کی‌روش: شاید بازیکنانم مثل اسپانیایی‌ها نباشند اما راه فداکاری را می‌دانیم

اشتراک گذاری :

نودیها:کارلوس کی‌روش در نشست خبری قبل از دیدار مقابل اسپانیا در جام جهانی، گفت: به اصحاب رسانه خوشامد می‌گویم. احساسات عمیق خودمان را برای تیم ملی ابراز می‌کنم. حضور در اینجا برایمان یک افتخار است. اسپانیا یکی از کاندیدهای جدی قهرمانی است.

* همین که با اسپانیا بازی می‌کنیم، یعنی برنده‌ایم

سرمربی تیم ملی گفت: جو تیم بسیار خوب است و مسعود می تواند این مساله را تایید کند و بازیکنان هیجان زده هستند که مقابل یک تیم خوب بازی کنند. ما در اینجا برنده ایم زیرا یک فرصت منحصر به فرد برای تیم ملی است که بیشتر بیاموزند و رشد کنند. در جام جهانی هیچ چیز برای ما ساده نیست و ما آمده ایم که بهتر شویم. همین که با اسپانیا بازی می کنیم برای ما برد تلقی می شود.

* تلاش می کنیم بازی خوبی مقابل اسپانیا انجام دهیم

کی روش در مورد اینکه به بازیکنان‌تان گفته اید که ممکن است دنیا را متعجب کنند یک یا سه امتیاز از این بازی بگیرند، گفت: فردا ما تلاش می کنیم بازی خوبی انجام بدهیم و با توجه به اینکه می دانیم باید حداکثر تلاش خود را انجام بدهیم و باید به فوتبال احترام بگذاریم و این اصول ارزشمند است.

* بازیکنان اسپانیا سبک خودشان را دارند، اما ما هم راه بازی فداکارانه را می‌دانیم

وی افزود: هرچیز برای فوتبال خوب است، برای زندگی هم خوب است. اسپانیا تیم خوبی است که بازیکنان این تیم سرعت بازی را می توانند کنترل کنند و سبک خودشان را دارند اما نگرش ما به این بازی این است که از هر فرصتی استفاده می کنیم و هر وقت که توانستیم توپ را در اختیار می گیریم. هر امکانی وجود دارد. ما یکسری مهارت های مشخصی داریم و بازیکنان خوبی هم داریم اگرچه مثل بازیکنان اسپانیا ممکن است نباشند اما این فرصت برای ما وجود دارد که بتوانیم توانایی مان را نشان دهیم. ما می دانیم چطور باید فداکاری کنیم و چطور بازی کنیم. هرچه بازیکنان ما بیشتر فداکاری کنندو بیشتر هم مبارزه می کنیم. خوشحالیم که اینجا حضور داریم و باید با احترام بازی کنیم. برای برد هم تلاش می کنیم. بعد از ۹۰ دقیقه باید دید چه اتفاقی رخ می دهد. آنچه در بازی قبل رخ داد مهم نیست اکنون مقابل اسپانیا بازی داریم که یک شهرت دیگری دارد.

* اگر هیرو بازیکنم بود چه می‌شد؟

سرمربی تیم ملی در مورد تقابلش با هیرو و برکناری لوپتگی گفت: آنهایی که برای مدت طولانی فوتبال بازی کرده‌اند، می دانند که فوتبال پر از تعجب و سورپرایز است و شرایط خاصی در آن وجود دارد. باید توجه داشته باشیم که این موضوع برای من کنایه آمیز است. من خیلی فکر کردم اگر هیرو بازیکن بود برای من چه اتفاقی رخ می‌داد؟

* رویارویی من با هیرو خنده‌دار است

وی ادامه داد: خنده دار است که هیرو که بازیکن من بوده اکنون مربی رقیب من شده است. او را خوب می شناسم او تصمیم های خوبی می گیرد. او تلاش می کند اسپانیا را متحد کند و نشان داد که به عنوان یک مربی چقدر اررزشمند است. در بازی با پرتغال نشان داد که اسپانیا چقدر متحد است و انگار اتفاقی رخ نداده است.

* هر ۲۳ بازیکن اسپانیا نگرانم می‌کند
کی روش در مورد تقابل با بازیکنان اسپانیا، گفت:هر ۲۳ نام اسپانیا من را نگران می کند. همانطور که گفتم کوسه های قوی در مراحل آخر جام جهانی باشد زیرا باید در آنجا باشند و آنها تیم هایی هستند که مهارت های لازم را برای رسیدن به مراحل آخر را دارند ولی آنچه مهم است که بازیکنان ما باید مثبت بیاندیشند و متمرکز بازی کنند. من می توانم در مورد بازیکنان اسپانیا صحبت کنم اما مهم نیست که بازی مقابل کدام بازیکن اسپانیا سخت است. اول بازیکنانی که در اسپانیا هستند را ما نداریم اما به عنوان یک تیم می توانیم کارهای بزرگی انجام بدهیم.

* چرا به خاطر تحریم ها نتوانیم با تیمی مثل اسپانیا بازی کنیم!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد تقابل با اسپانیا و اینکه گفته تیم ملی سوپرمن ندارد و روزبه چشمی هم مصدوم شده، گفت: یکی از اخباری که هست مصدومیت چشمی است که نمی تواند بازی کند. در مورد بازی با اسپانیا باید بگویم که بازی راحتی نیست. راجع اسپانیا لازم نیست توضیح بدهم و فقط باید در مورد کار خودم صحبت کنم. ما آمده ایم که بازی کنیم. چند اصل را باید رعایت کنیم؛ اول اینکه ما پیشینه آمادگی تقابل با اسپانیا را نداریم و این وظیفه شماست که به بازیکنان ایران پاداش بدهید زیرا آنها نمی توانستند با تیم های دیگر بازی کنند. به خاطر تحریم ها چرا باید چنین چیزی باشد؟ آنها آدم های عادی هستند و خواهر و برادر دارند. ما چه موفق بشویم و چه نشویم بازیکنان و هواداران ما از برد و باخت شادو ناراحت می شوند. همواره نگرانی من به عنوان مربی این بوده که در تیم ما هیچکس نباید انگشت اشاره اش را به دیگری نشان بدهد و مشتی به دیگری بزند. به بازیکنانم می گویم باید وقتی به رختکن می روید سربلند باشید و این اصلی است که بازیکنانم همواره باید در ذهن داشته باشند و به پیراهن تیم ملی افتخار داشته باشد و فردا هم فرقی نمی کند و به همین شکل بازی می کنیم.

* برای مهار اسپانیا اگر معجون یک میلیون دلاری بود، آن را می خریدم

کی روش در مورد اینکه چطور می توان تیم اسپانیا را متوقف کرد؛ این یک سوال یک میلیون دلاری است ولی شما گفته اید در تیم شما سوپرمن نداریم و چطور می خواهید اسپانیا را متوقف کنید، گفت: باید بگویم اگر یک معجون جادویی بود که بتوان با یک میلیون دلار خرید و تیم اسپانیا را مهار کنیم این خرید را انجام می دادیم. ما دردسر های زیادی داریم که با یک میلیون دلار این کار را می کردیم! هیچ تیمی کامل نیست و هیچ تیمی از پیش برنده نیست اگر بسکتبال بود شاید می توانستیم نتیجه را حدس بزنیم اما در دنیا فوتبال منحصر به فرد است.

* فردا یا می بریم و یا می بازیم، پس مشکلی نیست

وی ادامه داد: ممکن است یک تیم خیلی خوب در یک لحظه از شما بدتر باشد و مشکلی نداریم. تا جایی که به تحسین بازیکنان اسپانیا مربوط است. ما چیزی برای از دست دادن نداریم. تیم ملی ایران در مسیر آمادگی برای جام ملت های آسیاست، یا می بریم یا می بازیم پس مشکلی نداریم. اسپانیا قهرمان اروپاست و ده ها برد داشته است و من در مورد پول صحبت نمی کنم. آنها بسیار ارزشمند هستند و مهارت های خوبی دارند و طبیعی است که اسپانیا به دنبال کنترل توپ و بازی و تیم ایران است اما آنها از نظر روانی نمی توانند تیم ایران را کنترل کنند شاید از نظر فیزیکی بتوانند چنین کنند. باید واقع بینانه کار کنیم. وقتی لازم است دفاع کنیم مبارزه جمعی در این زمینه خواهیم داشت و با شایستگی ها و ظرفیت های خودمان این کا ر را انجام می دهیم البته با احترام به قوانین فوتبال، وقتی امکان داریم که با توجه به شایستگی های خودمان توپ را در اختیار بگیریم این کار را می کنیم.

فارس

برای امتیاز دادن به این مطلب اینجا کلیک کن
[کل آراء: 0 میانگین: 0]

پستهای مرتبط:

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.