قسمتهای کوتاه از سخنرانی مهم روز دانش آموز ۹۸ رهبری

اشتراک گذاری :
  • ۵/ رهبر انقلاب: مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد؛ ما برای اینکه این را امتحان کنیم -البته من یقین داشتم ولی برای اینکه برای همه روشن شود- گفتیم اینها از خطایی که کردند بازگردند، تحریمها را بردارند و به برجام برگردند و بعد در مجموعه برجام مذاکره کنند اما نپذیرفتند/ خواسته‌های جدیدی را مطرح میکنند و ایران نخواهد پذیرفت. میگویند به مقاومت کمک نکنید، موشک نداشته باشید؛ کم‌کم هم خواهند گفت روی حجاب تکیه نکنید.
  • ۴/ رهبر انقلاب: اگر مسئولان جمهوری اسلامی ساده لوحی میکردند و مذاکره میکردند، هیچ چیز گیرشان نمی آمد؛ نه تحریم کم میشد و نه فشارها؛ به محض اینکه مشغول مذاکره میشدند، توقعات جدیدی مطرح میشد/ امروز جوانان ما موشکهایی میسازند که دو هزار کیلومتر برد دارد و با خطای یک متر به هر کجا میخواهند میخورد. طرف مقابل میگوید باید این موشکها را نابود کنید و موشک‌تان ۱۵۰ کیلومتر برد داشته باشد. اگر قبول کنید که پدرتان درآمده و اگر قبول نکنید، همان آش است و همان کاسه.
  • ۳/ رهبر انقلاب: بعضی خیال میکنند که مذاکره مشکلات کشور را حل میکند، این اشتباه بزرگی است / تجربه‌ی کوبا و کره شمالی مقابل چشم شماست. مسئولان آمریکا و کره شمالی با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند، قربان صدقه همدیگر هم رفتند، اما آمریکایی‌ها یک ذره تحریمها را کم نکردند/ حالا دولت فرانسه واسطه میشود و پیام میفرستد و تماس میگیرد و رئیس‌جمهور آن میگوید اگر یک ملاقات کنید، همه‌ی مشکلات حل میشود! باید بگوییم یکی از این دو حالت است: یا او خیلی ساده است و یا همدست آمریکاست.
  • ۲/ رهبر انقلاب: آمریکا از سال ۵۷ تا امروز هر کاری که در دشمنی بلد بوده علیه ملت ایران انجام داده؛ کودتا و تحریکات و تجزیه طلبی‌ها و محاصره و … البته ما هم بیکار نبوده‌ایم و در موارد زیادی طرف مقابل را به گوشه‌ی رینگ برده‌ایم؛ ولی مهم‌ترین پاسخ جمهوری اسلامی این بوده که راه ورود و نفوذ مجدد سیاسی آمریکا به کشور را بسته است.
  • ۱/ رهبر انقلاب در دیدار دانش آموزان و دانشجویان در آستانه‌ی ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی: بعضی‌ها تاریخ را تحریف میکنند که “شروع اختلاف بین ملت ایران با دولت آمریکا از تسخیر لانه‌ جاسوسی بوده”؛ این تحریف تاریخ است. اختلاف بین ملت ایران و آمریکا از ۲۸ مرداد و قبل آن بود که آنها ملت ایران را دچار یک رژیم فاسد وابسته کردند.
  • در آستانه‌ی ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز، هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، صبح امروز با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار میکنند.

منبع سایت : khamenei.ir

بازدیدها: 3

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.