندارد یک مفهوم فرنگی است که به معنای یک بام و دو هوای خودمان است، یعنی کسی در مورد یک موضوع مشابه در دو موقعیت مختلف دو جور عمل کند. به چه دلیل؟ به دلیل منافعی که در هر کدام از آن ها دارد. مثلا شهردار […]

نودیها

مجله سرگرمی نودیها

ما سعی کردیم با دیگر مجله های موجود در اینترنت کمی متفاوت باشیم اینجا اگر جستجو کنید مطالب متنوع بسیاری خواهید یافت. بیش از 16000 مطلب ...